خبرنامه نهاد مردمی

شنبه  ٢٦ تیرماه ١۴٠٠ برابر با ١٧ ژوئیه ٢٠٢١ 


نهادهای اطلاعاتی آلمان: مسجد هامبورگ به کانون فعالیت‌های جمهوری اسلامی در اروپا تبدیل شده است

به گزارش رسانه‌های آلمان، اداره امنیت داخلی هامبورگ به اسناد جدیدی دست یافته که نشان ‌می‌دهد «مرکز اسلامی هامبورگ» نه فقط برخلاف ادعایش، وابسته به حکومت ایران است، بلکه به «یکی از مهم‌ترین نهادهای رژیم ایران در اروپا» تبدیل شده است.
روزنامه دی‌‌ولت و شبکه تلویزیونی ان‌دی‌آر آدینه ۲۵ تیرماه گزارش دادند که یافته‌های جدید را یک نهاد اطلاعاتی در هامبورگ به تازگی به دست آورده است.
اداره امنیت داخلی هامبورگ، موسوم به «نهاد حمایت از قانون اساسی»، در گزارشی چند صفحه‌ای گفته است مرکز اسلامی هامبورگ، برخلاف ادعایش، غیرسیاسی نیست و پایگاهی است که مستقیما از تهران دستورالعمل می‌گیرد.
در گزارش این نهاد اطلاعاتی تاکید شده که هدف از فعالیت‌های این مرکز «صدور انقلاب اسلامی» در جهان است و این مسجد با گروه حزب‌الله لبنان نیز در ارتباط است. دولت آلمان گروه حزب‌الله لبنان را در زمره گروه‌های تروریستی اعلام کرده است.


ایران چه خبر
 
ایران چه خبر 140 - فرارنیروهای
سرکوب

ایران چه خبر 139 - شروع اعتراضات
 گسترده در خوزستان

ایران چه خبر 138- ابراز خشم علی نژاد
 علیه مذاکره کنندگان

ایران چه خبر 137 - شکست توطئه ربودن
 علینژاد از امریکا

ایران چه خبر 136 - تمیزکردن بیمارستان ها بخاطر بازدید وزیر

ایران چه خبر 135- وقوع آتش‌سوزی
 در پتروشیمی امیرکبیر

ایران چه خبر 134 - برپایی تجمع اعتراضی
 از سوی کارگران نانوایی‌های مشهد

ایران چه خبر 133 - طالبان
 در ایران چه می‌کند؟

ایران چه خبر 132 - وزیر بهداشت
 در چابهار

ایران چه خبر 131 - تداوم اعتراض کارگران
 در اهواز و مشهد


کارزار نه به معاهده ۲۵ ساله
چین کمونیست و جمهوری اسلامی
فرستادن ایمیل های اعتراضی به سفرای چین در کشورهای دنیا

https://sosiran.org/china
#
NoToChinaDeal

 
رادیو نارمک با منوچهر مهرپویان و سیروس عصری
روزهای دوشنبه، چهارشنبه و آدینه ۹ شب به وقت ایران
برنامه شمارش معکوس با موضوعات مهم اجتماعی، سیاسی و حوادث ایران

 
دوشنبه ١٢ ژوئیه
چهارشنبه ١۴ ژوئیه
آدینه ١٦ ژوئیه

اندیشه ها
 سایت جانبی نهاد مردمی
https://www.NahadeMardomi.net
بساط حکومت دین را باید برچید!

فیروز نجومی - بنظر میرسد، ولی فقیه، آخوند خامنه ای، سرانجام، پس از 32 سال حکومت مطلق، فارغ و رها از هرگونه مسئولیتی، توانسته است که ساختار قدرت را بمیل و سلیقه خود سامان دهد. اگر چه کمتر کسی فکر میکرد، دوره ریاست جمهوری احمدی نژاد که برای پیروزی وی در انتخابات 88، آخوند خامنه ای زره پوشید و شمشیر برکشید و بجنگ رفت، با آن خفت و خواری بپایان برسد.
روشن است که تضاد ساختاری در نظام استبداد مضاعف دین و قدرت که در حکومت اسلامی، بشکل مردم سالار دینی تزئین یافته است، هرگونه روابط نزدیک و عاطفی و حتی آرمانی را در درون نظام، در معرض تخریب قرار میدهد.
ادامه مطلب ...
.
تلاش برای به ثبت جهانی رساندن شهر زادگاه و مکان آرامگاه فردوسی

