shoraجمشید عنبرستانی
کشورهای انگشت‌شماری در جهان هستند که احترام به حقوق بشر، آزادی و دمکراسی در آن کشورها نهادینه شده است و مردمان این کشورها با افتخار و احساس غرور از این مواهب بهره‌مندند و آن را پاس می‌دارند چرا که کلید خوشبختی و پیشرفت و تعالی در همه زمینه‌ها مرتبط با این سه اصل است. ملت ایران چند دهه است برای پس گرفتن حق و حقوق انسانی خود که توسط حکومت ملایان پایمال شده است و برای رسیدن به آزادی و دمکراسی با نثار خون‌های پاکی که در این راه هزینه کرده است در جدال و مبارزه با حکومت ضد ایرانی حاکم بر کشور بوده و رژیم قرون وسطایی ملایان را به خط پایان و اضمحلال نزدیک کرده است. بدون تردید پس از سرنگونی حکومت روضه‌خوان‌ها کشور و ملت ایران نیز در مسیر خوشبختی و پیشرفت قرار خواهد گرفت.

برخی کشورها و دولت‌های به اصطلاح متمدن و قدرتمند جهان مردمان کشورهای «جهان سوم» را شایسته و لایق آزادی و دمکراسی نمی‌دانند. مماشات و روابط نزدیک و دوستانه رهبران و دولتمردان کشورهای اروپایی با رژیم جنایتکار آخوندها در بیش از چهار دهه و بی‌تفاوتی آنان به خواسته‌های آزادیخواهانه ملت ایران که به دفعات با اعتراضات گسترده علیه حکومت ملایان همراه بوده بیانگر آن است که سودجویی و منفعت‌طلبی برای این دولت‌ها بر مسائل حقوق بشری در رابطه با کشورهای «جهان سوم» ارجحیت دارد. در سال هشتاد و هشت و در جریان جنبش اعتراضی گسترده و سراسری میلیون‌ها ایرانی در سطح کشور و خاصه در تهران که صدها هزار معترض به شکل مسالمت‌آمیز خواسته‌های خود را فریاد می‌زدند اما مزدوران مسلح حکومت به شکل وحشیانه‌ای با مردم برخورد کردند و بسیاری را کشته و زخمی‌کردند و هزاران نفر را بازداشت کردند و مردمی‌ که با دستان خالی در تقابل با مزدوران وحشی حکومت بودند، دولت و خاصه ریاست جمهوری وقت آمریکا «باراک اوباما» را به حمایت از جنبش اعتراضی مردم دعوت کردند و با شعار « اوباما یا با اونا یا با ما » خواستار موضعگیری اوباما و دولت آمریکا بودند اما رییس جمهوری آمریکا برای نجات رژیم ملایان و سازش بر سر تفاهم‌نامه برجام که صد و پنجاه میلیارد دلار پول ملت ایران را به جیب گشاد آخوندها و سران حکومت سرازیر کرد جانب حکومت را گرفت که چراغ سبزی برای رژیم ملایان برای سرکوب وحشیانه مردم و جنبش اعتراضی آنان بود. آمریکا و دولت‌های متمدن اروپایی که در ظاهر منادیان حقوق بشر در جهان به شمار می‌روند اما پرونده‌های سیاه و جنایتکارانه‌ای در نقض حقوق بشر و تبعیض و استعمار و استثمار کشورها و ملت‌های دیگر دارند.

فروپاشی نظام پادشاهی ایران در سال سیاه پنجاه و هفت که با دسیسه و توطئه و حمایت‌های گسترده دولت‌های اروپایی و آمریکا صورت گرفت برای روی کار آوردن مترسکی پلید و وطن‌فروش و حاکمیتی (جمهوری اسلامی) بوده که تا امروز منافع این دولت‌ها و کارتل‌ها و کمپانی‌های بزرگ غربی را به خوبی تامین کرده است.

شوربختانه اپوزیسیون هنوز هم به این دولت‌ها به چشم دولت‌هایی که مدافع حقوق بشر و آزادی و دمکراسی برای ملت‌های جهان هستند نگاه می‌کند و به دنبال کسب حمایت از آنان برای مقابله و براندازی جمهوری اسلامی و حکومت روضه‌خوان‌هاست که این امر چیزی جز سراب نیست.

اپوزیسیون اگر گمان کرده دولت‌های حامی‌ جمهوری اسلامی به تغییر رژیم در ایران تن خواهند داد و منافع خود را به خطر خواهند انداخت سخت در اشتباه است و به بیراهه می‌رود. این دولت‌ها تنها با تغییراتی اساسی که از درون خود رژیم صورت بگیرد و با حفظ نظام اسلامی در کشور که ضامن منافع این دولت‌ها و کارتل‌هاست موافقت خواهند کرد.

