Copy
 خبرنامه نهاد مردمی 
٢١ سپتامبر ۲۰۲۰ برابر با ٣١ شهریور ۱۳۹۹ 
رزمناو "یواس‌اس نیمیتز" آمریکا وارد آب‌های خلیج فارس شد
 
 تنش در مناسبات بین ایران و آمریکا افزایش یافته است. در همین رابطه، ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا با انتشار بیانیه‌ای خبر از ورود ناوهواپیمابر "یو‌اس‌اس نیمیتز" به آب‌های خلیج فارس داده است.
 حضور نظامی آمریکا در آب‌های منطقه در ارتباط با مبارزه آمریکا علیه نیروهای وابسته به "دولت اسلامی" (داعش) توضیح داده می‌شود. این در حالی است، که تحلیلگران افزایش حضور نظامی آمریکا در این منطقه را در ارتباط با ایران می‌دانند. خبرگزاری فرانسه اعزام این ناو هواپیمابر در همراهی با دو ناوچه و یک ناوشکن را در شرایط کنونی بی ارتباط با تلاش آمریکا برای فعال کردن مکانیسم ماشه نمی‌داند.
عکس منتخب هفته
مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در آخرین ساعات شامگاه شنبه، ۱۹ سپتامبر، با انتشار بیانیه‌ای بازگشت تمام تحریم‌های سازمان ملل متحد علیه ایران را اعلام کرد. این به معنای فعال شدن "مکانیسم ماشه" و اعمال تحریم‌هایی است که به دنبال توافق هسته‌ای "برجام" تعلیق شده بودند. وی کشورهایی که از تصمیم آمریکا پیروی نکنند را آشکارا تهدید کرد. او گفت چنانچه اعضای سازمان ملل "به تعهدات خود در جهت اجرای تحریم‌ها" کوتاهی کنند، با پیامدهایی روبرو خواهند شد
سیمای نهاد مردمی با اجرای دکتر ایمان فروتن
میهمان برنامه: آقای حسین خرم
 یکشنبه ٢٠ سپتامبر ۲۰۲۰ برابر با ٣٠ شهریور ۱۳۹۹
خلاصه موضوعاتی که در این برنامه به آنها پرداخته شد:
- مروری بر خبرهای مهم‌ در ارتباط  با ایران 
 -ورود تازه  ناوگان امریکا بهمراه یک ناو هواپیما بر به خلیج فارس
 -بیانیه وزارت خارجه امریکا در ارتباط با فعال شدن مکانیسم ماشه
 -درخواست شش سناتور جمهوری خواه از پرزییدنت ترامپ‌برای قطع ارتباط مالی رژیم ایران و سوئیفت
 -صلح اعراب و اسرائیل یکی از دستاوردهای بزرگ ترامپ پیش از انتخابات امریکا
 -ادامه افشاگری  سلسله مباحث رفتار دوگانه دموکراتها در استانه انتخابات امریکا 
 -نقش فیک نیوزها در نفرت پراکنی و حملات به ترامپ بی سابقه است 
 -برخی شهرهای آمریکا هزینه ائتلاف دموکراتها با چپ افراطی را میدهند 
 -بنوعی میتوان گفت سرنوشت جمهوری اسلامی به سرنوشت پرزیدنت ترامپ گره خورده است 
 -مهمان برنامه در انتخابات گذشته مشاور فارسی زبان پرزیدنت ترامپ بوده اند و اکنون نیز کمپین حمایت از ترامپ را در انتخابات پیش رو دارند 
سیمای نهاد مردمی با اجرای دکتر ایرج شاه ولایتی
 
آدینه
١٨ سپتامبر ۲۰۲۰ برابر با ٢٨  شهریور ۱۳۹۹
خلاصه موضوعاتی که در این برنامه به آنها پرداخته شد:

- هفته ای که گذشت تمامی ننگ و نکبت بود جنایت از سوی رژیم اسلامی
 - اعدام جاوید نام نوید افکاری و واکنش مردم و حواشی آن
 - اعتصاب غذای رضوانه احمدخانبیگی در زندان
 - وقاحت خامنه ای و رئیسی در دروغگویی همانند دیگر اوباشان رژیم اسلامی است
 - فعال شدن مکانیسم ماشه توسط آمریکا در کمتر از دو روز دیگر
 - صلح اعراب و اسرائیل یعنی پیروزی برای آنان و شکست برای رژیم با آنهمه هزینه از جیب ملت ایران‌‌‌‌‌‌‌
رادیو نارمک با منوچهر مهرپویان و سیروس عصری
 روزهای دوشنبه، چهارشنبه و آدینه ۹ شب به وقت ایران
 برنامه شمارش معکوس با موضوعات مهم اجتماعی، سیاسی و حوادث ایران
برنامه دوشنبه ١٤ سپتامبر
برنامه چهارشنبه ١٦ سپتامبر
برنامه آدینه ١٨ سپتامبر
اندیشه ها
از سایت جانبی نهاد مردمی
 
www.Nahademardomi.net
حیف از قطره ای اشک!
فیروز نجومی
اگر مقاتله هزاران هزار جوان ظلم ستیز، از جمله نوید افکاری، پس از بیش از چهل سال حکومت ولایت فقیه، سبب نشده است که از امام حسین، شاه شهیدان روی برگردانیم، تردید مدار که قتل نوید افکاری قهرمان ظلم ستیز، شیعیان حسین را سرانجام وامیدارد که در اسطوره عاشورا نظری دوباره افکنند و بر یزید و شمر و همه آنان که حسین بن علی و یارانش را در صحرای کربلا بقتل رساندند، سلام و درود بفرستند.

