ایران اینترنشنال

با ادامه حمایت‌های جهانی از اعتراضات مردمی و جنبش زنان ایران، برندهای مشهور مد جهان نیز به این کمپین پیوستند. در همین حال، فعالان فمینیسم در اروپا نیز حمایت‌های خود را از جنبش زنان ایران گسترش داده‌اند.

شرکت کرینگ، مالک برندهای مد مشهور جهانی بالنسیاگا، گوچی، الکساندر مک کویین و ایوسن‌لوران، در پستی اینستاگرامی با انتشار شعار فارسی «زن، زندگی، آزادی» نوشت: «از آنجا که همیشه از مبارزه زنان برای حقوق و آزادی‌های اولیه آنها حمایت کرده‌ایم، در کنار همه زنان ایران می‌ایستیم.»

بالینسیاگا، شرکت طراح مد مشهور که بیش از ۱۴ میلیون دنبال‌کننده در اینستاگرام دارد، پست‌های صفحه خود را پاک کرد و فقط با انتشار تصویری از «زن، زندگی، آزادی» نوشت: «ما همیشه از مبارزه برای حقوق اساسی و آزادی زنان حمایت کرده‌ایم و در کنار همه زنان ایرانی به یاد مهسا ایستاده‌ایم.»

برند معروف گوچی نیز در یک استوری اینستاگرامی با شعار «‌زن، زندگی، آزادی» و استفاده از هشتگ مهسا امینی نوشت که در کنار زنان ایران برای مبارزه در راه عدالت جنسیتی می‌ایستد.

در همین حال، برنامه تلویزیونی ایتالیایی «le iene» با راه‌اندازی کارزاری در اعتراض به کشته شدن مهسا امینی و حمایت از زنان معترض ایرانی، از بینندگان خود خواست که موهای خود را قیچی و با قرار دادن در پاکت نامه به سفارت ایران در رم ارسال کنند و سپس در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند.

از سوی دیگر، در شهر بولونیای ایتالیا در هنگام برگزاری مسابقات بسکتبال زنان، بیلبورد ورزشگاه با نمایش تصویر دختری که موهایش را قیچی می‌کند، عبارت «آزادی برای زنان ایران» را نشان داد.

در آلمان نیز، گروهی از فعالان ساکن برلین به نام فمینیستا قصد دارند از ۱۷ تا ۲۴ مهر به مدت یک هفته و به صورت ۲۴ ساعته «در حمایت از جنبش فمینیستی مردم ایران و در اعتراض به سکوت سیاست‌مداران آلمان» در مقابل دفتر حزب سبز آلمان در برلین تحصن کند.

پیش‌تر در روز چهارشنبه، حدود ۶۵۰ شخصیت فرهنگی و هنری آلمان، خیزش مردمی ایران را تحسین و اعلام کردند این اعتراضات تاریخی می‌خواهد به دیکتاتوری ۴۳ ساله جمهوری اسلامی پایان دهد.

از سوی دیگر، ژولیت بینوش، بازیگر فرانسوی، در صفحه اینستاگرام خود ویدیویی منتشر کرده که نشان می‌دهد او و چند تن دیگر از هنرمندان فرانسوی برای ابراز همبستگی با معترضان به قتل مهسا امینی موهای خود را قیچی می‌کنند.

همچنین کارلا برونی مدل مشهور و همسر نیوکلا سارکوزی، رییس جمهور پیشین فرانسه، در پستی اینستاگرامی با درج هشتگ مهسا امینی، ویدیویی از قیچی کردن موهای خود را به اشتراک گذاشت.

در بریتانیا، کینگز کالج لندن در رشته توییتی با توضیح تحولات «اعتراضات تاریخی» مردم ایران نوشت: «روش‌های تهدیدآمیز حکومت این بار جواب نداده، زیرا با وجود کشته شدن ده‌ها نفر و زخمی شدن صدها نفر دیگر، نشانه‌ای از فروکش‌ کردن اعتراضات دیده نمی‌شود و تقاضاها برای اعتصابات هم شدت گرفته است.»

امپریال کالج لندن در توییتی با جامعه ایرانی این دانشگاه ابراز همبستگی کرد و نوشت در کنار همه کسانی که از «‌مرگ مهسا امینی و گزارش‌ها درباره خشونت در دانشگاه شریف متاثر شده‌اند، می‌ایستیم.»

گروه راک ایرلندی یوتو نیز در پستی توییتری عکس مهسا امینی را به همراه ترجمه انگلیسی شعر «بنی آدم اعضای یکدیگرند» سعدی به اشتراک گذاشت

 نوشته های هم میهنان که در این تارنما منتشر می شوند، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع نهاد مردمی را منعکس نمی‌کنند

 

 

 طناب دار - توماج

 

ايران مينو سرشت - شيفته 

عضویت در نهاد مردمی

عضویت هم میهنان و افراد در نهاد مردمی به دو صورت پشتیبانان حقیقی برای ساکنین خارج کشور و یا پشتیبانان مستعار برای هم میهنان ساکن در ایران  می باشد.
از شما هم میهن گرامی دعوت می شود برای همکاری با هموندان  نهاد مردمی که برای استقرار نظامی دموکراتیک در ایران تلاش می نمایند به نهاد مردمی بپیوندید و ما را در اجرای پروژه های سرنگونی فرقه تبهکار اسلامی حاکم در ایران یاری فرمائید.

برای خواندن راهنمای ثبت عضویت اینجا کلیک کنید

تولیدات نهاد مردمی

در دفتر روابط عمومی نهاد مردمی، در بخش تولیدات با همکاری گروه محتوا و گروه نویسندگان کلیپ هائی برپایه اخبار روز و رویدادهای مربوط به ایران تهیه می شود که در شبکه های مجازی نهاد مردمی شامل فیسبوک، یوتیوب، تلگرام و اینستاگرام منتشر می شوند.
برای بازدید و یا اشتراک در شبکه های مجازی نهاد مردمی روی لوگوهای زیر کلیک نمائید