حقوق بشر ایران، ۳۰ تیر ماه ۱۳۹۵: خبرهای رسیده به سازمان حقوق بشر ایران حکایت از اعدام ۱۰ زندانی در زندان رجایی شهر کرج دارد/ ۳۸ اعدام در ظرف دو هفته گذشته.

سازمان حقوق بشر ایران خواهان واکنش جامعه جهانی به اعدام‌های فزاینده در ایران شد. محمود امیری مقدم سخنگوی سازمان حقوق بشر ایران گفت: "با توجه به اینکه افراد اعدام شده در این چند روز با اتهامات مختلف به مرگ محکوم شده بودند به نظر می‌رسد هدف اصلی اعدام‌ها ایجاد ارعاب در جامعه باشد. جامعه جهانی نباید چشمان خود را بر اعدام‌های بی رویه در ایران ببندد."


بنابه اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، منابع مطلع خبر از اعدام ۱۰ زندانی در زندان رجایی شهر کرج از طریق چوبه دار را داده‌اند.

این زندانیان ۲۸ تیر ماه به سلول انفرادی منتقل شدند و حکم ایشان سپیده دم روز جاری (چهارشنبه ۳۰ تیر ماه) به اجرا در آمد. این ۱۰ زندانی اکثرا به اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بودند.

اسامی ۴ تن از اعدام شدگان که تا لحظه تنظیم این خبر مشخص شده عبارت است از: "محسن بابایی" و "مهدی کشاورز" از بند ۲، "رضا تیموری" و "محسن خان‌محمدی" از بند ۱ این زندان.

یکی از بستگان محسن خان محمدی ضمن تأیید خبر اعدام وی به سازمان حقوق بشر ایران گفت: محسن سال ۱۳۸۹ در سن ۲۲ سالگی بر سر پارک اتومبیل دعوا می‌کند و به‌طور ناخواسته مرتکب قتل می‌شود.

اعدام‌های فوق تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های رسمی اعلان نشده است.

گفتنی است از دوهفته پیش که ماه رمضان به پایان رسید تا کنون اعدام ۳۸  زندانی در زندان‌های مختلف ایران توسط سازمان حقوق بشر ایران به ثبت رسیده است.

عضویت در نهاد مردمی

عضویت افراد در نهاد مردمی به سه صورت پشتیبانان حقیقی ، پشتیبانان حقیقی درسایه و یا پشتیبانان مستعار می باشد. هم میهنان ساکن در ایران فقط می توانند به عضویت مستعار نهاد مردمی در آیند.
از شما هم میهن گرامی دعوت می شود برای همکاری با هموندان  نهاد مردمی که برای استقرار نظامی دموکراتیک در ایران تلاش می نمایند به نهاد مردمی بپیوندید و ما را در اجرای پروژه های سرنگونی فرقه تبهکار اسلامی حاکم در ایران یاری فرمائید.

برای خواندن راهنمای ثبت عضویت اینجا کلیک کنید

 سیمای نهاد مردمی

سیمای نهاد مردمی هر یکشنبه و آدینه در فیس بوک بطور زنده اجرا و همزمان از رادیو نارمک پخش می شود 

یکشنبه ها و آدینه ها این برنامه از ساعت 12 نیمروز غرب امریکا برابر با 21 اروپای مرکزی و 11 و نیم شب ایران آغاز می شود و  برنامه های یکشنبه همزمان از شبکه تلویزیونی اندیشه نیز پخش و در طول هفته بازپخش می شود.

برای بازدید برگه فیس بوک نهاد مردمی اینجا کلیک کنید

Image2.jpg
 سرزمینمان ایران  مبارزات ملت ایران آرشیو سیمای نهاد مردمی