اصغر جیلو
نظام دینی انتخابی بود که نسل مصدقی ها ونسل ما، آن را به نظام استبداد سیاسی سکولار که آزادیهای فردی و اجتماعی در آن اساسا حل شده بود، ترجیح داد.
جنبش کنونی زن، زندگی، آزادی ، اکنون در پی باز پس گرفتن تمامی آن آزادیهای برباد رفته ایست که پیامد استقرار فاشیسم دینی بود. روی سخن در این جا با "قوم همیشه بر حقی"است که از مصدقی گرفته تا چپ مذهبی و سوسیالیست و کمونیست و قدیم و جدید درآن میگنجند:
اگر شما با خواستهای جنبش انقلابی در داخل کشور حقیقتا سرسازگاری دارید، پس از پشت سنگرهای"صدای پای فاشیسم میآید" بیرون شوید. اگر این سناریو " صدای پای فاشیسم" در حال وقوع است، چرا باید انتحاب بین بد وبدتر برای بسیاری از شما در زیر لوای فاشیسم دینی مجاز وارجح شمرده شود ولی برای دیگران در انتخاب بین استبداد دینی و استبداد سکولار ناروا باشد؟

اگر هر یک از شما به تنهایی، زورو نیروی سرنگونی حکومت را برای جایگزین کردن نظام مورد نظر خود دارید پس درنگتان از برای چیست؟ اما اگراین نیرو را ندارید چرا حد اقل با هم مسلکان خود در این مسیر برای افزودن بر نیروی خود متحد نمیشوید و در عوض رویکرد همسویی و همراهی با فاشیسم دینی حاکم را در پیش میگیرید و برای سرنگونی وارث آن سلطنتی که خارج از دایره قدرت است، یکی میشوید؟ آیا شما نمیدانید که با این رویکرد و رفتار خود، همان انتخاب 43 سال پیش خود را در شرایط دیگر باز آفرینی و تکرار میکنید و بعد هم در شیپور میدمید که: " این طرح وکالت غیردموکراتیک و اتحاد‌شکنانه است!" و...
مگر شما چه سنخیت و اتحادی با وارث سلطنت داشتید که با طرح ماجرای "وکالت" به هم خورده است؟ واقعا شما حالتون خوب است.
برگرفته از ایران گلوبال

 نوشته های هم میهنان که در این تارنما منتشر می شوند، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع نهاد مردمی را منعکس نمی‌کنند

 

 

 طناب دار - توماج

 

ايران مينو سرشت - شيفته 

عضویت در نهاد مردمی

عضویت هم میهنان و افراد در نهاد مردمی به دو صورت پشتیبانان حقیقی برای ساکنین خارج کشور و یا پشتیبانان مستعار برای هم میهنان ساکن در ایران  می باشد.
از شما هم میهن گرامی دعوت می شود برای همکاری با هموندان  نهاد مردمی که برای استقرار نظامی دموکراتیک در ایران تلاش می نمایند به نهاد مردمی بپیوندید و ما را در اجرای پروژه های سرنگونی فرقه تبهکار اسلامی حاکم در ایران یاری فرمائید.

برای خواندن راهنمای ثبت عضویت اینجا کلیک کنید

تولیدات نهاد مردمی

در دفتر روابط عمومی نهاد مردمی، در بخش تولیدات با همکاری گروه محتوا و گروه نویسندگان کلیپ هائی برپایه اخبار روز و رویدادهای مربوط به ایران تهیه می شود که در شبکه های مجازی نهاد مردمی شامل فیسبوک، یوتیوب، تلگرام و اینستاگرام منتشر می شوند.
برای بازدید و یا اشتراک در شبکه های مجازی نهاد مردمی روی لوگوهای زیر کلیک نمائید