گروهی از ایرانیان مقیم آمریکا، بریتانیا و آلمان شامل استادان دانشگاه و پژوهشگر، حقوقدان، روزنامه‌نگار و فعال اجتماعی در دیداری ۱۰ روزه از ۱۹ ماه مه (۲۹ اردیبهشت) به اسرائیل سفر کردند.
پیام هیأت «شوشانا ۲۰۲۲» از جمله «صلح و دوستی میان دو ملت ایران و اسرائیل» است. اعضای این هیأت در نشست‌های رسمی با مقامات و صاحب‌نظران اسرائیل خواستار حمایت و پشتیبانی نهادهای غیرانتفاعی این کشور از مردم ایران به ویژه در بخش تکنولوژی و خبررسانی در ارتباط با شرایط بحرانی ایران شدند.

اعضای این گروه در جلسات و کنفرانس‌هایی که برگزاری آنها از پیش برنامه‌ریزی شده بود اعلام کردند مخالف «احیای برجام» هستند زیرا معامله غرب با جمهوری اسلامی نه تنها به منافع آمریکا و سایر متحدان منطقه‌ای واشنگتن ضربه می‌زند، بلکه بر مردم ایران نیز آسیب‌های جدّی وارد می‌آورد.

آنها همچنین تأکید کردند که اکثریت مردم ایران خواهان یک زندگی عادّی با رفاه نسبی در صلح و آرامش‌اند. ایرانیان نه به بمب و فعالیت‌های اتمی نیاز دارند و نه به فعالیت‌های تخریبی و خرابکاری‌های منطقه‌ای بلکه می‌خواهند زندگی شرافتمندانه و آسوده داشته باشند. آنها در حالی به شدت نگران آینده فرزندان‌شان هستند که بجای یک چشم‌انداز روشن، با گرانی‌های فزاینده دست و پنجه نرم می‌کنند و با کمبود مواد غذایی روبرو هستند. بسیاری از مردم ایران به اعتراف مقامات خود جمهوری اسلامی محتاج نان شب شده‌اند!

بخشی از برنامه‌های این سفر که تا تنظیم این گزارش انجام شده، دیدار با یولی ادلشتاین عضو کنست (پارلمان اسرائیل)، دیدار با شماری از مقامات و دست‌اندرکاران وزارت خارجه اسرائیل از جمله یورام اتینگر سرکنسول پیشین اسرائیل در ایالات متحده و گفتگو با نیتزان چن مدیر دفتر مطبوعاتی دولت اسرائیل بوده است.

در این دیدارها اعضای هیأت ایرانی به مقامات و صاحب‌نظران اسرائیل گفتند، «مردم ایران مخالف مماشات دولت‌های غربی با جمهوری اسلامی‌اند.»
در ارتباط با این ملاقات‌ها دکتر زهره میزراحی حقوقدان و وکیل سرشناس جامعه ایرانیان آمریکا و سرپرست این هیأت می‌گوید «رسانه‌های سراسر دنیا باید به اعتراضات ضدحکومتی در ایران توجه کنند… موج تازه‌ای از اعتراضت داخل ایران به راه افتاده که دلیل آن بحران فزاینده اقتصادی است… مردم شعارهای ضدحکومتی سر می‌دهند و علیه مقامات ارشد رژیم شعار می‌دهند.»

 

حضور هیات ایرانی «شوشانا ۲۰۲۲» در کنست، پارلمان اسرائیل


زهره میزراحی و همراهانش در این سفر از مقامات و دیپلمات‌های غربی خواستند با نمایندگان رژیم ایران سر میز مذاکره ننشینند و با رژیم سرکوبگری که دست‌‌اش به خون مردم آلوده است مانند یک حکومت عادی رفتار نکنند.

به گفته دکتر میزراحی «جمهوری اسلامی نه یک رژیم عادی بلکه مُشتی اراذل و اوباش‌ و گروه‌های مافیایی هستند که فقط به فکر منفعت خودشان‌اند.»

یکی از برنامه‌های هیأت ایرانی در سفر به اسرائیل بازخوانی روابط تاریخی بین دو تمدن باستانی ایران و اسرائیل بوده است. علاوه بر این در جلساتی که با مقامات اسرائیلی برگزار شد اعضای این هیأت به افشای فعالیت‌های مخرّب جمهوری اسلامی و به ویژه افشای «تروریسم و قاچاق مواد مخدر» توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پرداختند. سپاه پاسداران به عنوان یک تشکیلات سرکوبگر نظامی اصلی‌ترین پشتیبان مالی و تسلیحاتی سازمان‌های تروریستی مانند حماس و حزب‌الله در جنگ‌های نیابتی است.


