(دهم تا شانزدهم مهرـ اول تا هفتم اکتبر)
در آستانه ی جشن مهرگان ایستاده ایم، یکی از بزرگترین جشن های جهان که هزاران سال از عمرش می گذرد.
مهرگان بی آن که پشتوانه ای مذهبی و یا سیاسی داشته باشد، از آنجا که پیامی انسانمدار و با ارزش را با خود حمل می کند، پس از قرن ها همچنان زیبا، جوان و به روز مانده است.
مهرگان از یک سو پیام آور عشق و روشنایی ست، و به همین دلیل به عنوان «روز عشق در فرهنگ ایرانی» شناخته می شود، و از سویی دیگر روز بزرگداشت «وفای به پیمان» است؛ زیرا در فرهنگ باستانی ما، پیمان شکنی را نیز چون دروغگویی و ویرانگری از بدترین گناهان می دانسته اند.
اهمیت دیگر مهرگان ، همچون جشن های دیگر ایرانی، در سکولار بودن آن است.

در جشن مهرگان، همه مردمان، برکنار از جنسیت، مرام، مذهب، و لامذهبی می توانند درکنار هم باشند و شادی هایشان را با هم قسمت کنند.
متاسفانه چهل و دو سال است که ایرانیان، به دلیل تسلط یک حکومت مذهبیِ فرهنگ ستیز، نتوانسته اند جشن های ملی و غیرمذهبی خود را به راحتی، و آنگونه که شایسته ی پاسداشت این جشن هاست در ایران برگزار کنند.

 


امسال نیز «کرونا» مشکل دیگری بر مشکلات مردمان افزوده و امکان برگزاری مهرگان، حتی برای ایرانیان خارج کشور، به شدت کم و محدود شده است.
بنیاد میراث پاسارگاد، همانند هر سال از فرهنگ دوستان ایرانی، تقاضا می کند تا به هر شکلی که برایشان امکان دارد در جشن مهرگان شرکت کرده و به ماندگاری و گسترش هر چه بیشتر پیام های ارزشمند آن یاری رسانند.
توصیه ما به فرهنگ دوستان، به ويژه جوانان این است که امسال از امکانات اینترنتی استفاده کرده و با ابتکارهایی تازه جشن مهرگان را بهتر از همیشه و به شکلی مجازی نیز برگزار کنند.
و فراموش نکنیم، در هر جشن و آیین ایرانی، یاد جان باختگان و زندانیان آزادی خواه ایران را گرامی بداریم و با یاد و نام آن ها به جشن هایمان معنای بیشتری از شرافت و آزادگی ببخشیم .

با مهر و خرمی
شکوه میرزادگی
از سوی بنیاد میراث پاسارگاد
24 سپتامبر 2020
www.savepasargad.com 

عضویت در نهاد مردمی

عضویت افراد در نهاد مردمی به سه صورت پشتیبانان حقیقی ، پشتیبانان حقیقی درسایه و یا پشتیبانان مستعار می باشد. هم میهنان ساکن در ایران فقط می توانند به عضویت مستعار نهاد مردمی در آیند.
از شما هم میهن گرامی دعوت می شود برای همکاری با هموندان  نهاد مردمی که برای استقرار نظامی دموکراتیک در ایران تلاش می نمایند به نهاد مردمی بپیوندید و ما را در اجرای پروژه های سرنگونی فرقه تبهکار اسلامی حاکم در ایران یاری فرمائید.

برای خواندن راهنمای ثبت عضویت اینجا کلیک کنید

 سیمای نهاد مردمی

سیمای نهاد مردمی هر یکشنبه و آدینه در فیس بوک بطور زنده اجرا و همزمان از رادیو نارمک پخش می شود 

یکشنبه ها و آدینه ها این برنامه از ساعت 12 نیمروز غرب امریکا برابر با 21 اروپای مرکزی و 11 و نیم شب ایران آغاز می شود و  برنامه های یکشنبه همزمان از شبکه تلویزیونی اندیشه نیز پخش و در طول هفته بازپخش می شود.

برای بازدید برگه فیس بوک نهاد مردمی اینجا کلیک کنید

Image3.jpg
 سرزمینمان ایران  مبارزات ملت ایران آرشیو سیمای نهاد مردمی