جواد تهرانی
بر اساس مدارک موجود در آرشیو دانشگاه استانفورد در انقلاب فرانسه ۷ درصد و در انقلاب روسیه ۹ درصد و در انقلاب ۵۷ ایران تنها یازده درصد مردم در انقلاب شرکت فعال داشتند که حدود پنج تا شش درصد آنها از ملی گرایان، تهیدستان و جپگراها بودند و باقی که حداکثر شش درصد میباشد از مذهبیون متعصب تشکیل شده بود، لذا همانند همه انقلابات جهان همان اقلیت فعال سرانجام در صورت پیروزی انقلاب آنرا به انحصار گرفته و حاکمیت را تشکیل میدهد. با نگاهی به سیر تکاملی انقلاب ۵۷، ما شاهد حذف تدریجی ملی گرایان و چپ گرایان و نهایتا به انحصار گرفتن همه قدرت توسط مذهبیون بودیم که همچنان تا به امروز حاکمیت را در دست دارد و همواره برای حفظ آن همه اصول اخلاقی و حقوق انسانی را زیر پا گذاشته و بهر اقدامی که برای تداوم قدرت و سلطه خود لازم دیده متوسل شده است.

در واقع برای رژیم اسلامی مردم همان شش درصدی هستند که بنام امت حزب الله همچنان بازوی قدرت رژیم را تشکیل میدهند و منابع مالی و ثروت کشور، سهمیه های دانشگاهی، مقامات کشوری و لشکری در اختیار آنهاست و بقیه مردم ایران از نظر رژیم دارای حق و حقوق اجتماعی و سیاسی نمیباشند و تنها سیاهی لشکر کشورند. این سیاهی لشکر یا باید مطابق خواسته و قواعد رژیم عمل کند و استبداد مذهبی را بپذیرد و یا در زیر ضربه سرکوب و محرومیت ها کمر خم کرده و در قفس جمهوری اسلامی نفس بکشد و عروسک وار به حرکت روزانه خود ادامه دهد، لذا هرگاه رژیم به مردم اشاره میکند منظورش همان شش درصد هستند و بقیه بحساب نمیآیند. بهمین سبب است که اعتراضات مدنی مردم ما بدست مردم رژیم با اسلحه و قمه سرکوب میگردد و در زندانها در بدترین شرایط و بدون کمترین توجه به حرمت و سلامت آنها در بند قرار میگیرند و هر نوع رفتار ناهنجاری با آنها صورت میپذیرد.

این قاعده ناهمگون که رژیم اسلامی در تعریف و تقسیم مردم برقراره کرده نمیتواند تداوم یابد و نمیتوان اکثریت عظیم ملت را نادیده گرفت و آنها را به حاشیه راند، مردم ما همان مردم واقعی کشورند که مردم رژیم هم بخشی از آن هستند، جمهوری اسلامی چه بخواهد و چه نخواهد این نیروی عظیم ملی در کشور حضور دارد و حذف تخیلی آن نمیتواند حضور فیزیکی آنرا نادیده بگیرد، و همین نیروی عظیم وقتی مراحل تکوینی خود را طی نمود و به وحدت سیاسی رسید که به حکم جبر تاریخ نهایتا خواهد رسید، آنزمان است که طغیان کرده و همه سیستم استبداد دینی را بزیر خواهد کشید و با دستیابی به یک حاکمیت فراگیر گریبان بانیان استبداد دینی را گرفته و همه ارزشهای سنتی آنها را به دور خواهد ریخت و آنگاه در نتیجه دهه ها تحمیل قواعد مذهبی همه باورهای دینی را به حاشیه خواهد راند و در مقایسه با پیش از انقلاب نه تنها روحانیت از عرصه سیاسی کشور بیرون رانده میشود بلکه گرایش نسلهای آینده به دین اسلام نیز کاهش یافته و رنگ میبازد.

 نوشته های هم میهنان که در این تارنما منتشر می شوند، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع نهاد مردمی را منعکس نمی‌کنند

 

 طناب دار - توماج

 

ايران مينو سرشت - شيفته 

عضویت در نهاد مردمی

عضویت هم میهنان و افراد در نهاد مردمی به دو صورت پشتیبانان حقیقی برای ساکنین خارج کشور و یا پشتیبانان مستعار برای هم میهنان ساکن در ایران  می باشد.
از شما هم میهن گرامی دعوت می شود برای همکاری با هموندان  نهاد مردمی که برای استقرار نظامی دموکراتیک در ایران تلاش می نمایند به نهاد مردمی بپیوندید و ما را در اجرای پروژه های سرنگونی فرقه تبهکار اسلامی حاکم در ایران یاری فرمائید.

برای خواندن راهنمای ثبت عضویت اینجا کلیک کنید

تولیدات نهاد مردمی

در دفتر روابط عمومی نهاد مردمی، در بخش تولیدات با همکاری گروه محتوا و گروه نویسندگان کلیپ هائی برپایه اخبار روز و رویدادهای مربوط به ایران تهیه می شود که در شبکه های مجازی نهاد مردمی شامل فیسبوک، یوتیوب، تلگرام و اینستاگرام منتشر می شوند.
برای بازدید و یا اشتراک در شبکه های مجازی نهاد مردمی روی لوگوهای زیر کلیک نمائید