شکوه میرزادگی - ششم تیرماه امسال (جولای 2021) گذشته برخی از دوستداران فرهنگی در ایران با ایجاد کمپینی، از وزارت میراث فرهنگی و گردشگری درخواست اقدام برای ثبت جهانی توس، شهر زادگاه و آرامگاه فردوسی، را کرده اند. در این کمپین بنا بر گفته برگزارکنندگان طی دو روز بیش از دوهزار امضا از طرف مردم جمع‌آوری شده است. «بنیاد میراث پاسارگاد» ضمن تحسین این نوع اقدامات در جهت به ثبت رساندن شهرها و اماکن فرهنگی ایرانزمین، هشدار می دهد که از این اقدام در جهت به ثبت جهانی رساندن برخی از اماکن صرفا مذهبی که حکومت اسلامی به دلایل سیاسی به شدت به دنبال آن است، بهره برداری نشود.
ادامه مطلب ...
.
جادوی حکمرانی اسلامگرایان و رمز دوام حکومت آن‌ها

مجید محمدی - اسلامگرایان از خبره‌ترین کیمیاگران تاریخ بوده‌اند و هستند. آن‌ها قدرت این را داشته‌اند که غیرعادی‌ترین امور دنیا مثل اعدام افراد در استادیوم‌های ورزشی، بمب‌گذاری در مدارس (به‌دست طالبان)، اعدام چند هزار زندانی در تابستان ۱۳۶۷، بمب‌گذاری در حرم امام هشتم شیعیان و شلیک موشک به مراکز مسکونی (اقدام حماس) را برای مردم تحت سلطه و هوادار خود به اموری عادی و امور عادی مانند انتخاب پوشش و خوراک و نوشیدنی، آب‌بازی و بوسه را به امور غیرعادی تبدیل کنند.
ادامه مطلب ...
...
چرا همه بحران‌ها در جمهوری اسلامی امنیتی می‌شود؟

یلدا امیری- حکومتی که چهار دهه پیش قرار بود بهشت گمشده مردم ایران را بر روی زمین بسازد، در اندک زمانی نشان داد که جز ناکارآمدی و فساد متاعی برای ایران و ایرانیان ندارد. دلایل اولیه ناکارآمدی جمهوری اسلامی را می‌توان ناشی از سه رویکرد دانست؛ اول، عدم به کارگیری نخبگان و جذب بی درنگ جان نثاران، دوم، نقض بی حد و حصر قانون توسط حکومت و عواملش و سوم، فساد اقتصادی گسترده. نظام تحت امر ولی فقیه در طول زمان نه تنها تلاشی در جهت آزمون و خطا و رفع بی کفایتی خود نکرده بلکه بر عوامل ناکارآمدی خود افزوده است.
ادامه مطلب ...
 
الفبای مرگ در رژیم اسلامی ـ ولائی

بهنام چنگائی - این یک واقعیت تاریخی و آشکار و جاری ست که دین برای رهروان اندیشه جز "بت ذهنی" بیش نبوده و نیست و سران و گردانندگان ادیان و از جمله اسلام آگاهانه آنرا پاسداری و ستایش می کنند و کارگران و توده های ساده دل را به بت پرستی پنهان و خیالی وامی دارند تامگر پایگاه و جایگاه ولای خود را آنگونه که امروزه دارند نبازند. آنها اما چه بخواهند یا نه رودرروی دانش ورزی پیشرو، انسان های پویا، جستجوگر و سازندگان فرداهای انسانمدارند و در سراسر جهان هم می بینیم که سران ادیان برابر پرسش های چرائی پیگیری سنتگرائی های دینی در عصر دیجیتال، و یا چونی فراروئی های نوپای انسانی با دین، دچار تضاد و تناقض بنیادی اند و در رویکردهاشان به پدیده های نو ستیزهجو و همچنان مکارند و در پاسخ به پرسش های فلسفی از"حرکت و زمان"دچار دور و تسلسل های تکراری و سرگردانند.
ادامه مطلب ...
 
