خبرنامه نهاد مردمی

شنبه
٢٠ فوریه ٢٠٢١ برابر با ٢ اسفند ۱۳۹۹  
 
 
سیمای نهاد مردمی با اجرای دکتر ایمان فروتن
 در برگه های اینستاگرام، فیسبوک و یوتیوب نهاد مردمی

یکشنبه ١
۴ فوریه ٢٠٢١ برابر با ٢٦ بهمن 
۱۳۹۹

 خلاصه موضوعاتی که در این برنامه به آنها پرداخته شد:
-در باره پیمان نوین شاهزاده رضا پهلوی و نجات ایران
- ماشین مبارزه
-  شبکه اعتماد
- نقش نهاد مردمی در طراحی و سازماندهی ماشین مبارزه

-------------------------------------------------------------------------------
رادیو نارمک با منوچهر مهرپویان و سیروس عصری
روزهای دوشنبه، چهارشنبه و آدینه ۹ شب به وقت ایران
برنامه شمارش معکوس با موضوعات مهم اجتماعی، سیاسی و حوادث ایران

 

دوشنبه ١۵ فوریه

 

چهارشنبه ١٧ فوریه

 
آدینه ١٩ فوریه

اندیشه ها
 سایت جانبی نهاد مردمی
www.nahademardomi.net

از استبداد سیاسی تا استبداد مضاعف دین و قدرت!
فیروز نجومی


تحول و دگرگونی بزرگی که در چهار دهه گذشته بوقوع پیوسته است آن است که مردم ایران دیگر بدیکتاتور بدهکاری ندارند و یا قربانی نظام استبداد سیاسی نیستند. یعنی که در دوران شاه به پیش مرفتیم، اما، نه در آزادی، از حق و حقوقی برخوردار بودیم، اما، نه در عرصه سیاسی. کسب قدرت نمیتوانست مورد مذاکره قرار گیرد. جامعه را اراده شاه و خواست ها و آرزوهای او به پیش میبرد. این واقعیتی بود سیاسی و نقد ناپذیر. چرا کلا دیکتاتور از نقد می هراسد چون نیازمندی آزادی ست. دیکتاتور، هرگز نمی اندیشد که نقد بآزادی ممکن است، بر شان و منزلت و مشروعیت او بیافزاید. در نظام دیکتاتوری، همین بس که بواقعیت سیاسی نیاندیشی و بپذیری که هرچه داری و هرچه که هستی، باید مدیون دیکتاتور بدانی.
ادامه مطلب ...

   

آیا پایان عمر هفت هزار ساله چشمه باستانی شهر ری رسیده است
شهرام صداقت


به گزارش یکی از خبرگزاری های داخلی اقدامات تازه ای در محوطه چشمه ی باستانی شهر ری در حال انجام است. در این اقدامات: بالای پله‌های منتهی به چشمه علی را کنده‌اند و زمینِ پایینِ پایِ چشمه را، با خطوط قرمز رنگ علامت زده‌اند. از سوی دیگر بالای پله‌های چشمه هم دو تپه‌ی خاک و سنگ آوار کرده‌اند، آماده! *
بله همه چیز برای ویران کردن این محوطه ی تاریخی که بیش از هفت هزار سال قدمت دارد، از سوی حکومت اسلامی آماده شده است.
نام اصلی چشمه باستانی هفت هزار ساله شهر ری سورین است که به غلط بر آن نام چشمه علی را نهاده اند.
اولین کاوش هایی که در چشمه سورین پیدا شد در سال های 1313 تا 1315، در زمان رضاشاه بود.
ادامه مطلب ...

   

هژمونی دین و حکومت ولایت تا قیامت!
فیروز نجومی


پس از چهل و دو سال سلطه دین بر جامعه، بدرستی روشن نیست مردم به چه چیزی باور دارند و یا وقتی در باره حال و احوال و موقعیت خود در جامعه می اندیشند به چه چیزی می اندیشند؟ چه عواملی را مسئول شرایط فلاکت بار خود و جامعه میدانند؟ در یافتن پاسخ، معلوم است که مجاز نیستی که رسمی و یا غیر رسمی به نظر سنجی اقدام نمایی. اگرچه با روشهای دیگری هم میتوان به این سوال پاسخ داد. با این وجود، از یک واقعیت میتوان خاطر جمعی داشته باشیم و آن این است که زندگی اکثریت مردم با درد و رنج، با مصیبت و نکبت، با گسترش فقر و فحشا و فساد و افسردگی آغشته گردیده است.
ادامه مطلب ...

