اطلاعيه شماره پنج در رابطه با وضعيت زندانيان سياسي در اعتصاب در #رجايي شهر
#HungerStrike of political prisoners in #Rajaishahr prison

در سي و چهارمين روز اعتصاب غذا
ابراز نگراني گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر در ايران از وضعيت زندانيان رجايي شهر
https://www.facebook.com/zendani.siasi/posts/1578491772208370

به دنبال ادامه اعتصاب غذاي تعدادي از زندانيان سياسي در زندان رجايي شهر روز ٣١ آگوست برابر با نهم شهريور ماه ، اسما جهانگير گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر در ايران با انتشار بيانيه اي ضمن ابراز نگراني از وضعيت زندانيان منتقل شده به بند ١٠ رجايي شهر و نحوه برخورد با اعتصاب كنندگان از مقامات جمهوري اسلامي خواسته است كه هر چه سريعتر راه حلي براي اين وضعيت پيدا كنند.


اسما جهانگیر در بيانيه اش گفته است : «من درباره وضعیت پزشكي رو به وخامت زندانیان اعتصابی و تداوم شکنجه و بدرفتاری با آنان پس از انتقالشان عميقا نگران هستم.. طي چند هفته گذشته، ۵۳ زندانی، از جمله بیش از ۱۵ بهائی، بدون اطلاع قبلي و يا ارائه دليل انتقال ، به بند جدیدی که شرایط امنیتی بالایی دارد منتقل شدند. هیچکدام از آنها اجازه نداشتند لوازم شخصی خود از جمله داروهای ضروری را همراه خود ببرند. آنها از دسترسی به لوازم بهداشتی، لباس مناسب، مراقبت پزشکی مناسب و مواد غذایی که با پول خود خریداری کرده بودند محروم شده اند. محروم کردن زندانیان از داشتن تماس با خانواده، وکیل و دسترسی به مراقبت های پزشکی مناسب، بر خلاف قوانین بین المللی است. من از دولت ایران می خواهم گام های فوری برای حل بحران اعتصاب غذا از طریق مذاکره توام با حسن نیست در مورد مشکلات و نارضایتی زندانیان و موارد نقض حقوق بشر بردارد و نسبت به احترام به شان زندانیان اطمینان حاصل کند.”
متن انگليسي نامه گزارشگر ويژه
http://www.ohchr.org/EN/NewsEvents/Pages/DisplayNews.aspx…


لازم به ذكر است در طول روزهاي أخير وضعيت جسمي زندانيان سياسي در اعتصاب رو به وخامت رفته است. مقامات زنداني و از جمله مرداني جلاد رئيس زندان، آگاهانه در تاريخ هشتم مرداد ماه تعدادي از زندانيان را به بند ١٠ زندان رجايي شهر انتقال داد تا به اين طريق به خيال خود صداي زندانيان سياسي را خاموش كرده و نگذارد وضعيت غير انساني و وحشيانه أي كه به اين زندانيان تحميل شده است به بيرون از زندان انعكاس يابد. در عين حال مقامات زندان و دادستاني پس از روبرو شدن با اعتراض عليه سياسيت سركوب و تنبيه زندانيان رجايي شهر مجبور شده است علنا در رابطه با اعتصاب غذاي رجايي شهر اعلام موضع كند .

زندانيان در اعتصاب زندان رجايي شهر به شرايط زندان و سياست حذف فيزيكي زندانيان با انتقال آنها به بندهايي كه بدترين شرايط را داشته، به محروم كردن زندانيان از ضروريترين إمكانات پزشكي ااعتراض كرده اند. اين زندانيان صداي تمام زندانيان سياسي و در عين حال صداي مبارزه شجاعانه در زندان هستند. أخيرا پنج زندانی سياسي محبوس در زندان دیزل آباد کرمانشاه را از ده روز پیش به دلایل نامعلومی به بند بیماران عفونی این زندان تبعید شدند. این زندانیان از ۴ روز قبل اعتصاب غذای اعتراضی زده اند. اين تنها يك نمونه ديگر از وضعيت زندانها و مجبور كردن زندانيان به اعتصاب غذاست. اين شرايط در تمام زندانها حاكم است.

