به گزارش خبرگزاری های داخلی «بالاخره مجلس اسلامی به طرح وزارت خانه شدن ،میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، رای مثبت داد».

    چندین سال است که طراحان تشکیل وزارت خانه ای با عنوان « میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری» طرح خود را به مجلس اسلامی ارائه کرده و هر بار  نمایندگان به آن رای نداده اند. این بار در تاریخ 29 فروردین 96 این طرح با 137 رای موافق، 44 رای مخالف و 3 رای ممتنع مورد موافقت اکثریت مجلس قرار گرفت.

موافقان این طرح می گویند وزارت خانه شدن میراث فرهنگی پاسخگو شدن روسای آن را بیشتر می کند و به همین علت است که این سازمان همیشه مخالف وزارت خانه شدن بوده است.


    از آنجایی که نمایندگان مجلس اسلامی منتخبین واقعی مردم نیستند و معمولا  اعمال و رفتار و تصمیم گیری هایشان براساس «دستور از بالا» بوده، روشن نیست که چرا ناگهانی و پس از چندین سال تصمیم گرفته اند سازمان میراث فرهنگی تبدیل به یک وزارت خانه شود. و آیا وزارت خانه شدن «میراث فرهنگی و گردشگری» به نفع میراث فرهنگی و تاریخی ایران است یا به زیان آن؟

    مخالفین وزارت خانه شدن معتقدند این تغییر  سازمان را ضعیف تر کرده و اقدامات آن را که قرار است برای حفظ میراث فرهنگی و تاریخی ایران باشد، بیشتر از این که هست تحت الشعاع عملیات سیاسی ـ مذهبی دولت ها قرار خواهد داد.

    این طرح پس از بررسی در کمیسیون فرهنگی به صورت فوریت در صحن مجلس بررسی خواهد شد. در صورت تصویب نهایی این طرح ماده واحده آن به عنوان قانون تشکیل وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از مجلس بیرون خواهد آمد.

شکوه میرزادگی
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
Tel:303-9475004
http://worldculturalheritagevoices.org/
صدای میراث فرهنگی جهانی

بازدید کننده گرامی، مطالبی که در این تارنما منتشر می شوند ، در راستای آگاهی رسانی و باور و احترام به آزادی اندیشه و بازتاب آزاد آن است و لزوما بیانگر دیدگاه های نهاد مردمی نیست و همواره نویسندگان پاسخگو خواهند بود. برای پیشگیری از اشاعه واژه های غلط که امروزه در اینترنت متداول شده است خواهشمندیم اگر با املای نادرست واژه ای در این مطلب روبرو می شوید آنرا به ایمیل نهاد مردمی اعلام فرمائید.

 

سرزمینمان ایران

khajoo2.jpg

آرشیو سیمای نهاد مردمی

مبارزات مردمی

Image24.jpg

از فیس بوک نهاد دیدن کنید