instaاندرو گریفین

کاربران اینستاگرام درباره ویژگی جدیدی که ممکن است به‌طور تصادفی اطلاعات خصوصی شما را فاش کند، هشدار می‌دهند.

در به‌روزرسانی جدید می‌توانید ببینید سایر «دوستان نزدیک»‌ یک کاربر چه کسانی‌اند. این اطلاعات تاکنون محرمانه بود، و فهمیدن اینکه چه کسی دوست نزدیک به حساب می‌آید ممکن است احتمالا پیامدها یا مشکلات دیگری را پدید آورد.

ابزار دوستان نزدیک اینستاگرام به فرد امکان می‌دهد دوستانی خاص را که بیشتر به آن‌ها اعتماد دارد انتخاب کند و آن‌ها را در فهرستی بگنجاند. کاربران می‌توانند روایتگر [استوری] هایی را فقط با آن دوستان به اشتراک بگذارند و [دسترسی] به این محتوا برای سایر افراد ممنوع است.

با این حال، در به‌روزرسانی جدیدی که این هفته منتشر شد، اینستاگرام به افراد امکان می‌دهد محتوای منتشرشده [پست] و فیلم‌های کوتاه [ریلز] را فقط با دوستان نزدیک خود به اشتراک بگذارند و این امکان را از محدوده ویژگی روایتگر اینستاگرام فراتر می‌برد.

با این حال، احتمالا خطرناک است چون محتوای منتشرشده و فیلم‌های کوتاه، پسند [لایک] و نظر [کامنت] دارند. این یعنی هرکسی که محتوای دوست نزدیک دوستی را می‌بیند، حالا می‌تواند هرکسی که آن محتوا را پسندید یا نظری داد و در جمع دوستان نزدیک است ببیند.

این کار تلاشی برای ایجاد حس خصوصی‌تر در اینستاگرام است. اینستاگرام دوستان نزدیک را به‌عنوان «فضایی راحت‌تر برای ارتباط با افرادی که اهمیت بیشتری دارند» توصیف کرد.

در بیانیه این رسانه اجتماعی آمده است: «امیدواریم این کار راه‌های بیشتری برای حضور خود واقعی‌تر کاربر در اینستاگرام فراهم کند و در عین حال درباره اینکه چه کسی محتوای او را ببیند گزینه‌های بیشتری داشته باشد.»‌

اما این امر هشدارهای متعدد کاربران تیک تاک و سایرین را برانگیخته است که کاربران باید بدانند ممکن است با بارگذاری چنین محتوایی، حریم خصوصی‌ آنان برحسب اتفاق لطمه ببیند و باید بدانند که ممکن است فهرست دوستان نزدیکشان کمی عمومی‌تر شود.

محتوای منتشرشده و فیلم‌های کوتاه برای دوستان نزدیک جدید، با انتشار محتوا به صورت معمول و سپس کلیک کردن روی دکمه «مخاطب» و انتخاب «دوستان نزدیک» صورت می‌گیرد. آنگاه فقط کسانی که در فهرست دوستان نزدیک قرار دارند می‌توانند آن را ببینند و برای مشخص شدن با یک نماد ستاره سبز نشانه‌گذاری می‌شود.

فهرست دوستان نزدیک در روایتگر، محتوای منتشرشده و فیلم‌های کوتاه یکسان است. می‌توانید روی نمایه خود کلیک کنید، سه خط در سمت راست بالای صفحه را انتخاب و سپس گزینه «دوستان نزدیک»‌ را ویرایش کنید.

© The Independent

 نوشته های هم میهنان که در این تارنما منتشر می شوند، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع نهاد مردمی را منعکس نمی‌کنند

 

 

 طناب دار - توماج

 

ايران مينو سرشت - شيفته 

عضویت در نهاد مردمی

عضویت هم میهنان و افراد در نهاد مردمی به دو صورت پشتیبانان حقیقی برای ساکنین خارج کشور و یا پشتیبانان مستعار برای هم میهنان ساکن در ایران  می باشد.
از شما هم میهن گرامی دعوت می شود برای همکاری با هموندان  نهاد مردمی که برای استقرار نظامی دموکراتیک در ایران تلاش می نمایند به نهاد مردمی بپیوندید و ما را در اجرای پروژه های سرنگونی فرقه تبهکار اسلامی حاکم در ایران یاری فرمائید.

برای خواندن راهنمای ثبت عضویت اینجا کلیک کنید

تولیدات نهاد مردمی

در دفتر روابط عمومی نهاد مردمی، در بخش تولیدات با همکاری گروه محتوا و گروه نویسندگان کلیپ هائی برپایه اخبار روز و رویدادهای مربوط به ایران تهیه می شود که در شبکه های مجازی نهاد مردمی شامل فیسبوک، یوتیوب، تلگرام و اینستاگرام منتشر می شوند.
برای بازدید و یا اشتراک در شبکه های مجازی نهاد مردمی روی لوگوهای زیر کلیک نمائید