زندانيان اعتصابي در زندان رجايي شهر صداي اعتراض و فرياد زندان رجايي شهر، ديزل آباد كرمانشاه، اردبيل، اوين و قزل حصار و اروميه و سنندج و ساير بازداشتگاهها و زندانهاي مخفي و علني هستند. زندانيان زندان رجايي شهر با اعتراضشان به مردم فراخوان ميدهند كه جهان را عليه اين رژيم جنايتكار بسيج كنند و نگذاريد آزاديخواهان در بند را با حربه ها و سياستهاي هدفمند حذف فيزيكي بكنند.

مردم آزاديخواه و عدالتخواه

از هر طريق ممكن از زندانيان سياسي در اعتصاب در رجايي شهر و خانواده هايشان حمايت كنيد. حمايت از اين زندانيان حمايت از تمام زندانيان سياسي و اعتراض عليه سياست كشتار رژيم است.
- در مقابل زندان رجايي شهر ، در مقابل مجلس و دادستاني و سازمان زندانها تجمع كنيد
- پيام هاي حمايتي خود را براي خانواده هاي اين زندانيان ارسال داريد و در تجمعات اين خانواده ها شركت كنيد
- با ارسال نامه به سازمان زندانها از خواسته هاي زندانيان اعتصابي رجايي شهر حمايت كنيد
‏- در خارج از ايران با اتحاديه ها و سازمانهاي بشردوست، اعضاي پارلمان و وزارت خارجه دولتها تماس بگيريد و از آنها بخواهي به مقامات رژيم نامه ارسال داشته و از خواسته هاي زندانيان رجايي شهر حمايت كنند
- از طريق ميدياي اجتماعي اخبار اين زندانيان را هر وسيعتر پخش كرده و از مردم بخواهي در اشكال مختلف حمايت كنند
- از طريق تويتر به رژيم فشار بياوريد
‪@Rouhani_ir @Asma_Jahangir I support the demands of #prisoners on #HungerStrike #RajaeeShahr Prison in #Iran‬


‫‪@Rouhani_ir‬ ‪@Asma_Jahangir‬ ‬
‫از خواسته زندانيان اعتصابي ‫#رجايي‬ شهر حمايت ميكنم. ‫#زندانيان‬ سياسي را آزاد كنيد‬

@Rouhani_ir @khamenei_ir @Asma_Jahangir #iran‬ ‪Imprisoned activists on #HungerStrike #Rajaishahr‬ ‪We are their voice‬

‪@Rouhani_ir @khamenei_ir @eu_eeas solidarity with PoliticalPrisoners on #HungerStrike #Rajaishahr #Iran.We urge you to meet their

@Rouhani_ir @Asma_Jahangir #Iran Imprisoned activists on #HungerStrike #Rajaishahr

READ: http://bit.ly/2wSlyqD


كميته مبارزه براي آزادي زندانيان سياسي در ايران
دوازدهم شهريور برابر با سوم سپتامبر ٢٠١٧
براي دريافت اخرين اخبار در رابطه با اين زندانيان به فيسبوك و تلگرام زندانيان سياسي مراجعه نماييد.
https://www.facebook.com/zendani.siasi
https://t.me/CFPP

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
اطلاعيه فارسي
https://www.facebook.com/zendani.siasi/posts/1568788456512035

اطلاعيه انگليسي
https://cfppienglish.wordpress.com/…/political-prisoners-o…/

مصاحبه در رابطه با زندانيان اعتصاب كننده
https://www.youtube.com/watch?v=RaySHtnKs-4

مصاحبه با شیوا محبوبی و اقبال مرادی پدر زانیار مرادی در مورد وضعیت زندانیان اعتصابی در رجایی شهر
https://m.youtube.com/watch?sns=fb&v=oJ7xkfaDCRw

بازدید کننده گرامی، مطالبی که در این تارنما منتشر می شوند ، در راستای آگاهی رسانی و باور و احترام به آزادی اندیشه و بازتاب آزاد آن است و لزوما بیانگر دیدگاه های نهاد مردمی نیست و همواره نویسندگان پاسخگو خواهند بود. برای پیشگیری از اشاعه واژه های غلط که امروزه در اینترنت متداول شده است خواهشمندیم اگر با املای نادرست واژه ای در این مطلب روبرو می شوید آنرا به ایمیل نهاد مردمی اعلام فرمائید.

 

سرزمینمان ایران

baldar.jpg

آرشیو سیمای نهاد مردمی

مبارزات مردمی

Image3.jpg

از فیس بوک نهاد دیدن کنید