آتش خیزش اعتراضی و انقلابی مردم ایران در سراسر کشور با کشته شدن مهسا امینی به دست مزدوران حکومت شعله‌ور شد و این خیزش انقلابی سراسری بطور خودجوش ادامه یافت وهیچ سازمان و حزبی رهبری آنرا در دست نداشت و خود مردم با دادن فراخوان و رهبران میدانی و جوانان شجاع و غیرتمند و میهندوست انقلاب را پیش بردند و حیرت جهانیان و خاصه اربابان شرقی و غربی رژیم ملایان را سبب شدند و وحشت غیر قابل انکاری را نیز در دل حاکمان و مزدورانش نشاندند. آمریکا و دولت‌های اروپایی که از سیر سریع وقایع و درمانده شدن رژیم در مقابل خیزش جانانه جوانان گیج شده بودند و سیاست و برنامه‌ای برای برخورد و موضعگیری در برابر خیزش انقلابی مردم نداشتند و از طرفی حساسیت و حمایت افکار عمومی‌ بین‌المللی از انقلاب آزادیخواهانه مردم ایران بسیار گسترده شده بود به ناچار و بسیار محتاطانه و بطور ظاهری سیاست حمایت از خیزش انقلابی مردم ایران را برگزیدند.

اما رژیم ملایان هم دست روی دست نگذاشت و تمام تلاش خود را توسط حامیان چپگرای آمریکایی و کانادایی و اصلاح‌طلبان صادراتی و خاصه نایاکی‌ها و مزدوران دیگرش در این کشورها به کار گرفت تا فعالیت‌ها و تاثیرگذاری اپوزیسیون و خاصه شاهزاده رضا پهلوی بر قیام ملی مردم در داخل کشور را خنثی کند و باعث ریزش اعتماد مردم به اپوزیسیون خارج کشور و شخص شاهزاده شود. رژیم ملایان که در این چند دهه اخیر در امر اپوزیسیون‌سازی و برهم زدن اپوزیسیون‌ها در خارج از کشور به مقام استادی رسیده، با چیره‌دستی و به قصد خدشه‌دار کردن محبوبیت و اعتبار شاهزاده رضا پهلوی نزد مردم ایران سناریوی «شورای همبستگی» را با کمک مزدوران و عوامل و حامیان خود به راه‌ انداخت که شوربختانه شاهزاده رضا پهلوی هم از روی حسن نیت و اعتماد به افرادی که در جریان شکل‌گیری این «همبستگی» که در نشست دانشگاه جرج تاون رسمیت آن اعلام شد نقش داشتند به تله گرفتار شد و چلبی‌هایی هم (مسیح علینژاد و حامد اسماعیلیون) که سرمایه‌گذاری‌های کلان رسانه‌ای و تبلیغاتی برای آنها صورت گرفته در این سناریوی خائنانه که جمهوری اسلامی در پشت پرده طراح، تهیه‌کننده و کارگردان آن بوده نقش خود را به خوبی ایفا کردند.

شاهزاده رضا پهلوی شایسته است به حمایت دولت‌های غربی و آمریکا امیدوار نباشد و در حد امکان با افراد شناخته شده و دارای صلاحیت که به تاریخ و فرهنگ و هویت ایرانی افتخار می‌کنند و به تمامیت ارضی و یکپارچگی کشور پایبند هستند و میهندوستی خود رابه اثبات رسانده‌اند دست همکاری بدهد و با مردم داخل کشور ارتباط نزدیکتر و مستمرتری را برقرار کند زیرا با اعتمادی که مردم داخل کشور نسبت به شاهزاده رضا پهلوی نشان داده‌اند در صورت حضور قدرتمند وی در صحنه، مردم و جوانان غیور و شرافتمند ایران خودشان کار رژیم را یکسره خواهند کرد و دولت‌های خارجی نیز گزینه‌ای جز حمایت از مردم آزادیخواه ایران نخواهند داشت.
برگرفته از کیهان لندن

 نوشته های هم میهنان که در این تارنما منتشر می شوند، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع نهاد مردمی را منعکس نمی‌کنند

 

 

 طناب دار - توماج

 

ايران مينو سرشت - شيفته 

عضویت در نهاد مردمی

عضویت هم میهنان و افراد در نهاد مردمی به دو صورت پشتیبانان حقیقی برای ساکنین خارج کشور و یا پشتیبانان مستعار برای هم میهنان ساکن در ایران  می باشد.
از شما هم میهن گرامی دعوت می شود برای همکاری با هموندان  نهاد مردمی که برای استقرار نظامی دموکراتیک در ایران تلاش می نمایند به نهاد مردمی بپیوندید و ما را در اجرای پروژه های سرنگونی فرقه تبهکار اسلامی حاکم در ایران یاری فرمائید.

برای خواندن راهنمای ثبت عضویت اینجا کلیک کنید

تولیدات نهاد مردمی

در دفتر روابط عمومی نهاد مردمی، در بخش تولیدات با همکاری گروه محتوا و گروه نویسندگان کلیپ هائی برپایه اخبار روز و رویدادهای مربوط به ایران تهیه می شود که در شبکه های مجازی نهاد مردمی شامل فیسبوک، یوتیوب، تلگرام و اینستاگرام منتشر می شوند.
برای بازدید و یا اشتراک در شبکه های مجازی نهاد مردمی روی لوگوهای زیر کلیک نمائید