به گزارش کمپین فعالین بلوچ، مولوی فضل الرحمن کوهی امام جمعه پشامگ نسبت به بازداشت دختر بلوچ به علت انتقاد از مراسم سینه زنی در محرم، اعتراض کرد.
مدیر انوار الحرمین گفت: ” شما دولت مردان می گویید شیعه و سنی یکی هستند اما مهران مدیری در برنامه تلویزیونی صدا و سیما به مقدسات اهل سنت و صحابه پیامر توهین کرد ولی او آزاد است و حتی از کارش هم برکنار نشد! اما یک دختر بلوچ تنها بخاطر اینکه در فضای مجازی گفته در مذهب اهل سنت سینه زنی وجود ندارد او را بازداشت کردید”.


مولوی فضل الرحمن کوهی با اشاره به اینکه بسیاری از روحانیون شیعه هم با بسیاری از خرافات عزاری محرم موافق نیستند و خود امام حسین هم در آخرین توصیه به خواهر خود گفتند که بعد از شهادت من سینه زنی نکن و گریبان خود را چاک نده، افزود:” این کلمه که این دختر بلوچ گفته اینقدر مهم نیست اما دشمنان می خواهند غیرت ما بلوچ ها و غیرت شما را به سنجند و بگویند دختر بلوچ پیش ما اسیر است”.

وی افزود:” بلوچ ها در قدیم حاضر شدند خودشان را به کشتن بدهند و اجازه ندهند که یک دختر بلوچ بازداشت شود”.

این روحانی بلوچ در ادامه تصریح کرد:” مسئولین بخاطر این کار اشتباه خود و بازداشت دختر بلوچ مورد انتقاد هستند و مردم سیریک نیز بخاطر اینکه در مقابل بازداشت خواهر خود هیچ واکنشی نشان ندادند و اعتراض و تجمعی برگزار نکردند مورد انتقاد هستند”.

آمنه عیسی زاده ۲۱ ساله اهل روستای خرگوشی از توابع سیریک است که ۱۹ مهر از خانه خود بازداشت و به مکان نا معلومی منتقل شد.

بازداشت این دختر بلوچ با واکنش و همدردی زیادی در شبکه های اجتماعی همراه بوده است کاربران شبکه های اجتماعی با ایجاد هشتگ “من آمنه هستم” خواهان آزادی وی شدند. برخی دیگر از کاربران بازداشت “دختران اهل سنت بلوچ” را کم سابقه خوانده اند

عضویت در نهاد مردمی

عضویت افراد در نهاد مردمی به سه صورت پشتیبانان حقیقی ، پشتیبانان حقیقی درسایه و یا پشتیبانان مستعار می باشد. هم میهنان ساکن در ایران فقط می توانند به عضویت مستعار نهاد مردمی در آیند.
از شما هم میهن گرامی دعوت می شود برای همکاری با هموندان  نهاد مردمی که برای استقرار نظامی دموکراتیک در ایران تلاش می نمایند به نهاد مردمی بپیوندید و ما را در اجرای پروژه های سرنگونی فرقه تبهکار اسلامی حاکم در ایران یاری فرمائید.

برای خواندن راهنمای ثبت عضویت اینجا کلیک کنید

 سیمای نهاد مردمی

سیمای نهاد مردمی هر یکشنبه و آدینه در فیس بوک بطور زنده اجرا و همزمان از رادیو نارمک پخش می شود 

یکشنبه ها و آدینه ها این برنامه از ساعت 12 نیمروز غرب امریکا برابر با 21 اروپای مرکزی و 11 و نیم شب ایران آغاز می شود و  برنامه های یکشنبه همزمان از شبکه تلویزیونی اندیشه نیز پخش و در طول هفته بازپخش می شود.

برای بازدید برگه فیس بوک نهاد مردمی اینجا کلیک کنید

Image2.jpg
 سرزمینمان ایران  مبارزات ملت ایران آرشیو سیمای نهاد مردمی