حذف فیزیکی قاسم سلیمانی تروریست ارشد سپاه پاسداران جمهوری اسلامی از صحنه ‏نظامی و سیاسی ‏ایران، توسط پهباد آمریکا، هدیه بزرگی برای ملت ستمدیده ایران بود. ‏قاسم سلیمانی مغز متفکر‎ ‎سرکوب معترضین به رژیم، خود را سرباز ولایت معرفی ‏میکرد و‎ ‎کشتار‎ ‎ایرانیان معترض به ولایت فقیه ‏را پذیرفته بود. ‏
برگذاری کارناوال عزاداری سه روزِ برای تروریست ارشد، توسط مزدوران رژیم ‏در تهران، اهواز، مشهد، ‏کرمان و دیگر شهرهای ایران، ضرباتی شگرف بر بازماندگان ‏هزاران جاوید نامان جانسپرده خیزش و ‏جنبش آبانماه امسال بود، که با تهدید و ارعاب، ‏مزدوران رژیم از برگذاری مراسم سوگواری برای ‏عزیزان از دست رفته شان ‏جلوگیری کردند.‏
بامداد روز چهارشنبه ۱۸دیماه سقوط یک هواپیمای مسافربری در حوالی تهران و مرگ ‏‏۱۷۶مسافر ‏بیگناه موجب بهت و حیرت فراوان شد. اکثر جان‌ باختگان جوانان ایرانی یا ‏ایرانی‌ کانادایی بودند. جهان ‏تکان خورد اما همزمان خامنه‌ای در قم برای بسیجیان در ‏باره هلاکت سلیمانی روضه‌ میخواند، اما ‏هیچ اشاره‌ ای به پرپرشدن جوانان ایرانی نکرد. ‏

با نهایت تاسف از درگذشت روانشاد دکتر نورعلی تابنده آگاهی یافتیم.
دکتر نورعلی تابنده فارغ التحصیل درجه دکتری از دانشگاه پاریس بود. وی پیش از انقلاب ۵۷ با مشاغل مختلف در وزارتهای خارجه و دادگستری و تدریس در دانشکده‌های حقوق و پس از سال ۵۷ مدت کوتاهی نیز در دولت بازرگان خدمت کرد. او در سال ۱۳۶۹ از جمله یکی از ۹۰ نفری بود که در نامه‌ای خطاب به اکبر هاشمی رفسنجانی از «حکومت مطلقه انحصار و اختناق و انحراف» انتقاد کردند. تابنده به دلیل امضای همین نامه هشت ماه را در زندان سپری کرد. او همچنین عضو کمیته «جمعیت دفاع از آزادی و حاکمیت ملت ایران» بود و در نشریه این جمعیت در رد نظریه ولایت فقیه مقالاتی نیز نوشته بود.

هم‌میهن گرامی:
سیاست‌های کثیف رژیم اشغالگر جمهوری اسلامی که در طول چهل سال عمر نکبت‌بار خود تنها بفکر پرکردن جیبهای گشادشان بوده و هستند و ذره‌ای در جهت تامین معیشت زندگی مردمان این مرز و بوم اقدامی نکردند، باز هم موجب از دست رفتن فرزندان ایرانزمین در کوه‌های غرب کشور، در استان کردستان شد. این بار دو نوجوان، دو برادر به نام‌های آزاد خسروی ۱۷ ساله و فرهاد خسروی ۱۴ ساله، بجای آنکه در کلاس درس و پشت میزهای مدرسه با فراغ خاطر مشغول تحصیل باشند، بناچار تحصیل را رها کرده ، هر دو به مدت سه سال با کولبری نان آور خانواده مستمندشان بودند تا بالاخره در کوه‌های اورامان بر اثر یخ زدگی جان خود را از دست دادند.

