خبرنامه نهاد مردمی

شنبه ٢۵ دی ١۴٠٠ برابر با ١۵ ژانویه ٢٠٢٢


 
در باره مسابقه ایران فریدام آیدل

به گواه تاریخ، ترانه های مبارزاتی در نقاط مختلف جهان، شور و قدرت مبارزان برای فروپاشی دیکتاتورها و مستبدین را چند برابر نموده است. ضرورت تاریخی در این بزنگاه حساس میهنمان به ما یادآور می‌شود که برای عبور از این ظلمت باید فلک را سقف بشکافیم و طرحی نو در اندازیم. باید از هنرمندانی که با وجود خطرات فراوان همواره در راستای اهداف ملی و میهنی آثار خود را به گوش مردم رسانده‌اند پشتیبانی کرد. چرا که هرگز فضا تا این حد آماده برای جایگزینی هنرمندان جیره‌خوار یا بی تفاوت با هنرمندانی راستین وجود نداشته است.
در این راستا نهاد مردمی در پی برگزاری نخستین مسابقه‌ جهانی مجازی برای گزینش بهترین آثار موسیقی در راستای آزادی ایران می باشد.
این مسابقه از ۱۲ ژانویه ۲۰۲۲ برابر با ۲۲ دی ۱۴۰۰ آغاز شده و در پنج مرحله برگزار می شود.
هیات داوران افتخاری این مسابقه، هنرمندان پرآوازه و مردمی زیر می باشند:
ستار، مرتضی، شیفته، سعید محمدی و مهرداد آسمانی

برای برندگان این مسابقه که نهاد مردمی با پشتیبانی «آرت فاند» و «ویرچوال ان جی او» برگزار می نماید، ۱۰ هزار دلار جایزه نقدی در نظر گرفته شده است.

دامنه سایت:
https://iranfreedomidol.com 
لینک خلاصه مقررات مسابقه: https://iranfreedomidol.com/IranFreedomIdol/rules.html 

ژانویه ۲۰۲۲
نهاد مردمی


سیمای نهاد مردمی - ١۴ ژانویه ٢٠٢٢

سیمای نهاد مردمی آدینه ها از ساعت ١١ و نیم بامداد غرب امریکا برابر با ٢٠و٣٠ اروپای مرکزی و ٢٣ ایران از شبکه جهانی تلویزیون پارس پخش می شود

 

ویدئوی آموزشی برای ارسال اثر موسیقی

به مسابقه ایران فریدام آیدل

 

 

ایران فریدام آیدل - اطلاعیه چهارم

 


ایران چه خبر

ایران چه خبر 218 - اعتراف سلامی به شلیک عمدی به هواپیمای مسافربری اکراین


دانستنیها

Sponsored by Art Fund

هیولا

تاکتیک ها و استراتژی

مبارزه

مذهبی های ملی گرا


رادیو نارمک با منوچهر مهرپویان و سیروس عصری
برنامه شمارش معکوس با موضوعات مهم اجتماعی، سیاسی و حوادث ایران

دوشنبه ١٠ ژانویه
چهارشنبه ١٢ ژانویه
آدینه ١۴ ژانویه

اندیشه ها
 سایت جانبی نهاد مردمی

https://www.NahadeMardomi.net
دینمداری و اسلام سیاسی چیست؟

جز دروازه های گشاد خرافه، فریب، دروغ، مفتخوری، درندگی و...!
بهنام چنگائی - دور نباید رفت و می بایست از پرسش بالا آغازکرد. من می پرسم! آیا پس از 43 سال تبهکاری اسلامی ولائی ممکن است اینک بتوان کسانی خردمدار، آزاده، آگاه و نوعدوست در سرتاسر ایران ویرانگشته یافت که آنها مستقل ازین دم و دستگاه فاسد حکومت آخوندی باشند، و از این بیدادگری مطلق، که گردانندگان تاکنونی اش جز ملاها و مکلاها و ملی مذهبی ها و لیبرال مذهبی های خداپناه و ریاکار نبوده اند، و در یک پرسش کوتاهتر، آیا از مجموعه 43 ساله ی دین دولتی آنان دست، دم و دل بی درد و رنجی داشته اند؟
ادامه مطلب ...
 
