جان باختن ده‌ها هم‌میهن در پی وقوع سیل در سراسر ایران را به خانواده‌های آنان و نیز به عموم هم‌میهنان صمیمانه تسلیت می‌گویم. گزارش‌های کارشناسی حکایت از آن دارد که این بار نیز، مسئول اصلی مرگ هم‌میهنان‌مان، رژیم فاسد و بی‌کفایت حاکم بر ایران است.

واقعیت این است که فساد، ناکارآمدی و مدیریت هیئتی و رانتی در جمهوری اسلامی، کشور ما را در برابر انواع مخاطرات طبیعی آسیب‌پذیر کرده، و سالیان طولانی بهره‌برداری آزمندانه و بی‌ضابطه از منابع طبیعی، موجب ناپایداری زیست‌بوم ایران و کاهش تاب‌آوری آن در برابر رخدادهای اقلیمی شده است.

این در حالی‌ست که در تمام این سالها، کارشناسان مکررا و همه‌روزه هشدار داده‌اند که فرسایش خاک و بیابان‌زایی و توسعه بی‌ضابطه سازه‌ها و سکونتگاه‌های انسانی می‌تواند گستره‌های وسیعی از کشور را در مسیر یک قهقرای سرزمینی با پیامدهایی مرگبار و جبران‌ناپذیر قرار دهد.

رژیم جمهوری اسلامی اما ثابت کرده که بی‌اعتنا به هر معیار کارشناسی، اخلاقی، انسانی و زیست‌محیطی، فقط قصد مصرف و بلعیدن ایران و منابع طبیعی آن را دارد. مسئولیت‌پذیری در برابر جان هم‌میهنان و رعایت استانداردهای محیط زیستی در مدیریت سرزمین، می‌توانست پایداری آب و خاک ایران را تضمین کند و نیز مانع مرگ هم‌میهنان در فجایعی همچون سیل اخیر شود.

این‌گونه فجایع نشان می‌دهند که حتی یک ثانیه تداوم این رژیم ضد ایرانی چگونه می‌تواند ایران را ناپایدارتر و عرصه‌های بزرگ‌تری از کشور را ناایمن و آسیب‌پذیر سازد.

باشد که ایران از سلطه این اهریمنان ایران‌ستیز رها شود. باشد که آب و خاک ایران دگربار پایدار شود. باشد که ایران، برگ و بارش را باز یابد و ایرانیان در زادبوم خویش، دوباره خانمان و سرپناهی ایمن بیابند.

پاینده ایران،
رضا پهلوی

 نوشته های هم میهنان که در این تارنما منتشر می شوند، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع نهاد مردمی را منعکس نمی‌کنند

 

 طناب دار - توماج

 

ايران مينو سرشت - شيفته 

عضویت در نهاد مردمی

عضویت هم میهنان و افراد در نهاد مردمی به دو صورت پشتیبانان حقیقی برای ساکنین خارج کشور و یا پشتیبانان مستعار برای هم میهنان ساکن در ایران  می باشد.
از شما هم میهن گرامی دعوت می شود برای همکاری با هموندان  نهاد مردمی که برای استقرار نظامی دموکراتیک در ایران تلاش می نمایند به نهاد مردمی بپیوندید و ما را در اجرای پروژه های سرنگونی فرقه تبهکار اسلامی حاکم در ایران یاری فرمائید.

برای خواندن راهنمای ثبت عضویت اینجا کلیک کنید

تولیدات نهاد مردمی

در دفتر روابط عمومی نهاد مردمی، در بخش تولیدات با همکاری گروه محتوا و گروه نویسندگان کلیپ هائی برپایه اخبار روز و رویدادهای مربوط به ایران تهیه می شود که در شبکه های مجازی نهاد مردمی شامل فیسبوک، یوتیوب، تلگرام و اینستاگرام منتشر می شوند.
برای بازدید و یا اشتراک در شبکه های مجازی نهاد مردمی روی لوگوهای زیر کلیک نمائید