طی روزهای اخیر قیمت مواد مخدر سنتی در کشور چندین برابر شده است، اما بابد دید که پشت‌پرده این افزایش قیمت چیست و سپاه چه خواب تازه‌ای برای جوانان ایرانی دیده است؟

به گزارش آواتودی، به دنبال اعمال محدودیت‌های بانکی برای اتباع خارجی به ویژه اتباع کشور افغانستان، زوایای بیشتری از درگیری کلان بین باندهای تهیه و توزیع مواد مخدر در کشور آشکار شده است.

سالانه بیش از ۶۸ هزار میلیارد تومان مواد مخدر از نوع سنتی و صنعتی در ایران مصرف می‌شود که یک بخش عمده از گردش مالی آن توسط حساب‌های اتباع افغانستان انجام می‌شود.

همین امر موجب می‌شود تا مافیای شبه دولتی مواد مخدر در کشور که بخش عمده آن وابسته به سپاه تروریستی پاسداران است، با به کارگیری دو راهبرد بتواند سهم بیشتری از این بازار چند ده هزار میلیارد تومانی را به خود اختصاص دهد.

بخش نخست این راهبرد با اعلام دروغین ممنوعیت کشت خشخاش در افغانستان از سوی دولت طالبان به اجرا درآمد.

بخش دوم آن با هماهنگی با نظام پولی و بانکی و اعمال محدودیت بر اتباع افغانی برای معاملات ریالی است که موجب می‌شود سهم بیشتری از این بازار را از دست بدهند.

در این میان، عوارض اجتماعی حاصل از نبود مواد مخدر سنتی بسیاری از کارشناسان فعال در حوزه بزه‌های اجتماعی را نگران کرده است، زیرا این کارشناسان معتقدند که در آینده نه چندان دور، به دلیل قیمت‌های بالا در تهیه مواد مخدرسنتی، بسیاری از مصرف کنندگان این مواد که در این سال‌ها به واسطه فعالیت‌های مافیایی سپاه تروریستی پاسداران افزایش یافته‌اند، در شرایطی قرار خواهند گرفت که امکان تامین مواد سنتی را نداشته و برای تهیه و مصرف مواد نخدر، مجبور می‌شوند به مواد صنعتی روی آورند.

این در حالی است که سود تهیه و توزیع مواد مخدر صنعتی به مراتب بیشتر از مواد سنتی بوده و از سوی دیگر آسيب‌‌های مواد صنعتی قابل مقایسه با مواد سنتی نیست.

واقعیت این است که "معتاد بودن" در بسیاری از کشورها به عنوان یک بیماری محسوب می‌‌شود و ترک کردن این بیماری نیز با درمان‌های موقت و به اصطلاح "یک شبه" اتفاق نمی‌افتد.

شاید به همین دلیل است که در بسیاری از کشورها به این نتیجه رسیده‌اند که هزینه‌های سنگین و بی‌فایده بازداشت معتادان را خرج آموزش و کنترل رفتارهای آنان کنند، تا از این طریق آسیب‌ها و اثرات مخرب آن در جامعه را کنترل کنند.

در چنین شرایطی، سپاه تروریستی پاسداران که سال‌هاست بر بازار تهیه و توزیع مواد مخدر فعالیت‌های مافیایی خود را اعمال کرده است و رونق این بازار را تا جایی پیش برده که هرنوعی از مواد مخدر به راحتی در خیابان‌های شهرهای مختلف قابل خرید و فروش است، این بار نیز با اعمال چنین ترفندی می‌تواند ضربه مهلکی به مافیای رقیب خود که در این حوزه فعال است زده و در نهایت سودهای کلانی را به جیب خواهد زد.

 نوشته های هم میهنان که در این تارنما منتشر می شوند، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع نهاد مردمی را منعکس نمی‌کنند

 

 

 طناب دار - توماج

 

ايران مينو سرشت - شيفته 

عضویت در نهاد مردمی

عضویت هم میهنان و افراد در نهاد مردمی به دو صورت پشتیبانان حقیقی برای ساکنین خارج کشور و یا پشتیبانان مستعار برای هم میهنان ساکن در ایران  می باشد.
از شما هم میهن گرامی دعوت می شود برای همکاری با هموندان  نهاد مردمی که برای استقرار نظامی دموکراتیک در ایران تلاش می نمایند به نهاد مردمی بپیوندید و ما را در اجرای پروژه های سرنگونی فرقه تبهکار اسلامی حاکم در ایران یاری فرمائید.

برای خواندن راهنمای ثبت عضویت اینجا کلیک کنید

تولیدات نهاد مردمی

در دفتر روابط عمومی نهاد مردمی، در بخش تولیدات با همکاری گروه محتوا و گروه نویسندگان کلیپ هائی برپایه اخبار روز و رویدادهای مربوط به ایران تهیه می شود که در شبکه های مجازی نهاد مردمی شامل فیسبوک، یوتیوب، تلگرام و اینستاگرام منتشر می شوند.
برای بازدید و یا اشتراک در شبکه های مجازی نهاد مردمی روی لوگوهای زیر کلیک نمائید