شب گذشته، سیزدهم خرداد، نورپرداری های برج های تاریخی «طغرل» و «شبلی» را به دستور میراث فرهنگی استان تهران خاموش کردند(1)

پرهام جانفشان، مدیر کل این اداره گفته است که «خاموشی نورپردازی های این برج های تاریخی به احترام سالروز مرگ بنیانگذار انقلاب اسلامی بوده است».

کاملا روشن است که هیچ دلیل و یا ارتباط منطقی بین دو برج تاریخیِ زمان سلجوقیان، و یا هیچ بنای تاریخی دیگری با ایت الله خمینی یا مرگ او وجود ندارد. البته سران حکومت اسلامی از آغاز، و به طور مرتب تلاش

کرده اند که ارتباطی ساختگی بین آثار تاریخی ایران پس از اسلام با خودشان بوجود آورند.

حکومت اسلامی از یک سو در چهل و یک سال گذشته تا جایی که توانسته، آثار تاریخی و فرهنگی قبل از اسلام را ویران و یا نابود کرده، و از سویی دیگر تلاش کرده بناهای تاریخی پس از اسلام را به اسلام و تشیع بچسباند؛ در حالی که آن ها نیز همه به دست معماران و هنرمندان ایرانی ساخته شده اند.

در سال های گذشته مسئولین حکومت اسلامی برای آن که آثار تاریخی 1400 سال گذشته ی ایران را به نفع «اسلام و تشیع» مصادره کند، در حریم بیشتر این نوع محوطه های تاریخی، افرادی بی نام و نشان را (به عنوان شهدای اسلام) دفن کرده است.

 

آن ها حتی پا را از این هم فراتر گذاشته و دانشمندان و بزرگان شعر و ادب ایرانی را به عنوان علما و شعرای اسلامی معرفی می کنند. حکومت اسلامی با پول مردم ایران موزه هایی چون لوورو برلین (و شاید موزه های دیگری) را راضی کرده تا آثار تاریخی و یا بزرگانی چون فردوسی، خیام، زکریای رازی، بوعلی سینا، و… را به عنوان آثار و یا بزرگان « دوران اسلامی» معرفی کنند، در حالی که نه تنها هیچ سند معتبری مبنی بر شیعه بودن و یا حتی مسلمان بودن این افراد در دست نیست؛ و نه تنها آثار و رفتارهای برخی شان نشان می دهد که هیچ اعتقادی به تشیع و یا حتی اسلام نداشته اند، بلکه (براساس قوانین بین المللی میراث فرهنگی و تاریخی مذهبی و یا غیرمذهبی) هر آن چه را که در جغرافیای یک کشور و به دست مردمان آن کشور ساخته با نوشته و گفته می شود، به نام آن کشور شناخته می شود؛ حتی اگر که سازندگان و گویندگان آن دارای مذاهبی متفاوت و یا بی مذهب باشند.

و ما چقدر باید متاسف باشیم که اکنون چراغ های آثار تاریخی مان «به احترام» کسی خاموش می شوند که خود و و بازماندگانش بیش از هر اشغالگری سرزمین ما را ویران کردند، و بیش از هر اشغالگری روزهایمان را تاریک و هراسناک ساخته اند.


شکوه میرزادگی
دوم مه 2020

————————–

برج‌های تاریخی تهران در سالگرد مرگ خمینی خاموش می‌شوند

عضویت در نهاد مردمی

عضویت افراد در نهاد مردمی به سه صورت پشتیبانان حقیقی ، پشتیبانان حقیقی درسایه و یا پشتیبانان مستعار می باشد. هم میهنان ساکن در ایران فقط می توانند به عضویت مستعار نهاد مردمی در آیند.
از شما هم میهن گرامی دعوت می شود برای همکاری با هموندان  نهاد مردمی که برای استقرار نظامی دموکراتیک در ایران تلاش می نمایند به نهاد مردمی بپیوندید و ما را در اجرای پروژه های سرنگونی فرقه تبهکار اسلامی حاکم در ایران یاری فرمائید.

برای خواندن راهنمای ثبت عضویت اینجا کلیک کنید

 سیمای نهاد مردمی

سیمای نهاد مردمی هر یکشنبه و آدینه در فیس بوک بطور زنده اجرا و همزمان از رادیو نارمک پخش می شود 

یکشنبه ها و آدینه ها این برنامه از ساعت 12 نیمروز غرب امریکا برابر با 21 اروپای مرکزی و 11 و نیم شب ایران آغاز می شود و  برنامه های یکشنبه همزمان از شبکه تلویزیونی اندیشه نیز پخش و در طول هفته بازپخش می شود.

برای بازدید برگه فیس بوک نهاد مردمی اینجا کلیک کنید

Image1.jpg
 سرزمینمان ایران  مبارزات ملت ایران آرشیو سیمای نهاد مردمی