نامه چند گروه و حزب ایرانی به رئیس پارلمان بلژیک درباره طرح مبادله محکومان:

خانم الیان تیلیو رییس مجلس نمایندگان بلژیک
با درود،

ما امضاکنندگان این نامه، گروهی از مخالفین سیستم توتالیتاریستیِ آپارتایدِ مذهبی، قومی و جنسیتی فاسد جمهوری اسلامی در نقاط مختلف جهان هستیم. ما پژواک‌دهنده صدای ملت ایران هستیم که از ابتدای پیدایش این رژیم فاسد در مقابل آن ایستاده‌اند و برای رسیدن به حقوق شهروندی خود کوشش می‌کنند. آنها با شیوه‌های تروریستی توسط حاکمیت به شدت سرکوب شده و صدایشان خفه می‌شود.

در مه ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ سیستم قضایی کشور متبوع شما بلژیک در رخدادی صحیح و بی‌سابقه، فرستادگان جمهوری اسلامی را که در قالب نماینده دیپلماتیک سفارت ایران در اتریش (اسدالله اسدی دبیر سوم سفارت جمهوری اسلامی) و مهاجر برای اقدامات تروریستی به اتحادیه اروپا آمده بودند، به جرم اقدام به بمب‌گذاری و حمله تروریستی محاکمه و به اشد مجازات محکوم نمود.

ما ایرانیان به خوبی آگاه هستیم که این نخستین اقدام تروریستی رژیم جمهوری اسلامی ایران در خاک اروپا نبوده و آخرین آن نیز نخواهد بود، اما استقلال و جدیت سیستم قضایی کشور دمکراتیک بلژیک این پیام روشن را به تهران مخابره کرد که اینگونه اقدامات برهم زننده صلح و ثبات در خاک اروپا به هیچ وجه تحمل نخواهد شد و با آن برخورد شدید می‌شود.

شوربختانه در روزهای اخیر اخباری مبنی بر آنکه پارلمان بلژیک رسیدگی به لایحه تبادل محکومین با ایران را در دستور کار خود قرار داده، موجب شگفتی، خشم و ناامیدی مردم ایران و فعالین دمکراسی‌خواه در سراسر جهان شده است.

به آگاهی شما می‌رسانیم که تروریست‌های دولتی در ایران نه تنها مجازات نمی‌شوند بلکه تشویق شده و به ترفیع مقام هم می‌رسند. همچنین به شما گوشزد می‌کنیم، تصویب چنین قانونی همکاری با جنایت و تروریسم بین‌المللی سیستماتیک حاکمیت جمهوری اسلامی علیه منافع ملت ایران و دیگر ملل به شمار می‌رود و بی‌شک تبعات جبران ناپذیری به دنبال خواهد داشت.

امیدواریم با درایت جنابعالی تصمیمی درست در جهت منافع ملت بلژیک، اتحادیه اروپا و ارزش‌های اروپایی اتخاذ شود.
با احترام فراوان

شنبه یازدهم تیرماه ۱۴۰۱ برابر با دوم ژوئیه (جولای) ۲۰۲۲

جمعیت سوسیال دموکراسی برای ایران
جنبش توسعه و مدنیت ایرانیان
حزب سکولار دمکرات ایران
حزب سکولار دمکرات ایرانیان
حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات)
سازمان برونمرزی حزب پان ایرانیست
سازمان زنان ایران
سازمان فرهنگی سیاسی ایران پاد
کنگره رهایی ایران
کوشندگان اتحاد مردمان ایران برای دموکراسی
نهاد مردمی

* این نامه به زبان‌های انگلیسی، فرانسه و آلمانی آماده شده و از طریق پست سفارشی، فکس و ایمیل برای دفتر ایشان و پارلمان ارسال شده است.

 

 نوشته های هم میهنان که در این تارنما منتشر می شوند، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع نهاد مردمی را منعکس نمی‌کنند

 

 

 طناب دار - توماج

 

ايران مينو سرشت - شيفته 

عضویت در نهاد مردمی

عضویت هم میهنان و افراد در نهاد مردمی به دو صورت پشتیبانان حقیقی برای ساکنین خارج کشور و یا پشتیبانان مستعار برای هم میهنان ساکن در ایران  می باشد.
از شما هم میهن گرامی دعوت می شود برای همکاری با هموندان  نهاد مردمی که برای استقرار نظامی دموکراتیک در ایران تلاش می نمایند به نهاد مردمی بپیوندید و ما را در اجرای پروژه های سرنگونی فرقه تبهکار اسلامی حاکم در ایران یاری فرمائید.

برای خواندن راهنمای ثبت عضویت اینجا کلیک کنید

تولیدات نهاد مردمی

در دفتر روابط عمومی نهاد مردمی، در بخش تولیدات با همکاری گروه محتوا و گروه نویسندگان کلیپ هائی برپایه اخبار روز و رویدادهای مربوط به ایران تهیه می شود که در شبکه های مجازی نهاد مردمی شامل فیسبوک، یوتیوب، تلگرام و اینستاگرام منتشر می شوند.
برای بازدید و یا اشتراک در شبکه های مجازی نهاد مردمی روی لوگوهای زیر کلیک نمائید