لوموند : شکاف میان دو ایران در حال عمیق شدن است

ناصر اعتمادی - آلن فراشون، سرمقاله‌نویس روزنامۀ لوموند، در مطلبی دربارۀ نتیجۀ آخرین انتخابات ریاست جمهوری ایران نوشته است که شکاف میان دو ایران در حال عمیق شدن است : از یک طرف جوانانی که خواستار زندگی به سبک غربی هستند و از طرف دیگر رهبران معمم و سپاهی که تمام مراکز قدرت را قبضه کرده‌اند.
آلن فراشون که از ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس جمهوری "منتصب" و نه منتخب یاد کرده افزوده است که "او امروز بار سنگین یک رژیم منزوی را به دوش می‌کشد." جمهوری اسلامی ایران به نوشتۀ سرمقاله‌نویس لوموند "یک بحران عمیق حقانیت را تجربه می‌کند."
ادامه مطلب ...
 
چرا جمهوری اسلامی «خرابکاری‌»ها را انکار می‌کند؟

سولماز ایکدر- مدتی‌ست که جمهوری اسلامی به رغم ادعای٬ اقتدار٬ بیش از پیش زیر ضرب حملات نهادهای امنیتی کشورهای رقیب قرار دارد؛ هفته‌ای نمی‌گذرد که خبر «حادثه»‌ای منتشر نشود.
نظام حاکم بر ایران حداقل تلاش می‌کند برای حفظ ظاهر٬ در کوتاه‌مدت این حملات را تکذیب کند٬ یا آن را در سطح «حادثه‌ای» کوچک تقلیل دهد٬ اما از آن‌جایی که در دهکده جهانی خبری مخفی باقی نمی‌ماند٬ پس از انتشار واقعیت‌ها در رسانه‌های غیر ایرانی٬ به مرور عقب نشینی کرده و تن به پذیرش آن می‌دهد.
شب گذشته صدای انفجاری «مهیب» از جایی نزدیکی پارک ملت در شمال تهران به گوش ساکنان مناطقی از ستارخان تا سعادت‌آباد، ولنجک، شهران، شهرک غرب و پارک‌وی رسید. مقامات رسمی اما گفتند که «این حادثه موضوع خاصی» نبوده است.
ادامه مطلب ...
 

 زیرِ پوست یک فاجعه در ایران

اطلاعات - مهاجرت از استان‌های جنوبی به استان‌های خوش آب و هوای کشور;
فاجعه‌های اقلیمی، بسیاری از اهالی خوزستان، سیستان‌وبلوچستان، یزد، کرمان و اصفهان را راهی استان‌های شمالی، تهران و البرز کرده است؛ بر اساس بررسی جمعیتی استان‌های واقع در یک‌سوم شمالی کشور که شرایط اقلیمی بهتری دارند، ۵۲ درصد جمعیت (طبق سرشماری سال ۹۵) در آذربایجان‌غربی و شرقی، اردبیل، البرز، تهران، خراسان‌رضوی و شمالی، زنجان، قزوین، گلستان، گیلان و مازندران (۲۱ درصد مساحت کشور) زندگی می‌کنند؛ آماری که طی سال‌های ۸۵ تا ۹۵ با شروع روند فزاینده مهاجرت‌ها افزایش هم یافته است.
ادامه مطلب ...

نهاد مردمی و هموندانی که داوطلبانه در این سازمان غیر انتفاعی زحمت میکشند
 هم اکنون به همیاری از سوی شما هم میهن ایران دوست نیاز مبرم دارند.


لطفا همین امروز همیاری خود را به نهاد مردمی بفرستید و در صورت امکان لطفا همیاری خود را
 به صورت ماهانه بفرستید تا نهاد مردمی بتواند پروژه های خود را با پشتیبانی شما و دقیق تر
 برنامه ریزی نماید.
 

 در این صورت هنگام پرداخت از طریق پی پال شما می توانید گزینه،
 پرداخت بطور مکرر
را انتخاب کنید

آدرس پی پال نهاد مردمی :
paypalme/nahademardomi

همیاری از طریق تماس تلفنی:

+1 855-639-4726
 

 
برای آگاهی از آخرین اخبار درون مرز هم اکنون در شبکه های اجتماعی نهاد مردمی مشترک شوید.

Copyright © 2021 THE NEW IRAN, All rights reserved.