   

بسوی آینده
فاضل غیبی


در سالگرد انقلاب اسلامی باری دیگر در رسانه‌ها اختلافات میان مخالفان، عامل اصلی بقای رژیم اسلامی قلمداد می‌شود. اما مادامیکه تصورات گوناگون از رژیم اسلامی وجود دارد، اتحاد عمل مخالفان آرزویی برآوردنی نیست. اتحاد اپوزیسیون به داشتن شناختی مشترک بستگی دارد و بنابراین مشکلی معرفتی است. بی سبب نیست که نخبگان ما، صرفنظر از برخی کوشش‌های خجولانه برای تشخیص ماهیت رژیم اسلامی، هنوز هم مشغول کشمکش دربارۀ انقلاب اسلامی هستند.
این در حالیست که سدۀ بیستم میلادی، سدۀ رژیم‌های توتالیتر بود و درس آموزی از تجربیات موجود دشوار نیست. نه فقط رژیم‌های توتالیتر هیتلری و استالینی، بلکه شماری دیکتاتورهای ریز و درشت نیز با استفاده از روش‌های مشترکی کسب قدرت کردند و در راه حفظ و تحکیم آن، کشور خویش را دستخوش بحران آفرینی و جنگ افروزی ساختند.
ادامه مطلب ...

   

انقلاب بیست و دو بهمن: انفجار نور یا انتحار کور؟
عبدالستار دوشوکی


تعجب نکنید اگر بگویم انقلاب ٢٢ بهمن ٤٢ سال پیش بمثابه علت و معلول، ملغمه ای از هر دو بود. ملتی که ناخواسته و ندانسته برای رهایی از استبداد شاه جلیقه انتحاری به خود بست و با نعره "الله و اکبر, خمینی رهبر" خود را در عمل "منفجر" و نابود کرد. طبیعتا از این انفجار و "خودسوزی" مهیب ابری عظیم از آتش و نور کورکننده همانند شکاف اتمی بمب هسته ای نه تنها ایران که سراسر جهان را فرا گرفت. انفجاری که نور آن به حجره های تاریک قرون وسطایی و منجمد آخوندها روشنایی و گرما بخشید. اما برای ایران و ایرانی "زمستان اتمی" و کوچ میلیونی را در پی داشت که حاصلی جز افول و زوال و انجماد در پی نداشت.
ادامه مطلب ...

   

دوره تحلیل ها و اعلام نظرهای مبهم و احاله به زمان
بهروز آریا


ببینیم چه می شود!!!
❓ برجام چه خواهد شد؟
یکی از خصوصیات تحلیل گران حوزه سیاست و فعالان سیاسی، این است که عموما سطحی از محافظه کاری را حفظ می کنند، و از بیان عمق واقعیات و ذهنیات و‌ گرایشات فکری صاحبان قدرت و اهداف و راهبردهای آنها خودداری کرده، و با بررسی رویدادها و ربط و بسط آنها، روند رویدادها را توضیح داده، و براساس همان امور، رخدادهای احتمالی پیش رو را پیش بینی می کنند.
یکی از مهم ترین دلایل عدم درک پذیر شدن این تحلیل ها برای عموم مردم نیز این امر هست؛ و همین موضوع هست که تحلیلگران افشاگر به مردم توصیه می کنند که لای خطوط این تحلیل ها را بخوانند، و به صحبتهای ناگفته ای که، می شود از ربط این تحلیل ها به هم، به‌ آنها پی برد، توجه‌ کنند.

ادامه مطلب ...

نهاد مردمی و هموندانی که داوطلبانه در این سازمان غیر انتفاعی زحمت میکشند
 هم اکنون به همیاری از سوی شما هم میهن ایران دوست نیاز مبرم دارند.


لطفا همین امروز همیاری خود را به نهاد مردمی بفرستید و در صورت امکان لطفا همیاری خود را
 به صورت ماهانه بفرستید تا نهاد مردمی بتواند پروژه های خود را با پشتیبانی شما و دقیق تر
 برنامه ریزی نماید.


ایمیل نهاد مردمی در پی پال:
support@TheNewIran.com

همیاری از طریق تماس تلفنی:

+1 855-639-4726
 

 
برای آگاهی از آخرین اخبار درون مرز هم اکنون در شبکه های اجتماعی نهاد مردمی مشترک شوید.

Copyright 2020 THE NEW IRAN, All rights reserved.