معلم رنج کشیده و بی پشت و پناه در سرپل ذهاب خودش را به دار آویخت
یکی از معلمان سرپل ذهاب بنام رسول قهرمانی ۳۷ ساله ، روز شنبه ۱۹ اسفند به دلیل مشکلات روانی ناشی از زلزلە اقدام به خودکشی کرد و بە زندگی خود خاتمە داد !

متاسفانه بعد از چندین ماه از وقوع زلزله و عدم رسیدگی و بی اعتنایی مسئولین به مردم و خانواده های زلزله زده هر چند یکبار شاهد اتفاقات ناگواری از قبیل پایان دادن برخى از ساكنين منطقه به زندگی خود مانند رسول قهرمانی و از دست دادن کودکانی مانند محمد بدلیل عدم وجود امکانات بهداشتی و درمانی بوده ایم !!

بیش از «۶۰ درصد» مردم مناطق زلزله‌زده کرمانشاه علیرغم گذشت چهار ماه از این حادثه در شرایط نامناسب جوی در خارج از کانکس به سر می‌برند؛ مشکلات مردم در مناطق زلزله‌زده کماکان ادامه دارد و شمار کثیری برای رهایی از این مشکلات اقدام به خودکشی کرده‌اند.


نامناسب بودن امکانات بهداشتی و عدم وجود امکانات درمانی مناسب از جمله مشکلاتی است که مردم مناطق زلزله‌زده در این ماه ها با آن مواجه بوده‌اند؛ ورود حیوانات خطرناک همچون مار به درون چادر ها نیز مشکلات جدیدی است که با گرم شدن هوا برای چادر نشینان زلزله‌زده رقم خورده است.
اقدام به «خودکشی» در این مناطق همچنان به چشم می‌خورد؛ رسول قهرمانی، شهروند ۳۷ ساله، آخرین نمونه آن است که در کمپی در منطقە تازە آباد خود را حلق آویزکرده است.

مقامات دولتی اقدام به خودکشی ۹۷ تن را در بهمن ماه تأیید کردند.
در طی ماه های گذشته، گزارش‌هایی از مرگ کودکان به دلیل سرماخوردگی نیز منتشر شده است.
سارینا ذهابی که به همراه خانواده خود در مناطق زلزله‌زده در چادر زندگی می‌کرد در دی ماه به دلیل سرما فوت شد.
نوشین محمدی، دختر ۱۷ ساله معلول و ماتیار شماعی، کودک خردسال یک سال و نیمه و یک پسر دو ساله نیز در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه به دلایل مشابه فوت شده‌اند.

لازم به توضیح است که «وعده‌های مسئولان» برای دادن کانکس به زلزله‌زدگان در بسیاری از مناطق اجرا نشده‌؛ شهاب نادری، نماینده پاوه و اورمانات اعلام کرده است که از «۱۲ هزار خانوار» تنها «حدود ۵۰۰ خانوار از کانکس بهره‌مند شده‌اند».
در همین حال فرماندار سرپل ذهاب نیز تأیید کرده «قرار نیست» همه خانوارها در این منطقه، کانکس دریافت کنند.
زمین‌لرزه ۷٫۳ ریشتری کرمانشاه که در ۲۱ آبان‌ماه ۱۳۹۶ رخ داد، بیش از ۶۰۰ کشته برجا گذاشت و خانه‌های ده‌ها هزار نفر را ویران کرد.

«ایران کارگر» این حوادث ناگوار را به خانواده های این عزیزان تسلیت گفته و دولت و کل نظام را بطور مستقیم در از دست دادن این عزیزان مسئول میداند، چرا که محمد و امثال کودکانی قبل از محمد فقط بخاطر سیاستهای غلط و تبغیض آمیز دولت و مسئولین از دست رفته اند.

درحالیکه وظیفه‌ى اول دولت، اعزام نیرو به مناطق مورد نیاز برای ایجاد کمپ هاى امدادی و رسیدگی فورى درمانی و بازسازی دوباره این مناطق است اما در نظام جمهوری اسلامی نیروهای نظامی  برای سرکوب همین مردم بجان آمده از فقر اقتصادی که باعث و بانی اش خود مسئولین دولتی هستند اعزام می شوند.
درعین حال ستون های یاری رسان و پشتیبانی، با انواع امکانات و تجهیزات با هزینه های میلیاردی عازم کمک به نیروهای تروریست بشار اسد و حسن نصرالله و حشدالشعبی عراق و حوثی های یمن می‌شوند تا آنها هم به نوبه خود مردم منطقه را کشتار کنند.
برگرفته از سایت ایران کارگر

 نوشته های هم میهنان که در این تارنما منتشر می شوند، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع نهاد مردمی را منعکس نمی‌کنند

 

 

 طناب دار - توماج

 

ايران مينو سرشت - شيفته 

عضویت در نهاد مردمی

عضویت هم میهنان و افراد در نهاد مردمی به دو صورت پشتیبانان حقیقی برای ساکنین خارج کشور و یا پشتیبانان مستعار برای هم میهنان ساکن در ایران  می باشد.
از شما هم میهن گرامی دعوت می شود برای همکاری با هموندان  نهاد مردمی که برای استقرار نظامی دموکراتیک در ایران تلاش می نمایند به نهاد مردمی بپیوندید و ما را در اجرای پروژه های سرنگونی فرقه تبهکار اسلامی حاکم در ایران یاری فرمائید.

برای خواندن راهنمای ثبت عضویت اینجا کلیک کنید

تولیدات نهاد مردمی

در دفتر روابط عمومی نهاد مردمی، در بخش تولیدات با همکاری گروه محتوا و گروه نویسندگان کلیپ هائی برپایه اخبار روز و رویدادهای مربوط به ایران تهیه می شود که در شبکه های مجازی نهاد مردمی شامل فیسبوک، یوتیوب، تلگرام و اینستاگرام منتشر می شوند.
برای بازدید و یا اشتراک در شبکه های مجازی نهاد مردمی روی لوگوهای زیر کلیک نمائید