بیانیه بنیاد میراث پاسارگاد به مناسبت جشن ملی یلدا
بار ديگر در آستانه ی جشن ملی یلدا هستیم؛ جشنی که جایگاه مهمی در فرهنگ ایرانیان دارد. چرا که يلدا تنها جشن ایرانی ست که هم بر مبارزه ی دلیرانه ی لشگریان روشنایی با مرگ اندیشان تاریکی تاکید دارد و هم بر رسیدن پایان جنگ، رنج و بی عدالتی.
قرن های قرن است که در اوج سرما و بلندی شب های زمستانی امید تازه ای در دل ایرانیان سر بر می کشد؛ امیدی که یلدا، همراه با عناصر طبیعت، به سادگی به یاد ما می آورد که نه تنها هر تاریکی و سرمایی پایانی دارد بلکه هر رنج و بیدادی هم در نهایت در برابر مهربانی خورشیدی که گوهر همیشه جاودان فرهنگ ماست، فرو خواهد ریخت.

 

و اکنون همه چیز نشان از آن دارد که بار ديگر و بزودی لشگریان روشنایی و شادمانی از راه خواهند رسید، و پایان روزگار تلخ و تاریک را اعلام خواهند داشت.
بنیاد میراث پاسارگاد، ضمن شادباش فرارسيدن جشن ملی یلدا، همچون سال های گذشته، همگان را به برگزاری هر چه زیباتر و گسترده تر این جشن ملی فرا می خواند:
بیایید امسال در کنار سرو همیشه سبز یلدا، با لشگریان روشنایی و مهر همراه شویم و سرزمین مان را از چنگ تاریکی  نجات دهیم.

از سوی بنیاد میراث پاسارگاد
شکوه میرزادگی
دسامبر 2018

بازدید کننده گرامی، مطالبی که در این تارنما منتشر می شوند ، در راستای آگاهی رسانی و باور و احترام به آزادی اندیشه و بازتاب آزاد آن است و لزوما بیانگر دیدگاه های نهاد مردمی نیست و همواره نویسندگان پاسخگو خواهند بود. برای پیشگیری از اشاعه واژه های غلط که امروزه در اینترنت متداول شده است خواهشمندیم اگر با املای نادرست واژه ای در این مطلب روبرو می شوید آنرا به ایمیل نهاد مردمی اعلام فرمائید.

 

سرزمینمان ایران

original_2589.jpg

آرشیو سیمای نهاد مردمی

مبارزات مردمی

Image2.jpg

از فیس بوک نهاد دیدن کنید