bandbazالاهه بقراط

با اینکه در سیاست بر سر چه چیز «افراط» هست یا نیست اختلاف نظر وجود دارد اما به اندازه کافی معیار برای تشخیص آن در دست است از جمله اینکه نظر افراطی همیشه خود را «برحق» و «درست» و «حقیقت مطلق» می‌پندارد. افراطیون گوشی برای شنیدن ندارند و حاضر یا قادر به رعایت اصول دمکراتیک و یا توافق و تفاهم که لازمه‌ی زندگی اجتماعی‌ست، نیستند.

افراطیون با اینکه در اقلیت قرار دارند اما با آگاهی و استفاده از قدرت تخریبی خود می‌توانند زندگی عادی جامعه را مختل کنند. جمهوری اسلامی و داعش و طالبان و گروه‌های مدعی مخالفت با آنان که خود را بجای آنها «برحق» و تمام و کمال می‌شمارند، نمونه‌ای از افراطیون هستند. افراطیون مطلق‌گرا و نقدناپذیرند و ذهنیت مذهبی و ایدئولوژیک دارند.

در این میان، ممکن است «افراطیون صادق»ی نیز وجود داشته باشند که سایبری‌ جمهوری اسلامی و مأمور گروه‌های مغرضی نیستند که بطور مشخص زیر پوشش طرفداری از مشروطه و پهلوی فعالیت می‌کنند اما همان راه و روش را به کار گرفته و از تأثیرات مخرب آن آگاه نیستند. طرفداران افراطی جریانی که حکومت به عنوان خطر و دشمن اصلی خود، علیه آن «جهاد تبیین» به راه انداخته، باید بدانند که رفتار آنان، که عمدتا در تحرکات خارج کشور نمود پیدا می‌کند، نه تنها به سود جمهوری اسلامی و مغرضان تمام می‌شود بلکه در جوامع میزبان نیز سیاستمداران و رسانه‌های این کشورها را علیه نیرویی بر می‌انگیزد که این «افراطیون صادق» و غیرمأمور فکر می‌کنند دارند از آن دفاع می‌کنند! از همین رو گروه‌های مغرض عین جمهوری اسلامی به اسم طرفداران پهلوی به اختلالات مجازی و واقعی می‌پردازند.

در حالی که در ایران مردم با یک رژیم افراطی رو در رو هستند و ضرورت همگرایی ملی را با تجربه‌ی عینی دریافته‌اند، در خارج کشور برخی نیروهایی که هدف مشترک دارند، واگرا عمل می‌کنند و گذشته از مأموران پیدا و پنهان، «افراطیون صادق» نیز به آن دامن می‌زنند. قابل توجه اینکه برخی هم که مرتب طرفداران مشروطه و پهلوی را «افراطی» قلمداد می‌کنند، خود نیز به افراط دچارند! آنها نیز پرسش و شفافیت را از «دیگری» می‌خواهند ولی هر پرسش و درخواست شفافیت و ابهام‌زدایی از گفتار و رفتار خود و جریان معبودشان را با برچسب «افراطی» رد می‌کنند!

اگرچه حکومت نتوانسته از تحرکات سراسری مردم به سود خود بهره‌برداری کند، اما در خارج کشور با مأموران افراطی‌‌نمای خود سخت مشغول تبلیغات تأثیرگذار بر رسانه‌ها و سیاستمداران است. این نکته‌ایست که افراطیون همه جریانات در خارج کشور می‌بایست به آن بیندیشند: اگر مأمور نیستند و به دنبال نجات ایران هستند، باید بازتاب همگرایی ملی در داخل کشور باشند! این همگرایی را زمانی می‌توان از خارج تقویت کرد که در تناقض با آن رفتار نکرد! با این کار، مأموریت سایبری‌های رژیم و گروه‌های مغرض در فضای مجازی و واقعی نیز دشوار می‌شود.

با پیوند و همگرایی همه میهن‌دوستان است که می‌توان به موفقیت جریانی که نجات و آزادی کشور را بالاتر از هر تعلق فردی و گروهی قرار داده یاری رساند.

برگرفته از کیهان لندن

 نوشته های هم میهنان که در این تارنما منتشر می شوند، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع نهاد مردمی را منعکس نمی‌کنند

 

 

 طناب دار - توماج

 

ايران مينو سرشت - شيفته 

عضویت در نهاد مردمی

عضویت هم میهنان و افراد در نهاد مردمی به دو صورت پشتیبانان حقیقی برای ساکنین خارج کشور و یا پشتیبانان مستعار برای هم میهنان ساکن در ایران  می باشد.
از شما هم میهن گرامی دعوت می شود برای همکاری با هموندان  نهاد مردمی که برای استقرار نظامی دموکراتیک در ایران تلاش می نمایند به نهاد مردمی بپیوندید و ما را در اجرای پروژه های سرنگونی فرقه تبهکار اسلامی حاکم در ایران یاری فرمائید.

برای خواندن راهنمای ثبت عضویت اینجا کلیک کنید

تولیدات نهاد مردمی

در دفتر روابط عمومی نهاد مردمی، در بخش تولیدات با همکاری گروه محتوا و گروه نویسندگان کلیپ هائی برپایه اخبار روز و رویدادهای مربوط به ایران تهیه می شود که در شبکه های مجازی نهاد مردمی شامل فیسبوک، یوتیوب، تلگرام و اینستاگرام منتشر می شوند.
برای بازدید و یا اشتراک در شبکه های مجازی نهاد مردمی روی لوگوهای زیر کلیک نمائید