محمود علوی

تجمعات بازنشستگان از خیلی وقت پیش مثل سوپاپ اطمینان کنترل شده و از طرف حکومت تحمل می شد. اگر امروز هم انجام شود به قصد منحرف کردن مبارزات عمومی مردم است. مردم امروز از خواست‌های صنفی و افزایش حقوق و طرح طبقه بندی مشاغل گذشته اند، خواست عمومی مردم ایران سرنگونی جمهوری اسلامی است. خشم فروخفته مردم ایران با جرقه قتل مهسا امینی شعله ور شد و پاسخ خشن ماموران سرکوب رژیم اسلامی به اعتراضات بنزینی بود بر آتش خشم عمومی. شعارها بتدریج از خواست روشن شدن چگونگی قتل یک دختر در بازداشت گشت ارشاد به طرد کلیت نظام فراروییده است، خواستی که در واقع درونمایه تمام حرکات اعتراضی بعد از جنبش سبز در سال ۸۸ بوده است. در سالهای اخیر هر حرکت اعتراضی نسبت به جنبش قبلی رادیکال‌تر شده است. شیرزنان ایران که در تمام دوران حاکمیت رژیم اشغالگر اسلامی مورد ستم مضاعف بوده اند و در همه اعتراضات سالهای اخیر در صف اول تجمعات حضور داشته اند، بیش و پیش از مردان خواهان طرد کامل رژیم اسلامی بوده اند. زنان در نظام اسلامی بعنوان انسان درجه دوم و مکمل مرد شناخته و شناسانده شده اند، از حقوق برابر نسبت به مردان برخوردار نبوده و نصف مرد محسوب می شوند. این نظام با تحمیل حجاب اجباری سعی در پنهان کردن زنان پشت دیوار حجاب داشته است. زنان و مردان آزاده ایران اکنون می دانند که حذف حجاب مانند حذف دیوار برلین باعث سقوط این رژیم قرون وسطایی خواهد شد.
قتل مهسا امینی که در پیوند با پلیس کنترل حجاب، گشت ارشاد اتفاق افتاد، باعث فوران خشم زنان و مردان آزاده ایران برعلیه حجاب اجباری و سپس درخواست آزادی کامل از سلطه حکومت اسلامی شده است. شعارهای امروز اینهاست، مرگ بر دیکتاتور، مرگ بر خامنه ای، زن زندگی آزادی، و شعارهای مکمل « جمهوری اسلامی نمی خوایم نمی خوایم » و در نهایت « مرگ بر جمهوری اسلامی» خیزش اخیر طرد کامل نظام اسلامی را نشانه گرفته است. در ایران یک انقلاب به راه افتاده است، انقلابی که خواهان سرنگونی نظام موجود و برقراری یک دولت ملی است نه در خواست حقوق بیشتر یا تعویض این یا آن استاندار و مدیر کل! بنابراین در وضعیت انقلابی امروز می شود به تظاهرات اعتراضی به وضعیت معیشت و درخواست حقوق بیشتر مشکوک شد.

بنظر می رسد رژیم می خواهد با راه انداختن اینگونه تظاهرات مسیر انقلاب را منحرف کرده و به درخواست‌های صنفی محدود نماید. فرهنگیان و بازنشستگان که در طی سال گذشته بطور مستمر مقابل ادارات دولتی تجمع کرده و خواهان تعدیل حقوق خود بوده اند امروز باید با هشیاری کامل به اینگونه تجمعات پایان داده و در صف متحد در کنار جوانان، زنان و مردان یک صدا خواهان سرنگونی رژیم اشغالگر اسلامی بشوند. شعارهای امروز اینها است:
زن زندگی آزادی
جمهوری اسلامی نمی خوایم نمی خوایم،
مرگ بر دیکتاتور،
مرگ بر خامنه ای،
مرگ بر جمهوری اسلامی.
به امید پیروزی مردم و آزادی ایران، امروز در ساعت ۱۲ ظهر دست در دست هم و شانه به شانه یکدیگر به میدان می آییم!
برگرفته از ایران گلوبال

 

 نوشته های هم میهنان که در این تارنما منتشر می شوند، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع نهاد مردمی را منعکس نمی‌کنند

 

 

 طناب دار - توماج

 

ايران مينو سرشت - شيفته 

عضویت در نهاد مردمی

عضویت هم میهنان و افراد در نهاد مردمی به دو صورت پشتیبانان حقیقی برای ساکنین خارج کشور و یا پشتیبانان مستعار برای هم میهنان ساکن در ایران  می باشد.
از شما هم میهن گرامی دعوت می شود برای همکاری با هموندان  نهاد مردمی که برای استقرار نظامی دموکراتیک در ایران تلاش می نمایند به نهاد مردمی بپیوندید و ما را در اجرای پروژه های سرنگونی فرقه تبهکار اسلامی حاکم در ایران یاری فرمائید.

برای خواندن راهنمای ثبت عضویت اینجا کلیک کنید

تولیدات نهاد مردمی

در دفتر روابط عمومی نهاد مردمی، در بخش تولیدات با همکاری گروه محتوا و گروه نویسندگان کلیپ هائی برپایه اخبار روز و رویدادهای مربوط به ایران تهیه می شود که در شبکه های مجازی نهاد مردمی شامل فیسبوک، یوتیوب، تلگرام و اینستاگرام منتشر می شوند.
برای بازدید و یا اشتراک در شبکه های مجازی نهاد مردمی روی لوگوهای زیر کلیک نمائید