شکوه میرزادگی - امسال نیز، با همه ی فقر و بیماری و مشکلاتی که حکومت اسلامی بوجود آورده؛ ایرانیان حتی بیشتر از سال های پیش به استقبال نوروز و سال نوی خودشان رفته اند، بیشتر از سال های پیش به دیدار اماکن تاریخی و فرهنگی رفته اند و بیش از سال های پیش در ایران و خارج ایران جشن های نوروزی را پاس داشته اند. حکومت اسلامی و مسئولین عبوس و همیشه ماتم زده اش هم؛ همچون 43 سال گذشته جز نوحه سرایی ها در «سال تحویل»، و ممنوعیت هایی که برای دیدار و تجمع در اماکن تاریخی و فرهنگی غیرمذهبی بوجود آورده اند، کار دیگری نداشته اند.

آن ها علاوه بر این که عناوین «نوروز مبارک» و یا «سال نو مبارک» را در رسانه های دولتی شان نشان ندادند حتی اجازه انتشار عکس هایی را که از اماکن تاریخی و فرهنگی گرفته شده را نداده اند. اما خبرهای غیر حکومتی و عکس هایی که تا این لحظه فقط از حافظیه منتشر شده نشان می دهد که بیشترین ایرانیانی که به سفرهای نوروزی رفته اند با این که محدودیت و گرانی رفتن به این اماکن بسیار بیشتر از رفتن به اماکن مذهبی بوده، ترجیح داده اند که نوروزشان را با شادمانی و در کنار یادگارهایی از نیاکان ایرانی شان آغاز کنند.

این حکومت و مسئولین واپسگرایش هنوز نفهمیده اند که ما «طوطیان شهد و شکر» را حتی خلفای قرون وسطایی شان نتوانستند برای همیشه تبدیل به «مرغان مرگ اندیش» کنند؛ این ها که، عاجزان قرن بیست و یکم هستند، چه می توانند کرد؟

 

در پانوشت، یکی از متن هایی را که رسانه های حکومت اسلامی امسال چون بخشنامه ای در مورد سال نو ی ایرانی منتشر کرده ملاحظه کنید و ببینید که این حکومت چگونه همچنان تلاش می کند، که اولا رشته ی محبت ایرانیان را با گذشته تاریخی و فرهنگی خودشان پاره کند؛ و از سویی دیگر با دروغ و تزویر زیباترین و مهم ترین جشن و عید ایرانیان را تبدیل به یکی از اعیاد اسلامی جلوه دهد*

شکوه میرزادگی

22 مارچ 2020 (دوم فروردین 1401)

savepasargad.com

*****

*آیین تحویل سال نو در حرم شاهچراغ، حافظیه و تخت‌جمشید برگزار شد

این آیین ها پس از توقف دو ساله به خاطر شرایط شیوع کرونا در این اماکن. و همچنین دیگر بقاع متبرکه و اماکن گردشگری استان برگزار شد.

عشق و دلدادگی به اهل بیت علیهم السلام سبب شد به هنگام تحویل سال نو، زائران بسیاری در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) حضور یابند و آغاز سال نو را در این بارگاه مقدس در شهر شیراز سومین حرم اهل بیت در ایران اسلامی گرامی دارند.

برنامه تحویل سال همچنین در آرامگاه حافظیه هم برگزار شد و در هر دو مکان حرم مطهر شاهچراغ (ع) و حافظیه، برنامه های حافظ خوانی، نوروز خوانی ، مناجات و تواشیح با حضور مهمانان نوروزی اجرا شد.
نورافشانی و مراسم ویژه تحویل سال نو در مجموعه جهانی تخت جمشید در محدوده شهرستان مرودشت نیز برگزار شد.
برنامه های هنری و فرهنگی متنوعی از جمله نورپردازی، موسیقی محلی، سنتی و پاپ،شعرخوانی و طنزپردازی به هنگام تحویل سال نو برای بازدیدکنندگان تخت جمشید اجرا شد.
تلاوت قرآن کریم و دعای تحویل سال و نیز پخش سرود ملی کشورمان اجرا شد. تلاوت دعای فرج ، صلوات خاصه امام رضا علیه السلام و مولودی خوانی هم از برنامه های تحویل سال در تخت جمشید بود.
به گفته سید موید محسن نژاد سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس، در طول ایام نوروز برنامه های ویژه مهمانان نوروز با همکاری و هماهنگی دستگاههای اجرایی از جمله معاونت هماهنگی امور زائرین و گردشگری استانداری، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، شهرداری شیراز و دیگر نهادها اجرا خواهد شد.

 لحظه های سال تحویل در چند استان ایران ( در سه چهار سال گذشته)

 

 

بازدید کننده گرامی، نوشته هایی که از هم میهنان در این تارنما منتشر می شوند، در راستای آگاهی رسانی و باور و احترام به آزادی اندیشه و بازتاب آزاد آن است و نویسندگان شخصا مسئول نظرات و نوشته های خود هستند. دیدگاه‌ ها و اندیشه های ابراز شده در این نوشته ها، لزوما سیاست یا مواضع نهاد مردمی را منعکس نمی‌کنند.

 ممد نبودی ببینی ... اگر بودی چه میدیدی؟

 پیام هنرمند گرامی مرتضی برجسته

 


مرتضی برجسته، خواننده و آهنگساز ایرانی با انتشار پیامی ویدئویی، خواستار حمایت هنرمندان، ورزشکاران و چهره‌های شاخص ایرانی از مردم شد.
همکاران، هنرمندان، ورزشکاران و نویسندگان، مردم امروز به ما احتیاج دارند، حتی با ارسال یک پیام کوچک، دل آنها را شاد کنید.
هنرمندان عزیز و کسانی که در خارج از کشور هستید، کاری کنید که مردم متوجه شوند که در کنار آنها قرار دارید و از ارسال یک پیام کوتاه برای مردم دریغ نکنید.

 

 

زایمان تنگدستان در ایرانِ امروز


سیاست‌های ناکارآمد و خرابکارانه جمهوری اسلامی به کجا انجامیده؟! تشویق مردم تنگدست با تطمیع و قول زمین و خانه و یارانه برای بارداری و داشتن فرزند بیشتر، چه به بار آورده؟! رها شدن نوزادان در کوچه و خیابان و سطل زباله؟! یا کودکانی که به بیگاری و گدایی و تأمین معیشت از سطل‌های زباله مشغولند؟!   برگرفته از کیهان لندن

عضویت در نهاد مردمی

عضویت هم میهنان و افراد در نهاد مردمی به دو صورت پشتیبانان حقیقی برای ساکنین خارج کشور و یا پشتیبانان مستعار برای هم میهنان ساکن در ایران  می باشد.
از شما هم میهن گرامی دعوت می شود برای همکاری با هموندان  نهاد مردمی که برای استقرار نظامی دموکراتیک در ایران تلاش می نمایند به نهاد مردمی بپیوندید و ما را در اجرای پروژه های سرنگونی فرقه تبهکار اسلامی حاکم در ایران یاری فرمائید.

برای خواندن راهنمای ثبت عضویت اینجا کلیک کنید

تولیدات نهاد مردمی

در دفتر روابط عمومی نهاد مردمی، در بخش تولیدات با همکاری گروه محتوا و گروه نویسندگان کلیپ هائی برپایه اخبار روز و رویدادهای مربوط به ایران تهیه می شود که در شبکه های مجازی نهاد مردمی شامل فیسبوک، یوتیوب، تلگرام و اینستاگرام منتشر می شوند.
برای بازدید و یا اشتراک در شبکه های مجازی نهاد مردمی روی لوگوهای زیر کلیک نمائید