چه واقعه ی اسفناک و دلخراشی؟ پس از قرنها خود زنی و خود آزاری بمناسبت مقاتله امام حسین در دهم محرم سال 61 هجری قمری، هم اکنون شیعیان امام علی باید درود به یزید و همدستانشان بفرستند و در واقع آنها را ستوده و ستایش کنند؟ که این نه جانشین خلافت که جانشین امامت، ولایت است که ظلم ستیزان را در نهایت بیرحمی و شقاوت بخاک و خون میکشاند. چه واقعه ای بزرگتر از آشکارشدن این حقیقت که همه درد و رنج ما نهایتا از باور به امامت بر میخیزد نه از خلافت. که چه اشکها که بیهوده برای امامان نریخته ایم، امامان بیگانه ای که سرزمین ما را زمانی مورد تاز و تاخت قرار داده و چه خونها نریخته و چه ویرانیها که ببار نیاوردند.

ادامه مطلب ...
توهم سپاهی یا فریب افکار عمومی
نافرمانی مدنی

دیدگاه سردار غلامرضا سلیمانی در مورد قدرت نظامی رژیم
سردار سرتیپ غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین می گوید قوی‌ترین نیروهای مسلح را داریم .وی مدعی است براساس آمار مؤسسات مطالعاتی راهبردی در دنیا، ما جزو کشورهای حاضر در رتبه‌های برتر هستیم
سردار سلیمانی می گوید: امارات عددی نیست که آمریکا به آن تکیه کند. آیا در امارات پدیده‌ای به نام جمعیت وجود دارد؟
پ ن :
سازمان بسیج آن نیرویی است که سردار سرتیپ غلامرضا سلیمانی ریاست آن را برعهده دارد و احتمالا با توجه به آن سازمان، رژیم را نیروی مسلح برتر در جهان می داند، و به نظرات "سازمانهای مطالعاتی راهبردی" اشاره دارد که عمده آنها توسط قدرتهای گلوبالیستی حامی رژیم آخوندی ، برای فریب مردمان محتواسازی می کنند و سلیمانی بر اساس تحقیقات انها بر مولفه جمعیت تاکید می کند و برتری نیروی مسلح رژیم را برآن متکی میداند.
 
تفکر آزاد و نگاه گورخری
دکتر حسین رحیمی

یکی از معضلات اجتماعی در جامعه ما عدم وجود تفکر آزاد میباشد و همه ما در تلاش هستیم تا نظرات و تفکرات خود را غالب نماییم.
هر آنچه فکر میکنیم درست هست را ملاک قرار میدهیم و تلاش میکنیم تا ثابت کنیم آنچه ما میگوییم فقط درست است و دیگران کاملا در اشتباه فکری هستند و در این مسیر بجای نقد منصفانه از حربه های تخریبی و سفسطه هم استفاده میکنیم و در اینجا نگاه و تفکر ما سیاه و سفید میشود. اگر کسی مانند ما فکرکند شخص خوب و موجهی است و اگر خلاف فکر ما باشد با توجه به حیطه فکری نسبت های مختلف را به فرد مورد نظر میدهیم.
گاهی فرد شیطانی، گاهی بی ایمان، گاهی مخالف مصلحت نظام، گاهی جیره خوار کشورهای دیگر و..... و بیشتر اوقات میگردیم ردپایی از تفکرات گذشته افراد پیدا کنیم و آن را عمده نموده و در جهت پیروزی خود استفاده کنیم.
خیلی از انسانها در گذر زمان به آگاهی بالاتری میرسند و نگاهشان و اعتقاداتشان تغییر میکند ولی در جوامع جهان سومی که بر پایه رشد و تفکر آزاد بنا نشده است حاضر به پذیرش این موضوع نبوده و اگر فرد محاسن زیادی هم داشته باشد بخاطر یک اشتباه و یا عقیده ای در چند دهه قبل سعی در تخریب شخصیتی و اعتقادی وی مینماییم تا بگوییم ما درست فکر میکنیم.
 

نهاد مردمی و هموندانی که داوطلبانه در این سازمان غیر انتفاعی زحمت میکشند هم اکنون به همیاری از سوی شما هم میهن ایران دوست نیاز مبرم دارند.  

لطفا همین امروز همیاری خود را به نهاد مردمی بفرستید و در صورت امکان لطفا همیاری خود را به صورت ماهانه بفرستید تا نهاد مردمی بتواند پروژه های خود را با پشتیبانی شما و دقیق تر برنامه ریزی نماید.

ایمیل نهاد مردمی در پی پال:
support@TheNewIran.com

همیاری از طریق تماس تلفنی:

+1 855-639-4726

برای آگاهی از آخرین اخبار درون مرز همین اکنون در شبکه های اجتماعی نهاد مردمی مشترک شوید. 
Facebook
YouTube
Instagram
Email
Website
Copyright 2020 THE NEW IRAN, All rights reserved.