هلیا حسینی، نابغه ایرانی، جوان ترین دانشمند دانشگاه پزشکی کالیفرنیا و جوانترین متقاضی کنکور سراسری ایران، سال ۱۳۸۱ شمسی در تهران به دنیا آمد. هلیا کلاس اول ابتدایی را خواند و در سال بعد یعنی در سن ۸ سالگی، مقطع دبستان را به صورت جهشی تمام کرد و در سن ۹ سالگی وارد مقطع راهنمایی شد.
او موفق شد در سن ۱۵ سالگی دیپلم خود را دریافت کند و در همان سال (۱۳۹۶) در کنکور رشته تجربی شرکت کرد. هلیا رتبه ۳۵ رشته تجربی در کنکور سراسری را کسب کرده و جزو یکی از نوابغ ایرانی محسوب می شود. وی علاوه بر کنکور تجربی در کنکور زبان هم شرکت و رتبه 4 در رشته زبان را کسب کرد.
او تا چند وقت اخیر در رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران مشغول به تحصیل بود. اکثر مردم بانو حسینی را با حضور در مسابقه برنده باش می شناسند. در سال ۱۳۹۷ هلیای ۱۶ ساله، که دانشجوی سال دوم رشته پزشکی بود در این مسابقه شرکت کرد.حرف های هلیا در مسابقه برنده باش و استعدادهای او توجه مجری و بینندگان را جذب کرد و همه حیرت زده شده بودند و در نتیجه هلیا توانست 100 میلیون تومان مسابقه را از آن خود کند.
وی اخیرا به کشور آمریکا مهاجرت کرده و اکنون دانشجوی رشته پزشکی و جوان ترین دانشمند دانشگاههای آمریکا می باشد.
از وی برای ملحق شدن به یک گروه تحقیقاتی تشکیل شده از دانشگاه های پزشکی و مهندسی دانشگاه کالیفرنیا برای تحقیق درمورد آثار آسیب های تروماتیک مغزی دعوت به عمل آمد.


وی تاکنون چند پروژه و مقالات علمی تالیف کرده و یک تحقیق با موضوع تجمع پروتئین را به نام خود ثبت کرده است. در حال حاضر وی به عنوان پژوهشگر در حوزه ی نوروتروما، آگاهی بخشی در مورد ترومای سر در اثر رفتارهای خشونت آمیز در میان قربانیان کودک آزاری، خشونت علیه جوانان نیز مشغول به فعالیت است. بانو حسینی علاقه بسیار زیادی به مطالعه و تحقیقات در زمینه پزشکی داشته اما در کنار رشته پزشکی به کار طراحی هم مشغول است. او علاوه بر زبان فارسی، به زبانهای انگلیسی، آلمانی و فرانسوی تسلط دارد و اکثر مواقع در اوقات فراغت پیانو می نوازد.

 نوشته های هم میهنان که در این تارنما منتشر می شوند، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع نهاد مردمی را منعکس نمی‌کنند

 

 طناب دار - توماج

 

ايران مينو سرشت - شيفته 

عضویت در نهاد مردمی

عضویت هم میهنان و افراد در نهاد مردمی به دو صورت پشتیبانان حقیقی برای ساکنین خارج کشور و یا پشتیبانان مستعار برای هم میهنان ساکن در ایران  می باشد.
از شما هم میهن گرامی دعوت می شود برای همکاری با هموندان  نهاد مردمی که برای استقرار نظامی دموکراتیک در ایران تلاش می نمایند به نهاد مردمی بپیوندید و ما را در اجرای پروژه های سرنگونی فرقه تبهکار اسلامی حاکم در ایران یاری فرمائید.

برای خواندن راهنمای ثبت عضویت اینجا کلیک کنید

تولیدات نهاد مردمی

در دفتر روابط عمومی نهاد مردمی، در بخش تولیدات با همکاری گروه محتوا و گروه نویسندگان کلیپ هائی برپایه اخبار روز و رویدادهای مربوط به ایران تهیه می شود که در شبکه های مجازی نهاد مردمی شامل فیسبوک، یوتیوب، تلگرام و اینستاگرام منتشر می شوند.
برای بازدید و یا اشتراک در شبکه های مجازی نهاد مردمی روی لوگوهای زیر کلیک نمائید