جنون و تماشا؛ و آبتین نام پدر فریدون است

یوسف مصدقی- دسیسه‌ی از میان برداشتنِ بکتاش آبتین، شاعر و فیلمسازِ در بند، در روز شنبه ۱۸ دی ماه ۱۴۰۰ به سرانجامی شوم رسید و گانگسترهای گرداننده قوه قضائیه جمهوری اسلامی، پس از مدت‌ها فرسودن این انسان بی‌باک در شرایط ناهنجار زندان، با همدستی ویروس کرونا، او را به قتل رساندند.
نوع برنامه‌ریزی و اجرای قتل بکتاش آبتین، نمونه‌ای روشن از این واقعیت است که حکومت تبهکار جمهوری اسلامی، طی بیش از چهار دهه استمرارش، در ارتکاب حقیرانه‌ی انواع و اقسام جنایات ریز و درشت، به چنان مرتبه‌ای رسیده است که نه تنها گوی سبقت از تمامی تبهکاران و تروریست‌های منطقه‌ای و بین‌المللی‌ ربوده بلکه در شکنجه و حذف مخالفان سیاسی و عقیدتی‌اش، احیاگر گونه‌هایی متروک از جنایت شده است.
ادامه مطلب ...
 
نفت،شاه، انقلاب اسلامی…و دیگر هیچ!(بخش ۱)

علی میرفطروس - انقلاب ۵۷، حکایت بلند و بی پایانی است که در بارۀ آن فراوان نوشته اند و خواهند نوشت.تحليل های رايج از چگونگی برآمدِ انقلاب يا علل و عوامل آن،عموماً،ماهیّتی سياسی- ايدئولوژيک داشته و بيشتر در خدمت توجيه يا تبرئۀ «اصحاب دعوی» هستند تا در جهت حقيقت- گوئی و روشنگری تاريخی.بیشتر این تحلیل ها از نقش دولت آمریکا و کمپانی های بزرگ نفتی در سرنگون کردن شاه غافل اند.
در سال های اخیر،با آزاد شدن اسناد مربوط به این رویداد و خصوصاً انتشار متن مذاکرات محرمانۀ شاه و سفیرِ وقت ایران در واشنگتن با مقامات آمریکا -که در تحقیقِ درخشانِ پروفسور اندرو اسکات کوپر انعکاس یافته – می توان با توطئه ها و تبانی های بین المللی برای سرنگون کردنِ شاه آگاه شد.سخنرانیِ رونالد ریگان رئیس جمهور اسبق آمریکا نیز می تواند مورد توجّه قرار گیرد.در پرتوِ این اسناد اینک می توانیم به باز اندیشیِ این رویدادِ سرنوشت ساز بپردازیم.
ادامه مطلب ...
 
نامه به وزرای امور خارجه کشورهای 5+1

عالیجنابان،
این نامه در ارتباط با مذاکرات جاری شما با نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در باره توافق اتمی تقدیمتان می شود.
من محبوبه حسینپور خواهر زنده یاد دکتراردشیر حسینپور یکی از دانشمندان اتمی ایران هستم که در تاریخ 16 ژانویه 2007 بدلیل عدم همکاری با برنامه غنی سازی اورانیوم با غلظت بالا، د رخانه سازمانی خود در محوطه دانشگاه شیراز، توسط ماموران سرویس مخفی رژیم ایران بقتل رسید و هرگز هیچ متهمی در این ارتباط دستگیر نشد.
حدود 12 سال پیش از این جنایت، دکترمحمدرضا سعادت، دانشمند اتمی، دانشیار و استاد راهنمای دکتر حسین پور در دانشگاه شیرازهم به همین شیوه و بدلیل عدم همکاری در برنامه اتمی جمهوری اسلامی در منزلش در شیراز بقتل رسید و قاتل یا قاتلان او نیز پیدا نشدند!
ادامه مطلب ...
 
بنگر اگر باور نداری!