در سوم دیماه 1398 (24 دسامبر 2019)، دو روز پیش از آیین گرامی‌ داشت چهلمین روز جاوید نامان قیام آبان ماه و فراخوان پدر و مادر دلیر زنده یاد پویا بختیاری، باخبر شدیم نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی در ایران، طی یک اقدام غیر انسانی و غیر قانونی، این دو دلاور را به همراه تنی چند از بستگان و هم‌میهنانمان بازداشت کرده‌اند.
واکنش وحشیانه و بازداشت‌های گسترده از سوی حکومت فاسد اسلامی، نشانگر عجز، هراس و واماندگی رژیم در برابر اراده ملت شجاع بوده و اعلان جنگ حاکمان به مردم بپا خواسته می‌باشد.
سازمان‌های هما (همگرائی ملی ایرانیان)، خواهان آزادی فوری و بدون قید و شرط خانواده پویا بختیاری و تمامی زندانیان سیاسی بوده و بازداشت غیر قانونی آنها را شدیدا محکوم می‌نماید.

زمان آن است تا ایرانیان آزادیخواه در هر نقطه از جهان با برپایی آیین‌ بزرگداشت یاد و خاطره جاوید نامان راه آزادی در روز ۵ دی‌، ابراز انزجار خود را از حکومت جنایتکار جمهوری اسلامی نمایان داشته و صدای حق طلبانه هموطنان خود در ایران باشند.

پاینده ایران
زنده باد ملت دلیر ایران
هما (همگرائی ملی ایرانیان)


هفته گذشته 19 دسامبر 2019 نشستی در واشنگتن دی‌سی از طرف وزیر امور خارجه امریکا، آقای ‏مایک پومپئو برگذار ‏گردید که تعدادی از کنشگران سیاسی نیز به این نشست دعوت شده و حضور داشتند.‏
در پایان سخنرانی آقای پومپئو، تعدادی از کنشگران سیاسی شعار «رژیم چنج» (Change Regime) سردادند و در انتهای ‏این نشست اشاره شده است که دولت آمریکا با تمام امکانات خود از اعتراضات مردم ‏ایران حمایت خواهد کرد. در پاسخ ‏به سئوال یکی از خبرنگاران، که پرسیده بود «چرا آمریکا سیاست ‏تغییر رژیم را در دستور کار خود قرار نداده است؟» ‏اینگونه گفته شد: « این خود مردم ایران هستند که باید ‏این سیاست را در دستور کار خودشان داشته باشند و نه ‏آمریکا.»‏
در اینجا بیان دو نکته دارای اهمیت می‌باشد:‏

هم‌میهنان گرامی:
بیست و پنجم آبان ماه 1398 آغاز باشکوه ترين گردهمائی اعتراضی مردمی در تاريخ کشورمان می‌باشد. مردم، خشمگین از چهل سال تبهکاری ولایت فقیه و رژیم جمهوری اسلامی به خيابانها آمدند تا به فرمانروایان فاسد حاکم بر کشور بگویند که حکومت جمهوری اسلامی باید برود و آنها این رژیم وحاکمان جنایتکارش را نمی‌خواهند.

پاسخ به مردمی که به اعتراضات مسالمت آميز دست زده بودند، گلوله داغ بود. سران رژیم دراین روز و روزهای بعد آن، فرمان به کشتار مردم بی‌دفاع داده، کودک و بزرگ، زن و مرد، پیر و جوان ایرانزمین را به خاک و خون کشاندند. این دشمنان ایران و ایرانی بیش از هزار تن را کشته و هزاران آسیب دیده بجای گذاشته و بیش از ده هزار تن را به اسارت گرفتند.

این شمار شوک آور کشته ها، اسرا و زخمیان، نشانگر بی تفاوتی شرم آور حکومتگران امام زمانی به جان شهروندان و ترس وافر از سقوط حاکمیت آنهاست.

بازدید کننده گرامی، نوشته های هم میهنان که در این تارنما منتشر می شوند، در راستای آگاهی رسانی و باور و احترام به آزادی اندیشه و بازتاب آزاد آن است و بیانگر مواضع و دیدگاه های نهاد مردمی نیست و همواره نویسندگان پاسخگوی نظرات خود خواهند بود.

 

سرزمینمان ایران

Image1071.jpg

آرشیو سیمای نهاد مردمی

مبارزات مردمی

Image11.jpg

از فیس بوک نهاد دیدن کنید