نامه سرگشاده بیش از ۳۰۰ تن از فعالین حقوق زنان در دفاع از قیام آزادی‌خواهانه مردم ایران
یش از سیصد تن از فعالین مدافع حقوق انسانی، با صدور بیانیه‌ای از جنبش آزادی‌خواهانه مردم و مبارزه علیه فقر و نابرابری دفاع کردند.
در این بیانیه که نسخه‌ای از آن جهت انتشار در اختیار «آمدنیوز» قرار گرفته آمده است: خیابان‌های شهرهای کرج، تهران، شاهین‌شهر، شیراز، اصفهان و اهواز در روزهای داغ اخیر شاهد بیرون ریختن مردم عاصی، خشم زده از فقر و نداری، گرانی و اختناق بود. این یک سلسله تظاهرات اتفاقی و نتیجه‌ی جوش آوردن ناشی از اختناق و گرانی فعلی نیست. این همان غول دی‌ماه ۹۶ است که دوباره بر می‌خیزد. ادامه دستور ناتمام و نیمه‌کاره خیزش دیماه است، برای همین جوانان قیام کننده کرج، شعارشان این روزها این بود که «تا دیکتاتور روکاره، قیام ادامه داره». این بار جوانان و مردم بپا خاسته‌اند برای تعیین تکلیف نهایی با فقر و نداری و استثمار! خفقان و نظام مذهبی.


دنیا می‌داند که علت فقر و گرانی، اقتصاد بیمار و فروپاشیده این مملکت، نظام جمهوری اسلامی است. جمهوری اسلامی عامل فقر و گرسنگی مردم است. درست در حالی‌که با بحران صعود دلار مردم حتی از تأمین اولیه‌ترین امکانات زندگی باز مانده‌اند، دزدان سرگردنه و اختلاس‌گران حرفه‌ای رأس این نظام، میلیاردها دلار به جیب زده و یکی بعد از دیگری از این کشتی سوراخ شده فرار می‌کنند. اختلاس و دزدی‌های سرسام آور، مخارج نگه داشتن ماشین جنایت و تحجر در ایران و تروریست‌پروری در منطقه، دخالت در عراق و سوریه و یمن و فلسطین و .. است. این علت اصلی خالی بودن سفره مردم است.

قیام‌های شهری این چند روزه با شعار جوانان کرجی که فریاد زدند: «گرانی، تورم، بلای جان مردم» و شیرازی‌ها که فریاد می‌زدند: «توپ تانک بسیجی دیگر اثر ندارد»، پرچم سیاسی بر حقی را علیه فقر بر زمین زد. عامل فقر دیکتاتوری حاکم و اقتصاد ورشکسته و فسادهای میلیاردی خیل آخوندهای فاسد و سران سپاه هستند. خیزش اخیر اما به نسبت قیام دی‌ماه نه فقط بطور متمرکز مقابله با فقر و فلاکت و گرانی را موضوع اصلی شروع و استارت خود نمود، یکی از برجستگی‌های تظاهرات‌های اخیر نقش ویژه زنان در این تظاهرات‌هاست. در شاهین‌شهر زنان سازمانده تظاهرات بودند. در صادقیه تهران تریبون آژیتاسیون علیه فقر و گرانی و حاکمیت در اختیار و در تصرف یک زن شجاع بود! در تهران و هم در تظاهرات شیراز این نقش به عینه و با صلابت تمام قابل روئیت بود. زنان در صف اول مبارزه علیه نداری، فقر و گرانی ایستاده‌اند. زنان و بویژه مادران تنها اولین قربانیان بیکاری، تهیدستی، فقر و گرانی‌اند.

ما فعالین حقوق زن به قیام‌های شهری اخیر علیه گرانی و فقر خوش‌آمد می‌گوییم. ما فعالین حقوق زن به ورود دور جدیدی از نقش زنان برای مبارزه علیه نظام در روزهای اخیر خوش‌آمد می‌گوییم. ما اعلام می‌کنیم که از این تظاهرات‌ها و مبارزات مردم حمایت قاطع می‌کنیم. ما خواهان رفتن بدون چون چرا و سرنگونی کل این حکومتیم. ما معتقدیم حتی مشکلات اقتصادی مردم، راه حل سیاسی دارد. تنها راه حل این وضعیت سرنگونی حکومت اسلامی و دستگیری و محاکمه سران این نظام و بازگرداندن پول و ثروت مردم ایران از جیب‌های گشاد این دزدان حرفه‌ای به سفره مردم است. ما معتقدیم فقر و فلاکت مردم راه حل چپ و رادیکال می‌خواهد. این حکومت قابل اصلاح نیست. فقر قابل اصلاح نیست. استثمار قابل اصلاح نیست. ستم به زن قابل اصلاح نیست. این‌ها بایست برچیده شوند.

جمهوری اسلامی بایست برود! زنده باد مبارزات مردم علیه فقر، گرانی و اختناق! برافراشته باد حق و حقوق و آزادی زن در متن مبارزات جاری

https://www.amadnews.org/

بازدید کننده گرامی، مطالبی که در این تارنما منتشر می شوند ، در راستای آگاهی رسانی و باور و احترام به آزادی اندیشه و بازتاب آزاد آن است و لزوما بیانگر دیدگاه های نهاد مردمی نیست و همواره نویسندگان پاسخگو خواهند بود. برای پیشگیری از اشاعه واژه های غلط که امروزه در اینترنت متداول شده است خواهشمندیم اگر با املای نادرست واژه ای در این مطلب روبرو می شوید آنرا به ایمیل نهاد مردمی اعلام فرمائید.

 

سرزمینمان ایران

Image1022.jpg

آرشیو سیمای نهاد مردمی

مبارزات مردمی

Image13.jpg

از فیس بوک نهاد دیدن کنید