فیروز نجومی - اگر باور نداری که جنبشی بزرگ در راه است، جنبش سلطه ستیزان، بویدئویی بنگر که در آن توماج صالحی با ما وداع میگوید و وصییت خود را میخواند، مایی که یکایکمان را عضوی از خانواده خود میداند. چه، او بخوبی میداند که نظام، بقول قهرمان سلطه ستیزی، همچون نوید افکاری،
برای طناب دارشان دنبال یک گردن می‌گردند.
آری، اگر باور نداری که حکومت مقدس اسلامی، حکومت ولایت فقیه، جبارترین حکومت روزگار ماست، بنظامی بنگر که بر اصل و اصول یکتاپرستی، توحید و نبوت و امامت، نیز، اخلاق و رفتار اسلامی، بنا نهاده شده است، نظامی که برای دوام و بقای خود، بیش از نیم قرن است، گردنهایی را بطناب دار اویخته است که تا ابد بر فراز کشور ما، همچون ستاره در آسمانها درخشیده و میدرخشند.
ادامه مطلب ...
 
بررسی اجمالی روند کیفی مبارزات از ۹۶ تا امروز

پ. نوری - میتوان ادعا کرد که در ایران ، شاهد شکل گیری نوعی از کنش سیاسی هستیم که در جامعه پدیده ای تازه است .همچون هر پدیده اجتماعی تازه و در حال شکل گیری ، هرگز بصورت منسجم ، یکدست و آنی ظاهر نمی‌شود بلکه جست و خیز های زیاد و قدم های متعد به جلو و به عقب را در بر میگیرد . به همین خاطر نمیتوان با داده ها و منطق گذشته آن را درک کرد .
لازم است با واقع بینی ، دقت، احتیاط ، وسواس و تواضع با آن برخورد شود .
لااقل به سه دلیل :
۱) نو ظهور بودن پدیده
۲) ما هر چند خارج از صحنه کلی نیستیم لااقل بیرون از صحنه اصلی قرار داریم و خطر نگاه انتزاعی و بکار گرفتن الگو های تحلیلی گذشته میتواند ما را تهدید کند
ادامه مطلب ...

 
مرگ از هزار دهان سخن می‌گوید

مرز میان شناخت، و تبدیل شدن به زبان نظام جمهوری اسلامی کجاست؟
یاسر آفتابی − آیا میل جنون‌آمیز مسئولان نظام به سخن گفتن در خصوص همه‌چیز، تا حد زیادی مدیون آن بستر رسانه‌ای نیست که بخش زیادی از آن را رسانه‌های به اصطلاح اپوزیسیون در اختیار آن‌ها قرار داده‌اند؟
رابطه مردمی که در ایران زندگی می‌کنند و نظام جمهوری اسلامی، هر روز در یک قاب تنگ تکرار می‌شود: فرماندهان سپاه، نمایندگان مجلس، دولتی‌ها و امامان جمعه شهرها در مقابل دوربین‌ها رژه می‌روند و بی‌وقفه در مورد همه‌چیز نظر می‌دهند؛ در مورد آب، خاک و مسائل محیط زیستی، سبک زندگی و به‌طور کلی چگونه زندگی کردن، اقتصاد و سیاست و غیره و غیره. نیازی نیست دقت کنیم تا اظهار نظر هر روز آن‌ها به چشم بیاید، چون کلمه‌ها و جمله‌ها در پیش چشمان ما قرار دارند:
ادامه مطلب ...
 
آیا کلاب‌هاوس در حال بلعیدن و نابودی اپوزیسیون است؟

عبدالستار دوشوکی - ویدئوهای جنجالی اما تاسف‌آور “کلاب‌هاوسی” فراوانی در مورد برخوردهای ‏توهین‌آمیز و تند شخصیت‌های اپوزیسیون به یکدیگر وجود دارد که نشان می‌‏دهد کلاب‌هاوس در اعماق فضای مجازی به سیاه چاله‌ای (‏Blackhole‏) با گرانش ‏مخرب اما جذاب و نیرومند تبدیل گشته است که در حال بلعیدن و نابودی ‏اپوزیسیون در درون وب تاریک (‏Dark Web‏) خویش است.
یکی از ویژگی‌های ‏‏”سیاهچاله” پیدایش “افق رویداد” است که از منظر استدلال تمثیلی مثال ‏مناسبی برای به دام افتادن اپوزیسیون به درون این “سیاهچاله” به‌غایت ‏مکتوم و متراکم می‌باشد که مولفه مکان و زمان ٤۳ سال گذشته را کژ و ‏منحرف می‌کند، تا بدانجا که حتی نور روشنگری فاقد سرعت گریز لازم برای ‏خروج از آن است.
ادامه مطلب ...
 