این هیأت ایرانی همچنین در مورد لزوم توجه بیشتر به مسائل ایران در رسانه‌های بین‌المللی تأکید کرد و با اشاره به قطع اینترنت توسط حکومت در جریان اعتراضات و مسدود شدن ارتباطات ایرانیان خواستار کمک‌های فنی اسرائیل به مردم ایران برای دسترسی به اینترنت آزاد شد.


بازدید هیأت «شوشانا ۲۰۲۲» از بلندی‌های جولان


یکی دیگر از برنامه‌های این سفر، برگزاری نشستی در مؤسسه فناوری «هولون» بود که یک کالج دولتی است. این مؤسسه بر علم و فناوری، و طراحی و هنرهای تجسمی تمرکز دارد و برنامه‌های متنوعی را ارائه می‌دهد. این برنامه‌ها از طراحی صنعتی تا طراحی ارتباط تصویری، تخصص‌های مختلف در مهندسی، علوم و فناوری (IT) را شامل می‌شوند.

پروفسور موتی هریدیم استاد و دانشمندان رشته مهندسی برق و الکترونیک مؤسسه «هولون» از سخنرانان این نشست بود. او موفق به اختراع تجهیزاتی شده که به اسرائیل در شناسایی تونل‌هایی که گروه‌های نظامی فلسطینی زیر زمین حفر می‌کرده‌اند بسیار کمک کرد. شبه‌نظامیان تروریست از این تونل‌ها که به «مترو» مشهورند برای انتقال تجهیزات جنگی و اقدامات خرابکارانه استفاده می‌کنند.


یکی دیگر از برنامه‌های این هیأت، برگزاری کارگاه بین‌المللی تحلیل و بررسی مسائل خاورمیانه در دانشگاه «آریل» بود.

موضوع بخش نخست این کارگاه «رهبران، مردم، انتخابات» را در بر می‌گرفت. محور بخش دوم این کارگاه «پیامدهای تروریسم در گستره محلی، منطقه‌ای، جهانی» بود. در این بخش دکتر امیر حمیدی، دکتر چن کرچر و دکتر گادی هیتمن سخنرانی کردند.


در مجموع پیام اصلی این هیأت ایرانی در ملاقات‌ با مقامات و گروه‌های غیرانتفاعی اسرائیل این بود که اعلام کنند بزرگترین تهدید برای مردم ایران رژیم جمهوری اسلامی است و نه هیچ دولت و حکومت دیگر! رژیمی که دشمن شماره یک مردم و دولت اسرائیل نیز به شمار می‌رود. به این معنی، مردم ایران و اسرائیل یک دشمن مشترک دارند.

سفر هیأت «شوشانا ۲۰۲۲» به اسرائیل و برگزاری دیدارها و کنفرانس‌ها که از ۱۹ ماه مه (۲۹ اردیبهشت) آغاز شد تا ۳۰ ماه مه (نهم خرداد) ادامه خواهد شد.

برگرفته از کیهان لندن

 نوشته های هم میهنان که در این تارنما منتشر می شوند، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع نهاد مردمی را منعکس نمی‌کنند

 

 طناب دار - توماج

 

ايران مينو سرشت - شيفته 

عضویت در نهاد مردمی

عضویت هم میهنان و افراد در نهاد مردمی به دو صورت پشتیبانان حقیقی برای ساکنین خارج کشور و یا پشتیبانان مستعار برای هم میهنان ساکن در ایران  می باشد.
از شما هم میهن گرامی دعوت می شود برای همکاری با هموندان  نهاد مردمی که برای استقرار نظامی دموکراتیک در ایران تلاش می نمایند به نهاد مردمی بپیوندید و ما را در اجرای پروژه های سرنگونی فرقه تبهکار اسلامی حاکم در ایران یاری فرمائید.

برای خواندن راهنمای ثبت عضویت اینجا کلیک کنید

تولیدات نهاد مردمی

در دفتر روابط عمومی نهاد مردمی، در بخش تولیدات با همکاری گروه محتوا و گروه نویسندگان کلیپ هائی برپایه اخبار روز و رویدادهای مربوط به ایران تهیه می شود که در شبکه های مجازی نهاد مردمی شامل فیسبوک، یوتیوب، تلگرام و اینستاگرام منتشر می شوند.
برای بازدید و یا اشتراک در شبکه های مجازی نهاد مردمی روی لوگوهای زیر کلیک نمائید