خبرنامه نهاد مردمی

شنبه ۱
مه ٢٠٢١ برابر با ١١ اردیبهشت ١۴٠٠  
 

 

خنثی سازی نفوذی های رژیم

در تظاهرات و تجمعات

 
رادیو نارمک با منوچهر مهرپویان و سیروس عصری
روزهای دوشنبه، چهارشنبه و آدینه ۹ شب به وقت ایران
برنامه شمارش معکوس با موضوعات مهم اجتماعی، سیاسی و حوادث ایران


اندیشه ها
 سایت جانبی نهاد مردمی
www.nahademardomi.net

مصاحبه جنجالی وزیر خارجه جمهوری اسلامی
م. روشنی - سیروس


گویا این مصاحبه یکسال پیش صورت گرفته باشد . چرا و برای چه در آستانه انتخابات آن را آفتابی کرده اند ؟
بسیار ی از گمانه زنیها را در انسان بیدار میکند : بطور مثال میتوان حدس زد که در آستانه انتخابات حیله و حقه بازی آخوندی بکار گرفته شده باشد تا بلکه جمعی از نا آگاهان را فریب داده به رای دادن گرد آورند و بدین صورت جنایات و غارتگریهای خود را تا حد ممکن مشروعیت بخشند
ادامه مطلب ...

   

ظریف: در تحلیل مجتهد و در اجرا مقلد!
فیروز نجومی


تا اینجا شواهد حکایت از آن دارند که معماران، طراحان و مجریان فایل صوتی، از لحظه نطفه بستن تا انتشار آن در یک فایل صوتی، کم و بیش به هدفی که در نظر داشته اند رسیده اند. کمتر رسانه ای را اینروزها میتوانی بیابی که در آن بحث فایل صوتی مطرح نباشد و سخنان وزیر امورخارجه مورد تفسیر و تعبیر و تجزیه و تحلیل قرار نگیرد. بدرستی روشن نیست که کدام اسرار محرمانه ای در اظهارات ظریف بباد رفته است که رئیس جمهور فرمان تعقیب و دستگیری و محاکمه انتشار دهنده آنرا صادر کرده است؟.
ادامه مطلب ...

   

در گردباد رخدادها به یک جو همت نیاز است
امیر امیری


خواسته‌ها و باورهای هر نسل برای مردمان همان عصر در اشکال گوناگون به واسطه گفتمان، که گاهی شکل آرزو به خود میگیرد، تجلی می یابند. ساختار چنین گفتمانی محصول تحولات تاریخی هر اجتماعی در زمانه خویش هستند و در هر عصری بنا بر نیازهای روزگار به صورت ضرورتها در قالب آرمان و انتظار تجسم می‌یابند. هر نسلی با زبان دوره خودش سخن میگوید و با اندیشه آن عصری تأمل میکند که با ویژگی‌های روانی - اجتماعی و معیارهای خاص زمان خویش و حوادث آن برهه‌ شکل گرفته و به صورت بیان احساسات و نگرانی‌ها برای توجیه وضع موجود و راه حل‌ نمایان می‌گردد.
ادامه مطلب ...

   

فرمانبر خدا یا فرمانروای خود؟
فیروز نجومی


چرا باین روز دچار شدیم، دچار مصیبت و نکبت، دچاربیماری و افت زده، گرسنه و حیران و درمانده که چه میشود و بکجا میرویم؟ مگر ملت ایران، ملت بزرگی نیست؟ چه شد که زیر بار حکومت فرومایه ترین قشر جامعه، قشر آخوندها رفیم و به ذلت و خواری تن دادیم؟
شوم تر از این،بیش از 32 سال از 42 سال گذشته، فقیه ای بر ما حکومت کرده است که مظهر دین است و قدرت، جلوه شمشیر است و شریعت و قهر و خشونت، آخوندی که 32 سال است به ستیز باجهان برخاسته، و نظام تسلیم و اطاعت را در درون برقرار کرده است. بعمامه سیاهی که بر سر دارد و هر روز بلند و چاق تر شود و عبایی که بردوش اندخته ننگر. در پس آن چیزی جز مکر و خدعه نیابی.
ادامه مطلب ...

