پریچهر طیبی
من ایرانم زاینده ی شیرانم / من ایرانم سوگوار دلیرانم
من پیرزنی هستم که امروز از شکوه ایستادگی دوباره ی تو به صدا درآمدم. کجایند فرزندانم؟ برادران و خواهران در خون خفته تان کجایند؟ فرزندانم را به آغوشم بازگردانید. امروز از رنج قرن ها برات نمی گویم، از کشته شدن ها نمی گویم، امروز برایت از آخرین نگاه ها و نفسهای دلیرانم قصه دارم.
فریدونم کجاست؟ می دانم تکه تکه شده در زیر خاک، ولی به لحظه ای بیاندیش که جانیان به جان نازنینش زخم می زدند و او آخرین فریادهای رهایی و آزادی را در تنهایی سر می داد. چه لحظه ای بود آن لحظه...
به آخرین نگاه رضاشاه که از من جدایش کردند و آخرین نفس را تنها و بی کس کشید، لحظه ای بیاندیش... به آخرین نفسهای آریامهر فکر کن که با هر بازدم گفت، ایران، ایران است. چه لحظه ی نابی بود...
به آخرین لحظه های دلاورم، نوید اندیشیده ای؟ او در اضطراب نامعلوم در یک سلول و ناگهان صدایی برای سفری ابدی به ناکجاآباد. می دانی نوید بی خبر از مرگ چگونه قدم به قدم از سلول تا چوبه دار رفت؟؟؟ این صحنه را تا ابد الاباد نمی توان به تصور کشید. هزاران هزار فرزندم را این گونه بر چوبه ی دار رقصان دیدم.
و امروز که تو دوباره ایستاده ای تمامی این نگاه ها و جان ها، با تو همراه است. به سراسر پیکر من که نگاه کنی لکه ای زمین سیرآب نشده از خون دلاورانم نمی توانی پیدا کنی. پیراهنم سراسر از آخرین خون و آخرین نگاه دلاورانم، رنگین شده است، و با افتخار امروز به تو می گویم که پیکرم را این دلاوران با خون خودشان سبز نگه داشته اند و هر لقمه نانی که خورده ای بر این سفره بوده است. امروز دوباره بوی خون می آید و نترس چرا که از خون و شجاعت تو دلیر دیگری می زایم و نسل اندر نسل نگهبان و دلیر بر این سفره خواهند نشست، و بدان در پیکار با اهریمنان پند فرزندانم، حافظ و سعدی و خیام و هزاران هزار دانا با توست.

بدان که در جنگ با اهریمنی جاهل و متعصب، تو پیروز خواهی بود. چرا که همیشه در تاریخ من، فرهنگ و هنر پیکر جاهل مذهب را هزاران هزار تکه کرده است و همیشه بر تاج فرهنگ و هنر ، من ، ایران درخشیدم.

 نوشته های هم میهنان که در این تارنما منتشر می شوند، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع نهاد مردمی را منعکس نمی‌کنند

 کارون - توماج 

 ايران مينو سرشت - شيفته 

عضویت در نهاد مردمی

عضویت هم میهنان و افراد در نهاد مردمی به دو صورت پشتیبانان حقیقی برای ساکنین خارج کشور و یا پشتیبانان مستعار برای هم میهنان ساکن در ایران  می باشد.
از شما هم میهن گرامی دعوت می شود برای همکاری با هموندان  نهاد مردمی که برای استقرار نظامی دموکراتیک در ایران تلاش می نمایند به نهاد مردمی بپیوندید و ما را در اجرای پروژه های سرنگونی فرقه تبهکار اسلامی حاکم در ایران یاری فرمائید.

برای خواندن راهنمای ثبت عضویت اینجا کلیک کنید

تولیدات نهاد مردمی

در دفتر روابط عمومی نهاد مردمی، در بخش تولیدات با همکاری گروه محتوا و گروه نویسندگان کلیپ هائی برپایه اخبار روز و رویدادهای مربوط به ایران تهیه می شود که در شبکه های مجازی نهاد مردمی شامل فیسبوک، یوتیوب، تلگرام و اینستاگرام منتشر می شوند.
برای بازدید و یا اشتراک در شبکه های مجازی نهاد مردمی روی لوگوهای زیر کلیک نمائید