sizdahشکوه میرزادگی
حکومت اسلامی نشان داده است که چون «اهریمن»ی از شادمانی و همبستگی مردمان بیش از هر چیزی می هراسد. به همین دلیل 44 سال است که هر سال به بهانه ی مرگ امام و امامزاده ای و رمضان و محرمی از برگزاری جشن های غیرمذهبی، شاد، و همبستگی ناشی از آن جلوگیری می کند.
امسال البته، به دلیل جنبش انقلابی «زن زندگی آزادی» و ماه ها تظاهرات اعتراضی مردم علیه این حکومت ترس آنها بیشتر از سال های گذشته است به طوری که روز گذشته محمدحسین حمیدی رییس پلیس تهران به مناسبت «سیزده به در» گفت: « با توجه به وضعیت خاص سال 1402 و قرار داشتن روز مذکور در ماه مبارک رمضان، احتمال تغییر زمان حضور شهروندان در نشانگاه‌های موصوف متصور بوده به نحوی که شاهد حضور گسترده آنان در زمان بعدازظهر و یا افطار خواهیم بود. بنابراین پلیس راهور فاتب با پیش بینیِ این موضوع اقدام به پوشش ترافیکی مناسب در معابر پیرامونی تفرجگاه‌ها، پارک‌ها و بوستان‌های شهرها و برای نظم و امینت خواهد کرد.»


با این حال و از ترس بی توجهی مردم به اخطارهای آن ها در مورد مساله روزه و روزه داری، امروز در اولین ساعات بامداد یکشنبه (سیزده به در) خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی از ممنوعیت حضور مردم در پارک های شهرهای مختلف ایران خبر داد .این خبرگزاری به نقل از مقامات شهرداری های قم، بجنورد، قزوین، رشت، و برخی دیگر شهرها نوشت که پارک ها، و تمامی بوستان ها و تفرجگاه های جنگلی این شهرها به حرمت رمضان تعطیل خواهند بود
اگر چه حضور بیشمار مردمان در کوچه و خیابان و شهرها نشان می دهد که امسال نیز، ایرانی ها با همه ی ،اخطارها و ممنوعیت ها مثل همیشه رسم زیبای «سیزده به در»شان را به هر شکلی که شده، برگزار خواهند کرد و اندوه شکست را همچنان بر جان اهریمن و اهریمنان خواهند نشاند.
شکوه میرزادگی
«سیزده به در» سال 1402ـ2023

 

 نوشته های هم میهنان که در این تارنما منتشر می شوند، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع نهاد مردمی را منعکس نمی‌کنند

 

 

 طناب دار - توماج

 

ايران مينو سرشت - شيفته 

عضویت در نهاد مردمی

عضویت هم میهنان و افراد در نهاد مردمی به دو صورت پشتیبانان حقیقی برای ساکنین خارج کشور و یا پشتیبانان مستعار برای هم میهنان ساکن در ایران  می باشد.
از شما هم میهن گرامی دعوت می شود برای همکاری با هموندان  نهاد مردمی که برای استقرار نظامی دموکراتیک در ایران تلاش می نمایند به نهاد مردمی بپیوندید و ما را در اجرای پروژه های سرنگونی فرقه تبهکار اسلامی حاکم در ایران یاری فرمائید.

برای خواندن راهنمای ثبت عضویت اینجا کلیک کنید

تولیدات نهاد مردمی

در دفتر روابط عمومی نهاد مردمی، در بخش تولیدات با همکاری گروه محتوا و گروه نویسندگان کلیپ هائی برپایه اخبار روز و رویدادهای مربوط به ایران تهیه می شود که در شبکه های مجازی نهاد مردمی شامل فیسبوک، یوتیوب، تلگرام و اینستاگرام منتشر می شوند.
برای بازدید و یا اشتراک در شبکه های مجازی نهاد مردمی روی لوگوهای زیر کلیک نمائید