هیات مدیره

دکتر بهرام آبار
سهام سیاوش
دکتر ایمان فروتن
نادر فرید
شیوا مقدم
کی پرویز ورجاوند 


یکم دسامبر2019
آقای وایمرز گرامی ،
به نمایندگی از کنگره رهائی ایران ، صمیمانه می خواهم از سخنان فصیحانه شما که در هفته گذشته در پارلمان اتحادیه اروپا در حمایت از ملت مظلوم ایران و علیه رژیم استبدادی و جهادی اسلامی بیان فرمودید سپاسگزاری نمایم.

خیزش اخیر مردم ایران نشانه انفجار بزرگی در جامعه ایران است که معتقدیم به زودی به سقوط رژیم جنایتکار، فاسد و ستمگر آخوند در ایران منجر می شود.
با وجود گزارش رسانه ها مبنی بر این که خیزش های اخیر فقط به دلیل افزایش قیمت نفت در ایران است، لیکن آنها نتیجه مستقیم 40 سال سوء مدیریت و ظلم رژیم جمهوری اسلامی است که به بیکاری زیاد در بین جوانان ایرانی و سایر بخش های جامعه ایران، بالارفتن بهای مواد غذایی و کالاهای دیگر، رشوه و فساد در بین حاکمان رژیم، فرماندهان سپاه و بسیج، روحانیون و اعضای خانواده آنها و غارت ثروت ملی ایران منجر شده است. طی چهار دهه گذشته ، روحانیون غیرمنتخب، بافت فرهنگ و جامعه ایرانی را نابود کرده اند.

ذخایر مالی جمهوری اسلامی به دلیل تحریمهای هوشمند و فشار حداکثری ایالات متحده امریکا، به نقطه ای رسیده که رهبر و سران قوا را به این اندیشه پلید واداشته که برای ادامه اهداف اسلام گستر و تروریستی خود در مناطق مختلف جهان و تامین حقوق مزدوران حکومت و نیروهای نیابتی در منطقه، با افزایش بدون مقدمه و ناگهانی سه برابری بنزین، اینبار نیز همانند همیشه هزینه‌های ماجراجویی‌های بی فرجام خود را از سفره و جیب مردم ستمدیده تامین نماید.

ملت غیور و شجاع ایران

بار دیگر شاهد خروش حق طلبانه و آزادی خواهانه دلیر زنان و مردان ایرانی در جای جای میهن هستیم. شوربختانه در کمتر از ۴۸ ساعت گذشته تعداد زیادی (طبق اخبار رسیده بیش از ۳۰ تن) از فرزندان برومند ایران در راه آزادی کشور بدست نیروهای سرکوبگر رژیم کشته شدند. قلب ما و همدردی ما با یکایک خانواده هایی که در جریان این اعتراضات بحق، عزیزان و فرزندان خود را از دست داده اند همراه است و غم آنان را از صمیم قلب درک میکنیم و برایشان صبر، آرامش و پیروزی آرزو میکنیم و بی شک نام و یاد این فرزندان برومند ایرانزمین همیشه با ما خواهد بود و تا رسیدن به آزادی و نابودی رژیم خونخوار جمهوری اسلامی راه آنان را ادامه خواهیم داد.

با نهایت شادمانی آگاهی یافتیم که آقای حمید نوری معروف به "عباسی" یکی از اعضای هیات مرگ در کشتار تابستان ۶۷، با تلاشهای دو هم میهن گرامی دکتر کاوه موسوی و آقای ایرج مصداقی بهنگام ورود به سوئد در فرودگاه دستگیر و روز چهارشنبه ١۳ نوامبر، دادگاهی در استکهلم ادامه بازداشت این جانی را برای چهارهفته صادر نموده است.