   

برحذر از شرکت در انتصابات
م.  روشنی - سیروس


در آستانه ی انتخابات انتصابات طبق شیوه ی مخصوص خود طبق معمول آخوند خامنه ای با ریا و دروغ و حقه بازی و عوام فریبی مردم را مصرانه به رای دادن امر میکند تا دزدیها و جنایات خود را مشروعیت بخشد .. در کنار ایشان مفتخوران سینه چاکش به جستجوی رای استحمار زده های امام زمانی و گوسفندان گله های اصولگرایان و اصلاحطلبان و آنهائیکه به یک شکم آبگوشت رای خود را میفروشند فعال شده اند ..
ادامه مطلب ...

 

ابعاد خیانت ناگفته و عیان مصاحبه جنجالی ظریف
عبدالستار دوشوکی


جواد ظریف در بخشی از مصاحبه خویش با تعریف و تمجید از صادق خلخالی قاضی شرع بدنام و قسی القلب دادگاه انقلاب می گوید: "خدا رحمت کند مرحوم حاج شیخ صادق خلخالی که زمانی رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس سوم بود و من برای ارائه گزارش به کمیسیون رفته بودم به من گفت "اسرار مگو را بگو". اکنون که بعد از چندین دهه جواد ظریف اسرار عیان نظام آشفته و پریشان را بیان می کند؛ به عقيده نگارنده حاشیه های فراموش شده این مصاحبه بر متن مورد توجه تحلیل‌گران و مفسران ارجحیت دارد.

ادامه مطلب ...

 
 سودای چینی : چه اهدافی پشت ده‌ها توافقنامهٔ درازمدت چین با دیگر کشورهاست؟‎
جلیل روشندل


پس از انتشار - یا بهتر است بگوییم درز کردن پیش‌نویس سند جامع همکاری‌های ۲۵ ساله چین و ایران و سفر مقامات چینی به تهران و امضای سند همکاری در تهران، بحث‌های گوناگونی در مورد ماهیت و اهداف چین از این همکاری مطرح شد.
امضای این سند صرف‌نظر از آن‌چه موافقان یا مخالفان می‌گویند، مباحثی را در مورد اهداف چین از مشارکت استراتژیک با ایران مطرح می‌کند که باید آن را با یک مطالعهٔ تطبیقی با توافق‌های مشابه بررسی کرد. سندی که دبیرخانه ساز و کار عالی وزارت امور خارجه ایران در خرداد ۱۳۹۹ منتشر کرد، از توافق ایران و چین تحت عنوان مشارکت جامع راهبردی ایران و چین یاد می‌کند. ظاهراً تاریخ اولیهٔ نگارش این سند ۱۳۹۴-۹۵ (۲۰۱۶) بوده است.

ادامه مطلب ...
 نهاد مردمی و هموندانی که داوطلبانه در این سازمان غیر انتفاعی زحمت میکشند
 هم اکنون به همیاری از سوی شما هم میهن ایران دوست نیاز مبرم دارند.


لطفا همین امروز همیاری خود را به نهاد مردمی بفرستید و در صورت امکان لطفا همیاری خود را
 به صورت ماهانه بفرستید تا نهاد مردمی بتواند پروژه های خود را با پشتیبانی شما و دقیق تر
 برنامه ریزی نماید.

 

آدرس پی پال نهاد مردمی :
paypalme/nahademardomi

همیاری از طریق تماس تلفنی:

+1 855-639-4726
 

 
برای آگاهی از آخرین اخبار درون مرز هم اکنون در شبکه های اجتماعی نهاد مردمی مشترک شوید.

Copyright 2021 THE NEW IRAN, All rights reserved.