خامنه ای که در هر سخنرانی بارها واژه دشمن را بکار میگیرد و میلیاردها دلار برای دفاع از نظام مقدس خود در برابر دشمنان خود ساخته از خزانه مملکت خرج کرده، اینک در برابر کرونا با یک عقب نشینی قهرمانانه به همراه آیت الله ها و حجت الاسلامهای مزدور خود به نقاط خوش آب و هوا فرار کرده اند. کرونا همچون یک لشکر مهاجم دشمن به سرزمین ما تاخته و هرروز جان صدها هم میهنمان را میگیرد. همانگونه که خمینی، صدام را برای حمله به ایران تحریک کرد خامنه ای هم به هنگامی که کرونا در چین شیوع پیدا نموده بود با انتقال چینی های آلوده به کرونا به قم و جلوگیری از قرنطینه این شهر، و ادامه پنهانکاری ها و دروغگوئی های خود و دولت دست نشانده، پیشروی این دشمن نادیده به سراسر کشور را دامن زد.

هم میهنان گرامی
در این روزهای بسیار تلخ و اسفبار که ویروس کرونا در پی بی کفایتی و مردم ستیزی فرقه اسلامی تبهکار حاکم در ایران به سراسر کشور شیوع پیدا نموده و جانهای بسیاری از هم میهنان را می گیرد، نوروز همیشه خجسته و شاد از راه میرسد.
عدم توانائی جمهوری اسلامی در سازماندهی علمی و عملی مبارزه با شیوع کرونا بدلیل دخالت های خامنه ای و امامان جمعه که بازبودن دکانهای مذهبی را مقدم بر سلامتی ملت برشمردند و شرکت هواپیمائی ماهان وابسته به سپاه تروریستی پاسداران پروازهای خود را به چین متوقف نکرد، فاجعه ای را در کشور رقم زده است که ابعاد شوم آن طی گذشت زمان، بیشتر آشکار خواهد شد.


هم‌میهن گرامی،
خبرها حاکی از آن است که حکم اعدام 3 تن از دلاوران ایرانی از سوی قاضی ابوالقاسم صلواتی به نام‌های:
امیر حسن مرادی، فرزند محمد، متولد 15 مرداد 1373،
سعید تمجیدی، متولد 1 خرداد 1371
محمد رجبی، فرزند اسماعیل، متولد 21 امرداد 1373 داده شده است.
وکلای مدافع این باز داشت شده‌گان، اتهام آنها را از سوی قاضی صلواتی که خود به علت دست داشتن در نقض گسترده حقوق شهروندان ایرانی در لیست تحریم‌های اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا قرار دارد، «مشارکت در تخریب به قصد مقابله با نظام جمهوری اسلامی» بیان کرده‌اند. بستگان و خانواده این بازداشت ‌شده‌گان میگویند که «هر سه آنها زیر شکنجه وادار به اعتراف شده‌اند». این سه جوان پیشتر در تاریخ ۲۵ آبان‌ ماه در جریان اعتراضات آبان‌ ماه نسبت به گران شدن بنزین در محله ستار خان تهران شرکت داشته‌اند.

 

خمینی خدعه گر در نوفل لوشاتو در مورد آزادی زنان در ایران بدروغ مطالبی را در گفتگوهای خود با رسانه ها ابراز نموده بود. مثلا در مصاحبه با روزنامه گاردین در ۱ آبان ۱۳۵۷ گفته بود: در جمهوری اسلامی زنان در همه چیز دارای حقوقی کاملاً  مساوی با مردان خواهند بود .

همچنین در گفتگو با هفته نامه گاردین در ۲۵ آبان ۱۳۵۷ باز هم تاکید کرده بود که : در جمهوری اسلامی  زن ها آزاد خواهند بود. در تحصیل هم آزاد خواهند بود. در کارهای دیگر هم آزاد  خواهند بود .

اما دوهفته پس از پیروزی انقلاب اسلامی دفتر خمینی لغو قانون حمایت خانواده و اجباری شدن حجاب اسلامی را اعلام نمود و درست یک روز قبل از مراسم روز جهانی زن، خمینی در سخنرانی مدرسه رفاه اعلام کرد که زنان کارمند ادارات دولتی می باید حجاب اسلامی را رعایت نمایند و روز بعد زنان بی حجاب اجازه ورود به ادارات دولتی را نیافتند.

روز سه شنبه سوم مارس نمایندگانی از هما-همگرائی ملی ایرانیان که متشکل از سازمان‌های مختلف اپوزسیون و برانداز جمهوری اسلامی، با مدیریت دکتر ایمان فروتن، متشکل از دکتر حسن کیان زاد، دکتر بهرام آبار، بانو شیوا مقدم، جناب منوچهر مهرپویان، دکتر داریوش وثوق و پویا بهرامی طی نشستی با آقای رادوسلاو سیکورسکی عضو کمیته روابط خارجی اتحادیه اروپا، عضو کمیته های جانبی دفاع و امنیت، رئیس هیئت روابط اروپا با ایالات متحده و قائم مقام هیئت روابط با هندوستان ، دیدار و گفتگو کردند.
بر اساس برنامه قبلی قرار بود این نشست در مقر اصلی اتحادیه اروپا برگزار شود، اما به دستور کمیسر ارشد اتحادیه اروپا اورسلا فون‌درلاین، به دلیل شیوع بیماری کووید 1۹ و ترس از شیوع ویروس کرونا، کلیه نشست‌ها و ملاقات‌های از پیش برنامه ریزی شده در اتحادیه اروپا لغو گردید. با اینحال با همکاری دفتر آقای سیکورسکی و نمایندگان کنگره رهایی ایران، نشست فوق در یک محل خصوصی صورت پذیرفت.

قم اولین شهر ایران بود که وجود ویروس کرونا در آن تایید شد. درحالیکه با ثابت شدن شیوع ویروس کرونا در چین، تا آن زمان وجود ویروس جدید کرونا یا کووید‌ـ‌۱۹ در ایران به استناد بیانیه ‌های رسمی مدیران بیسواد، بیکفایت و نالایق حکومتی تکذیب شده بود. وزارت بهداشت چهارشنبه ۳۰ بهمن ماه (19 فوریه) اعلام کرد: آزمایش دو مورد مشکوک ابتلا به ویروس کرونا در شهر قم مثبت گزارش شده است. اعلام وجود و حضور ویروس با خبر مرگ دو بیمار مبتلا به آن، این پرسش را پیش آورد که چه تعداد در ایران به ویروس کرونا آلوده یا مبتلا شده‌اند؟

در کمتر از یک هفته از آغاز شیوع کرونا در ایران اجناس ساده‌ای مانند مواد ضدعفونی ‌کننده و ماسک در کشور نایاب شدند، اگر هم یافت میشدند، قیمتی سه تا چهار برابر مییابد پرداخت میشد. بعد از چین ویروس کرونا در ایتالیا، کره جنوبی و ایران بطور گسترده شیوع یافته است. در این میان اپیدمی ویروس کرونا به پاندمی افزایش یافته و بسرعت در جهان پخش میشود.

بازدید کننده گرامی، نوشته های هم میهنان که در این تارنما منتشر می شوند، در راستای آگاهی رسانی و باور و احترام به آزادی اندیشه و بازتاب آزاد آن است و بیانگر مواضع و دیدگاه های نهاد مردمی نیست و همواره نویسندگان پاسخگوی نظرات خود خواهند بود.

 

سرزمینمان ایران

original_2578.jpg

آرشیو سیمای نهاد مردمی

مبارزات مردمی

Image16.jpg

ازپشتیبانی مالی شما سپاسگزاریم