بار دیگر گردانندگان و مهندسان نمایش ها و شعبده بازی های انتخابات جمهوری اسلامی برای مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری فعال شده و هرروز در گوشه و کنار شهرها و بویژه در تهران بساط خود را پهن می کنند. از همین اینک پروژه دو قطبی کردن جامعه بین بد و بدتر آغاز شده و هرروز هرطرف در بوق خود می دمد تا تنور این نمایش مسخره و اسفبار را گرم نگهدارند. مسخره از این منظر که برگزاری هرگونه انتخاباتی در کشوری با دارابودن زندانیان سیاسی و عقیدتی ، یک کلاهبرداری کلان دولتی بشمار می آید و اسفبار از این منظر که بخشی از مردم ایران بعد ٣٤ بار رای دادن و پشیمان شدن، باز هم انگشت خود را بر مرکبی می زنند که با خون پاک آزادیخواهان ایران عجین شده است.

سخن گفتن از انتخابات آزاد در حکومت ولایت مطلقه فقیه، مستلزم شیادی و دروغگوئی هائی است که بسیاری از آخوندها و بویژه ولی فقیه از آن بهره مند هستند. با وجود شورای نگهبان که نامزدهای هر انتخاباتی را از غربال پایبندی به ولایت فقیه می گذراند و هردگراندیشی را رد صلاحیت می کند، خامنه ای چند روز پیش وقیحانه مدعی شد که ٣٤ انتخاباتی که در جمهوری اسلامی برگزار شده اند همگی انتخابات آزادی بوده است!

در پی تحریم های کمرشکن امریکا و هم پیمانانش علیه برنامه هسته ای جمهوری اسلامی , ولی فقیه جام زهر قرارداد هسته ای وین را با نرمشی قهرمانانه سرکشید و میلیاردها دلار که برای تاسیسات هسته ای فردو، نظنز و اراک هزینه کرده بود ، در قبال رفع تحریم ها به باد داد. وقتی مجلس از رسیدگی به نهاد های وابسته به رهبری و خود رهبر ممنوع است خاصیت این انتخابات و نامزدشدن و رای دادن در نظام ولایت فقیهی چیست؟

هرگونه مشارکت در این انتخابات اعم از نامزد شدن و یا رای دادن، مشارکت در همه نابسامانی ها و جنایت ها و چپاول های حکومت اسلامی است. زنان ایرانی که نخستین قربانیان این حکومت زن ستیز و واپسگرا بوده و همواره حقوق انسانی آنها از سوی این رژیم زیرپا گذاشته می شود، شهروندانی هستند که بیش از همه انگیزه کافی برای تحریم این انتخابات را دارند.

برگزاری یک جشن یا میهمانی خانوادگی تحریم انتخابات از سوی بانوان در روز رای گیری، مشوقی برای دیگر اعضای خانواده خواهد بود که پای به خیابانها و حوزه های رای گیری نگذاشته و یکبار برای همیشه با بی اعتبار ساختن این حکومت ددمنش، فروپاشی نظام را پی ریزی نمایند.

با تحریم زنانه و مردانه انتخابات، هفتم اسفند ١٣٩٤ را به نقطه عطفی در مبارزات رهائی بخش مردم ایران بدل کنیم.

١٤ژانویه ٢٠١٦
شورای اجرائی نهاد مردمی

 

بازدید کننده گرامی، مطالبی که در این تارنما منتشر می شوند ، در راستای آگاهی رسانی و باور و احترام به آزادی اندیشه و بازتاب آزاد آن است و لزوما بیانگر دیدگاه های نهاد مردمی نیست و همواره نویسندگان پاسخگو خواهند بود. برای پیشگیری از اشاعه واژه های غلط که امروزه در اینترنت متداول شده است خواهشمندیم اگر با املای نادرست واژه ای در این مطلب روبرو می شوید آنرا به ایمیل نهاد مردمی اعلام فرمائید.

 

سرزمینمان ایران

Image1071.jpg

آرشیو سیمای نهاد مردمی

مبارزات مردمی

Image12.jpg

از فیس بوک نهاد دیدن کنید