پیدایش نهاد مردمی

 

پیدایش و سرکوب خونین جنبش دانشجوئی در ایران که از ۱۸ تا ۲۳ تیر ۱۳۷۸ روی داد، مقدمه ای شد برای تلاش فعالان سیاسی خارج کشور برای اتحاد و همبستگی نیروها بمنظور پشتیبانی از خیزش های مردمی در ایران و تضعیف جمهوری اسلامی.
تا قبل از پیدایش نهاد مردمی، کنگره ها و کنفرانس های زیادی برای همبستگی اپوزیسیون در اروپا و امریکا برگزارشد ولی ساختار تولیدی آنها که برمبنای رنگین کمان سیاسی شکل گرفته بود نتوانستند بیش از چند ماهی دوام آورند. بسیاری از آنها که هسته اولیه نهاد مردمی را پایه ریزی نمودند در این کنفرانس ها و کنگره ها حضور داشتند.
شکست های پی درپی این تلاش ها دکتر ایمان فروتن را که خود چند سازمان سیاسی را پایه ریزی نموده بود به این فکر انداخت که دلایل شکست ها را بررسی و راهکارهای مقابله با این شکست ها را مشخص نماید. دستاورد این بررسی و مطالعه سند ۱۵ ماده ای دلایل شکست ها و پادزهرهای آنها بود و با پیدایش جنبش سبز در ایران و برپایه این سند، طرح و روشنمای نهاد مردمی را با یاران و دیگرفعالان سیاسی در میان نهاد. همراهی با جنبش ها و خیزش های مردمی انگیزه ای برای پیدایش نهادمردمی بود
طرح نهاد مردمی در یک برنامه تلویزیونی در ۱۲ سپتامبر ۲۰۱۰ به همه ایرانیان سراسر جهان معرفی شد و فعالیت خود را در راستای مخالفت سیاسی علیه رژیم فاشیست اسلامی آغاز کرد.
طرحی که برای اولین بار اپوزیسیون جمهوری اسلامی را در یک عرصه اینترنتی برای همبستگی حول محور یک هدف و پنج اصل بنیادین فرا می خواند و به تدریج کنشگران و آزاد اندیشان سیاسی متوجه شدند که دعوت کننده نه یک شخص و یا یک سازمان، بلکه جایگاهی بیطرف و نرم افزاری است که بسیاری از کارهای مورد نیاز ساختار سیاسی را بطور اتوماتیک انجام می دهد .
از آغاز و در ۱۲ سال گذشته، تعدادی از شخصیت های حقیقی و یا مستعار ایرانی که گام در مرزهای ناشناخته و نا آشنا گذاشته و روش های مرسوم و متداول تحزب و تشکل را به کناری نهاده بودند با پیوستن به این طرح و با بهره گیری از امکانات این نرم افزار و سیستم های تکنولوژی نوین رسانه ای، کامپبوتری و اینترنت، ساختاری انعطاف پذیر، دموکراتیک و فرا ایدئولوژیک و فرا سازمانی بنیان نهادند که هم اینک همچون کوهی استوار در برابر طوفان ها و لرزه های سیاسی، اطلاعاتی و امنیتی مقاوم بوده و راه خود را با گامهائی استوار به پیش میبرد.
اینک نهاد مردمی بعنوان یکی از سازمانهای سیاسی مطرح اپوزیسیون با دراختیارداشتن امکانات تکنولوژیک منحصر بفرد و ساختاری متناسب با هدف و اصول بنیادین خود و بیش از ۷۰۰۰ پشتیبان از سراسر جهان ، سال سیزدهم فعالیت های پربار خود را آغاز می نماید.
تداوم و استواری برپاسخگوئی تشکیلاتی و شفافیت اجرائی و مالی در برابر هم میهنان و شیوه ها و راهکارهای دمکراتیک در مدیریت نهاد مردمی، معیارها و میزان های مناسب و دقیقی برای سنجش و ارزیابی عملکردها و ادعاهای دیگر ساختارهای سیاسی اپوزیسیون را فراهم نموده است.

 
نهاد مردمی و هموندانی که داوطلبانه در این سازمان غیر انتفاعی زحمت میکشند
 هم اکنون به همیاری از سوی شما هم میهن ایران دوست نیاز مبرم دارند.


هم میهن گرامی، مبارزه برای آزادی ایران و ایرانی هزینه دارد. لطفا همین امروزهمیاری خود را به نهاد مردمی بفرستید و در صورت امکان همیاری خود را به صورت ماهانه بفرستید تا نهاد مردمی بتواند پروژه های مبارزاتی خود را با پشتیبانی شما و دقیق تر برنامه ریزی نماید.

نیاری به داشتن حساب پی پال نیست. شما می توانید در پی پال با کارت اعتباری خود پرداخت نمایید

ایمیل نهاد مردمی در پی پال:
support@TheNewIran.com


آدرس پی پال نهاد مردمی:
PayPal.me/nahademardomi

همیاری از طریق تماس تلفنی:

+1 (657) 213-1344 
 

 
برای آگاهی از آخرین اخبار درون مرز هم اکنون در شبکه های اجتماعی نهاد مردمی مشترک شوید.
 


Copyright 2022 THE NEW IRAN, All rights reserved.