تلاش های مدنی و بدون خشونت قشر های وسیعی از ملت ایران که طی تظاهرات اعتراضی گسترده و یا مقطعی از دیماه ۱۳۹۶ آغاز و تاکنون ادامه یافته است، حاوی شعارها و درخواست هائی است که مسئولیت مشکلات اقتصادی، معیشتی و مدنی را مستقیما متوجه مقامات عالی جمهوری اسلامی و سیاست هایشان نموده و خط بطلانی بر جناح های حکومتی اعم از اصولگرا و اصلاح طلب کشیده است.

فراخوان های تظاهرات صنفی و یا مدنی کماکان ادامه دارد و حتی تعدادی از هم میهنان مبارز و شجاع به مبارزات اعتراضی فردی روی آورده اند که نوید بخش ورود مبارزات آزادیخواهانه ملت ایران برای رهائی کشور از چنگال فرقه اسلامی و تبهکار حاکم بر ایران، به مرحله ای نوین و اعتلا یافته است.

هم میهنان گرامی:

ما گروههای گوناگون مخالفین رژیم اشغالگر اسلامی و پشتیبانان شاهزاده رضا پهلوی، که برای برپایی نظامی دمکراتیک مبتنی براعلامیه جهانی حقوق بشر درمیهن عزیزمان ایران، پس از براندازی کامل جمهوری اشغالگر اسلامی تلاش می کنیم؛ بدنبال همایش شکوهمند برلین این بار در شهر کلن و میدان رونکالی در کنار کلیسای دم (Dom)، روز شنبه ٢٩ ژوئن (جون) ٢٠١٩ از ساعت 14:00 الی 17:00 همایش بزرگی با عنوان «گردهمائی برای آزادی ایران» برگزار خواهیم کرد.

11 مه 2019
درخواست از دولت آلمان و اتحادیه اروپا
جمهوری اسلامی درست پس از ۹ ماه از عمر خود با گروگان گیری کارکنان سفارت امریکا در تهران چهره تروریستی این نظام را برای جهانیان آشکار کرد. پس از آن به پیروی از اصل «صدور انقلاب اسلامی به دیگر کشورهای جهان»، ماشین ترور رژیم، با بهره گیری از نیروهای امنیتی و نظامی خود تحت نام "نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی" انفجار مقر تفنگداران آمریکایی و فرانسوی در بیروت، انفجار در الخبرعربستان، بمب گذاری آمیا در آرژانتین، توطئه ترور سفیر عربستان در امریکا، بمب گذاری ها در بانکوک و دهلی انجام داد که نمونه هایی هستند که همه دولت های اتحادیه اروپا از آنها آگاهی دارند.
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از طریق کنترل گمرک های مرزی و اسکله ها و فرودگاه های ایران، در فعالیت های قاچاق کالا به کشور و صدور مواد مخدر به اروپا و امریکای لاتین و پولشوئی سهم بسزائی دارد. همچنین به عنوان یکی از قدرتمندترین بازیگران اقتصادی ایران و با دردست داشتن حدود یک سوم اقتصاد کشور، نقش مخربی در اوضاع اقتصادی ایران ایفا می نماید.

هم میهن گرامی

چهل سال پیش، خمینی خدعه گر، بسی شهروندان ایرانی را فریب داد و در یک دیکتاتوری مذهبی بنام جمهوری اسلامی گرفتارشان نمود. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را برای سرکوب منتقدین، مخالفین و تضعیف ارتش ایران سازماندهی کرد. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به تدریج تحت حمایت وارث خمینی؛ علی خامنه ای به عرصه های امنیتی، اقتصادی و سیاسی کشور وارد شده و اینک به دولتی در سایه با نامهائی نظیر برادران قاچاقچی (از احمدی نژاد) و دولت با تفنگ (از روحانی) تبدیل شده است. دولتی که ثروت های ملی را چپاول کرده و از برنامه های ترور، سرکوب، دستگیری، زندانی کردن، شکنجه و قتل مخالفان در هر سطحی استفاده می کند.
بخش برون مرزی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، تحت نام نیروی قدس، درخاورمیانه و سایر کشورهای جهان به تشکیل گروه های تروریستی جهادی پرداخته، با تخریب شهرها، نابودی سرزمینها، کشتار مردم، در نهایت موجب فرار و پناهنده شدن آنها به بیگانگان شده است. علیرغم آشکار شدن نقش سپاه قدس در بسیاری از عملیات تروریستی در مناطق مختلف جهان، بسیاری از دولت های خارجی برای استمرار منافع اقتصادی خود، گامهای موثری برای خشک کردن ریشه این تروریسم جهادی- جهانی برنداشته، حتی با این تروریست ها برای آزادی گروگان های خود به مذاکره و باج دهی روی آورده اند.

هم میهنان گرامی
با نهایت تاسف آگاهی یافتیم که همرزم گرامی مان دکتر بیژن کریمی استاد دانشگاه نیوهیون در کانکتیکات- امریکا با عارضه سکته قلبی دار فانی را وداع گفته اند.
دکتر کریمی که از پیشگامان نهاد مردمی بودند، 2 سال مدیریت اجرائی نهاد را بعهده داشتند و در دوره مدیریت ایشان نهاد مردمی توفیقات زیادی را کسب کرد.
نهاد مردمی درگذشت این مبارز ایران دوست که سالها برای رهایئ ایران از دست فرقه تبهکار حاکم در ایران مبارزه و تلاش نمود، به بازماندگان ، بستگان و آزادیخواهان ایران دلارامی گفته و اطمینان میدهیم که راهش را ادامه خواهیم داد.
روانش شاد و یادش گرامی باد
19 آوریل 2019
نهاد مردمی

سیلی که از اواخر اسفندماه سال قبل در استان های ایران جاری شد و هنوز هم در برخی از استان های کشور جاری است بی کفایتی مسئولان ، هلال احمر و مدیریت بحران جمهوری اسلامی را برای چندمین بار به مردم ایران و جهان نشان داد. سیل بندها و جاده ها و پل ها که بیشترین آنها از سوی شرکت های وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ساخته شده بودند در همان دقایق نخستین سیل فروریختند و ارتباط زمینی با مناطق سیل زده به حداقل و در برخی موارد به صفر رسید. در غیاب کمک های دستگاه های دولتی به سیل زدگان مردم سیل زده خود دست بکار شده و با وسایل ابتدائی، یا سیل بند درست کردند و یا به پاکسازی گل و لای منازل خود پرداختند و یا مواد غذائی و آب آشامیدنی و چادر و پتو به مناطق سیل زده روان کردند.

بازدید کننده گرامی، مطالبی که در این تارنما منتشر می شوند ، در راستای آگاهی رسانی و باور و احترام به آزادی اندیشه و بازتاب آزاد آن است و لزوما بیانگر دیدگاه های نهاد مردمی نیست و همواره نویسندگان پاسخگو خواهند بود. برای پیشگیری از اشاعه واژه های غلط که امروزه در اینترنت متداول شده است خواهشمندیم اگر با املای نادرست واژه ای در این مطلب روبرو می شوید آنرا به ایمیل نهاد مردمی اعلام فرمائید.

 

سرزمینمان ایران

original_2583.jpg

آرشیو سیمای نهاد مردمی

مبارزات مردمی

Image19.jpg

از فیس بوک نهاد دیدن کنید