هم میهنان مبارز!

حکومت ایران از بهمن ۱۳۵۷ به دست کسانی افتاده است که با ایرانیان همچون ملتی مغلوب و با کشور ایران مانند سرزمینی فتح شده برخورد کرده‌‌‌‌اند. از نخستین روزهایی که این افراد قدرت را به دست گرفته و حکمرانی خود را با کشتار شریف‌ترین ایرانیان آغاز کردند، انسان‌های دلیری در برابر آنان ایستاده و مبارزه‌ای را آغاز کردند که امروز در تمام جنبه‌های زندگی ایرانیان مشهود است. از این رو، بیش از چهار دهه است که از سویی شاهد تهاجم و تجاوز روزانه رژیم به حقوق انسان‌ها بوده‌ایم و از سوی دیگر شاهد مقاومت و مبارزه‌ دلیرانه ایرانیان.
جمهوری اسلامی با تکیه بر ایدئولوژی اسلامی و با استفاده از احکام اسلامی، آزادی‌های اجتماعی را از ایرانیان سلب کرده است. از جمله آزادی‌های سلب شده، آزادی در انتخاب پوشش است که جمهوری اسلامی آن را با حجاب اجباری برای زنان جایگزین کرده است. این در حالی است که زنان ایرانی هشتاد و هفت سال پیش توسط رضا شاه پهلوی از این محدودیت رها شده بودند. با توجه به این سابقه، طبیعی است که مبارزه با حجاب اجباری به عنوان یکی از محدودیت‌هایی که روند زندگی را در ایران مختل کرده است، در چهل و سه سال گذشته ادامه داشته است.


در چند هفته گذشته، بسیاری از زنان ایرانی با حضور بی حجاب در خیابان‌ها و یا فضای مجازی، بار دیگر مخالفت خود را با حجاب اجباری اعلام کردند. در برابر این حرکت زنان، پاسخ جمهوری اسلامی مانند همیشه سرکوب کنشگران و تلاش برای گسترش پروپاگاندا و دروغ‌ پردازی‌های رسوای خود بود. در روزهای اخیر، رژیم زنان بسیاری از جمله زن جوانی به نام سپیده رشنو را بازداشت کرده و در «اعترافات اجباری تلویزیونی» او را به شهادت دروغ علیه خود و دیگر مخالفان حجاب اجباری وادار کردند. همچنین در این زمینه مانند گذشته، جمهوری اسلامی با استفاده از مزدوران اطلاعاتی در رسانه‌های خارج از کشور سعی در گسترش پروپاگاندا و دروغ پردازی‌های خود داشته است.
ما امضا کنندگان این بیانیه ضمن محکوم کردن هرگونه همکاری با روش‌های ضد انسانی جمهوری اسلامی در سرکوب مردم ایران و پشتیبانی از مبارزات هم میهنان خود، به ویژه زنان ایرانی، برای به دست آوردن آزادی‌های اجتماعی، اعلام می‌کنیم دستیابی به حقوق فردی و آزادی‌های اجتماعی تنها با سرنگونی جمهوری اسلامی و مستقر کردن حکومتی متعهد به اجرای اعلامیه جهانی حقوق بشر ممکن خواهد شد. همچنین تاکید می‌کنیم که از نگاه ما موفقیت جنبش بزرگ «نه به جمهوری اسلامی» یکی از نشانه‌های مهم عبور مبارزان راه آزادی از روش‌های اصلاح‌طلبان است.

پاینده ایران

امضاکنندگان به ترتیب الفبا:
● اندیشکده آوای آزادی
● ایران چنج
● جبهه ملی ایران - برون مرز
● جمعیت سوسیال دموکراسی برای ایران
● جنبش سکولار دموکراسی ایران
● حزب سکولار دموکرات ایرانیان
● حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات)
● شبکه فرشگرد
● کوشندگان اتحاد مردم ایران برای دموکراسی
● نهاد مردمی

 نوشته های هم میهنان که در این تارنما منتشر می شوند، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع نهاد مردمی را منعکس نمی‌کنند

 

 

 طناب دار - توماج

 

ايران مينو سرشت - شيفته 

عضویت در نهاد مردمی

عضویت هم میهنان و افراد در نهاد مردمی به دو صورت پشتیبانان حقیقی برای ساکنین خارج کشور و یا پشتیبانان مستعار برای هم میهنان ساکن در ایران  می باشد.
از شما هم میهن گرامی دعوت می شود برای همکاری با هموندان  نهاد مردمی که برای استقرار نظامی دموکراتیک در ایران تلاش می نمایند به نهاد مردمی بپیوندید و ما را در اجرای پروژه های سرنگونی فرقه تبهکار اسلامی حاکم در ایران یاری فرمائید.

برای خواندن راهنمای ثبت عضویت اینجا کلیک کنید

تولیدات نهاد مردمی

در دفتر روابط عمومی نهاد مردمی، در بخش تولیدات با همکاری گروه محتوا و گروه نویسندگان کلیپ هائی برپایه اخبار روز و رویدادهای مربوط به ایران تهیه می شود که در شبکه های مجازی نهاد مردمی شامل فیسبوک، یوتیوب، تلگرام و اینستاگرام منتشر می شوند.
برای بازدید و یا اشتراک در شبکه های مجازی نهاد مردمی روی لوگوهای زیر کلیک نمائید