سازمانهای هما از زحمات و تلاشهای خستگی ناپذیر دکتر موسوی و آقای مصداقی که این پروژه بی سابقه را هدایت و به سرانجام رسانده اند و همچنین از قضات سوئدی و بویژه بانو کارولینا ویسلاندر دادستان این پرونده، ستایش و قدردانی می نماید. واکنش های مقاماتی از سازمان ملل نشانگر همراهی جهانی از دادخواهی بازماندگان جنایات جمهوری اسلامی در دادگاه های دیگر کشورها می باشد. بانو اگنس کالامارد، گزارشگر ویژه اعدام‌های فراقانونی در سازمان ملل متحد گفت "این اولین گام مهم به سوی عدالت درباره اعدام‌های سال ۱۳۶۷ است" و تائید دبیرکل سازمان ملل که گفت: "بازداشت یک مرد ایرانی در سوئد به ظن جرایم علیه بشریت یک تحولی تاریخی علیه مصونیت از مجازات در خصوص کشتار زندانیان در سال ۱۳۶۷ در ایران است. این بازداشت همچنین تصدیقی است به یک کارزاری طولانی بر سر حقیقت و برای برقراری عدالت به دست خانواده‌های قربانیان و بازماندگان"هم میهن گرامی،
همانگونه که آگاهی دارید، در چند هفته گذشته مردم به جان آمده عراق از سیاست‌های اقتصادی و فساد و ‏ناکارآمدی دولت، دست به اعتراضات مدنی زده که این اعتراضات علیرغم خشونت و جنایت نیروهای ‏امنیتی، در شهرهای مختلف عراق و بویژه در بغداد رو به گسترش می باشد و گروه های بسیار زیادی ‏از مردم عراق شامل دانش آموزان و زنان نیز به این تظاهرات پیوسته اند‎.‎
شهروندان عراق که در اعتراض به بیکاری، خدمات عمومی ناکافی، فساد و تبعیض و حضور ‏نیروهای تحت فرمان سپاه پاسداران در کشورشان به ستوه آمده و دست به تظاهرات زده اند، با سرکوب ‏وحشیانه‎ ‎‏ و خشونت آمیز نیروهای انتظامی و امنیتی و شبه نظامی های حشد الشعبی (زیر نظر قاسم ‏سلیمانی) مواجه شده اند و بنا به گزارش‌ها تا کنون شوربختانه بیش از ٢٦۰ تن جان خود را از دست ‏داده و بیش از ١١٠٠٠ تن نیز مجروح شده است.‏
با انتشار گزارشاتی در باره کشتار تظاهرکنندگان از سوی تک‌تیراندازان نقاب پوش حشد الشعبی، ‏تظاهرات در عراق همراه با نوعی دشمنی فزاینده نسبت به رژیم اسلامی در ایران شکل گرفته و موارد ‏زیادی از آتش زدن پرچم جمهوری اسلامی و عکس‌های خامنه ای و سلیمانی و حمله به مقرهای ‏احزاب مورد حمایت سپاه پاسداران رخ داده که مستقیما بر نگرانی‌های رژیم اسلامی افزوده است. ‏بطوریکه جمهوری اسلامی مخفیانه و با عجله قاسم سلیمانی را به عراق فرستاد تا تجربیات سپاه ‏پاسداران انقلاب اسلامی در سرکوب و کشتار تظاهرکنندگان را در اختیار نیروی های امنیتی عراق ‏قرار دهد و خامنه ای را وادار کرد که این تظاهرات مدنی را خواسته امریکا و حکومت های مرتجع ‏منطقه بشمار آورد.‏


هم میهن گرامی،
روز شنبه چهارم آبان ماه، ۲۶اکتبر یکصدمین زادروز محمدرضا شاه پهلوی، شاه فقید ایران و دومین پادشاه از سلسله پهلوی (آریا مهر) می باشد که به گواه تاریخ ایران پادشاهی ملی گرا، وطن پرست و ایرانی دوست، که جز به سربلندی مام میهن، پیشرفت و ترقی کشور و سرافرازی ایرانی نمیاندیشید و همچون پدر گرانقدرش رضا شاه بزرگ، دل در گروی آبادانی و پیشرفت ایران زمین داشت.
سازمانهای هما (همگرایی ملی ایرانیان) ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ایشان، به خاندان پهلوی بویژه شهبانو فرح پهلوی و شاهزاده رضا پهلوی شادباش میگویند.


پاینده ایران
زنده باد ملت دلیر ایران
هما (همگرایی ملی ایرانیان) 


www.homairan.com                    |                       این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید 

بازدید کننده گرامی، نوشته های هم میهنان که در این تارنما منتشر می شوند، در راستای آگاهی رسانی و باور و احترام به آزادی اندیشه و بازتاب آزاد آن است و بیانگر مواضع و دیدگاه های نهاد مردمی نیست و همواره نویسندگان پاسخگوی نظرات خود خواهند بود.

 

سرزمینمان ایران

Image1061.jpg

آرشیو سیمای نهاد مردمی

مبارزات مردمی

Image8.jpg

از فیس بوک نهاد دیدن کنید