رؤیای رو به افول «امپراتوری شیعی»

احمد رافت - دو سال از حمله پهپادی در حومه بغداد به کاروان اتومبیل‌هایی که قاسم سلیمانی فرمانده «سپاه قدس» یکی از مسافران آن بود و در جریان آن همراه با ده نفر دیگر از جمله ابومهدی المهندس از رهبران «حشدالشعبی» به قتل رسید، گذشت.
با وجود تلاش‌های بسیار جمهوری اسلامی، اسماعیل قاآنی جانشین قاسم سلیمانی در فرماندهی نیروی «قدس» سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نتوانست ریزش در صفوف «محور مقاومت» را متوقف سازد. ریزشی که قبل از ترور قاسم سلیمانی آغاز شده بود. حرکت‌های گسترده مردمی در لبنان و عراق در ماه اکتبر ۲۰۱۹، چند ماه قبل از ترور قاسم سلیمانی آغاز شده بودند و تلاش‌های او برای جلوگیری از گسترش این جنبش مردمی که نفوذ جمهوری اسلامی در سیاست و اقتصاد کشورشان را به عنوان دخالت نیروی خارجی و یکی از عوامل اصلی بحران‌های اقتصادی و اجتماعی تلقی می‌کنند، بی‌نتیجه مانده بود.
ادامه مطلب ...
 « اشعار هفته »
میهنم
سروده تورج آریامنش

میهنَم باز دِگَرباره جَوان خواهد شُد
چَشمه از کوه و بَرَش باز رَوان خواهد شُد

دشتِ خُشکیده و بی‌آب‌و‌گیاهَش این‌بار
پُر و آکَنده زِ لال و اَرغَوان خواهد شُد

باز و شاهین و کَل و میش و بُز و آهویَش
می‌پَرَد، می‌چَرَد و باز دَوان خواهد شُد

نابِکاران تُهی‌مغزِ گُجَستَک اینَک
رَخت بَربَسته و تَرسان و نَوان خواهد شُد
ادامه مطلب ...
 
آه کشیدم
سروده مهشید رحیمیان

آنروز شوم
روز رفتنت بود و من
از ورای شیشه جادویی
رفتنت را تماشا میکردم
اشک چشمانت را
دیدم و آه کشیدم
اندوه جدایی همیشگی
از خاکی که میپرستیدی را
در سیمای مهربانت دیدم
و آه کشیدم
نگاهی به پشت سر انداختی
و اشک ریختی
و من هم همراه تو
اشک ریختم و آه کشیدم
ادامه مطلب ...
اندیشه های هم میهنان که در این خبرنامه منتشر می شوند، در راستای آگاهی رسانی و باور و احترام به آزادی اندیشه و بازتاب آزاد آن است و نویسندگان شخصا پاسخگوی نظرات خود هستند. دیدگاه‌ ها و اندیشه های ابراز شده دراین نوشته ها، لزوما سیاست ها یا مواضع نهاد مردمی را منعکس نمی‌کنند.

 لطفا نوشته های خود را برای انتشار در تارنمای نهاد مردمی  به ایمیل andisheh@nahademardomi.com  بفرستید

نهاد مردمی و هموندانی که داوطلبانه در این سازمان غیر انتفاعی زحمت میکشند هم اکنون به همیاری از سوی شما هم میهن ایران دوست نیاز مبرم دارند.

لطفا همین امروز همیاری خود را به نهاد مردمی بفرستید و در صورت امکان لطفا همیاری خود را  به صورت ماهانه بفرستید تا نهاد مردمی بتواند پروژه های خود را با پشتیبانی شما و دقیق تر برنامه ریزی نماید.
 

 در این صورت هنگام پرداخت از طریق پی پال شما می توانید گزینه،
 پرداخت بطور مکرر
را انتخاب کنید

آدرس پی پال نهاد مردمی :
paypalme/nahademardomi

همیاری از طریق تماس تلفنی:

+1 855-639-4726
 

 
 با ما در شبکه های اجتماعی نهاد مردمی همراه شوید

پرسش ها و یا پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید

تارنما تماس تلگرام اینستاگرام یوتیوب فیسبوک

Copyright © 2021 THE NEW IRAN, All rights reserved.