خانه آزادی(خانه آزادی که در سال ۱۹۴۱ میلادی در آمریکا تأسیس شد سازمانی غیردولتی است که رسالت خود را دفاع از آزادی بیان، آزادی‌های سیاسی وحقوق بشر اعلام داشته و هر ساله گزارشی را در مورد تحولات میزان آزادی‌ها در کشورهای جهان منتشر می‌کند) در گزارش سالانه خود، با بررسی وضعیت آزادی‌های سیاسی و مدنی و آزادی بیان در کشورهای جهان اعلام کرد ایران از میان  اشل هفت  مورد ارزیابی این سازمان  نمره پنج را کسب کرده است.
براساس این “اشل اندازه گیر”، نمره ۷ به بد‌ترین کشور و ۱ به بهترین کشور داده می شود. ظاهرا در سالهای اخیر وضعیت ایران بهتر شده و از سال دو هزاروپانزده تا کنون ایران از نمره ۶ به ۵ ارتقاء یافته است.

در این اشل کره شمالی با دریافت نمره ۷ بد‌ترین و کشورکوچک ایسلند با دریافت نمره ۱ بهترین کشور ارزیابی شده است.
فریدم هاوس، در گزارش تازه خود ۸۶ کشورجهان را «آزاد» ۵۹ کشوررا «نسبتاً آزاد» و ۵۰ کشور را غیرآزاد طبقه‌بندی کرده است. به گزارش کار‌شناسان این نهاد ناظر بر دموکراسی ،بخش عمده‌ای از  مردم سرزمین‌های غیرآزاد در خاورمیانه و کشورهای شمال آفریقا قرار دارند.
به گفته فریدم هاوس ۸۵ درصد شهروندان این مناطق تحت فشار بوده و نقض حقوق مدنی و سیاسی در مورد آنان اعمال می‌شود. گزارش می‌گوید در برخی کشور‌ها مانند میا‌نمار، نیجریه یا بورکینا فاسو بهبودی‌هایی دیده می‌شود، ولی معضل بزرگ سال ۲۰۱۵ میلادی عدم پیشرفت در وضعیت زنان بوده است.
اما وضعیت اعلام شده ایران و نقض های حقوق بشری که در ایران انجام می شود چقدر برای کشورهای مدعی حمایت از حقوق بشر مهم است؟؟؟؟و چه تاثیری بر روند روابط انها با حکومت ایران داشته و دارد؟؟؟؟؟؟
در طول دوران حکومت روحانی رئیس جمهور انتصابی ایران تا به امروز بیش از هزار نفر اعدام شده داشتیم.اما در همین هفته شاهد بودیم که مقامات دولت ایتالیا جهت خوشایند روحانی و به دلیل اهمیت قراردادهای عریض و طویلی که سود های کلان دارد،حاضر شدند حتی مجسمه های نیمه عریان موزه «کاپیتولین» شهر رم را پشت پوشش های مقوایی و چوبی پوشانیده و پنهان کنند.
خبرگان سیاسی و تجاری ایتالیا و فرانسه به گزارش فایننشال تایم صف کشیده اند، مقدمات عقد قراردادهایی به ارزش تقریبی ۱۷ میلیارد دلار  در ایتالیا فراهم شده و  پروژه های متعددی از جمله خطوط لوله نفت تا خطوط راه آهن در حال واگذاریست.روحانی در پاریس  قرارداد خرید ۱۱۴ هواپیمای مسافربری ایرباس  و ۲۰ قرارداد و تفاهمنامه میان دو کشوررا امضا کرد.هفته پیش مدیران شصت شرکت مهم دانمارکی در تهران بودند و در حال مذاکره،شرکت نفتی هلنیک پترولیوم، بزرگترین پالایشگاه نفت یونان و شرکت توتال فرانسه قرارداد خرید نفت خام با ایران امضا کردند،پژو دوباره به صحنه قطعه سازی خودرو در ایران بر می گردد و در طول مذاکرات اخیر، برای هیچکدام از پرچمداران حقوق بشر ،مهم نبود امید کوکبی ،بهاره هدایت،اتنا فرقدانی،صبا اذر پیک ، آتنا دائمی ،فریبا کمال آبادی، ناهید گرجی، و......دارند در زندانهای مخوف و قرون وسطایی ایران ،به وحشیانه ترین شیوه ها شکنجه می شوند،حتی پاپ وقتی دست روحانی را در واتیکان می فشرد برایش اهمیتی نداشت که چند مسیحی در زندانهای ایران در حال شکنجه اند.مهم پترو دلار است،قالب کردن هواپیماهای دست چندم و........ نهایتا منافعِ اقتصادی و تجاری بر ملاحظاتِ حقوقِ بشری و دموکراتیک فایق شد.  عدمِ وجودِ آزادیِ بیان در ایران، تبعیض‌های قانونی بر ضدِ زنان و اقلیت‌های قومی و مذهبی، بحران‌سازیِ جمهوری اسلامی در خاورمیانه و حمایتِ آن از تروریسم،.................صدهانفر تظاهرات کننده و حتی ان بانوی عضو  گروه فمن که در اعتراض به سفر روحانی به فرانسه،خود را به طور نمادین از یکی از پل های پاریس آویزان کرد، همه و همه مسائلی بود که مدعیان حقوق بشر ترجیح دادند زیاد روی انها فوکوس نکنند و نهایتا  حسن روحانی  درهای ایران را به روی سرمایه گذاری خارجی ،یا خودمانی تر،اگر بگوییم ،برای حراج سرزمینمان، بازکرد.احتمالا در برگشت روحانی به ایران ،امت همیشه در صحنه ،با قر دادن در خیابانها این حراج را جشن خواهند گرفت.
بازی جدیدی اغاز شد،انگار به صلاحدید ملکه انگلیس که متر سک و ملیجکش راوارد بازی کرده ،چند صباحی دیگر به ماندگاری رژیم اضافه شد،همه انهایی که بی سبب امیدوار بودند روحانی ،با دکترین دوگانه پروسترویکا (اصلاحات اقتصادی) و گلاسنوست(فضای باز سیاسی) نقش گورباچف را برای ایران بازی کند ،رودست خوردند،ما دوباره قربانی سیاست های دموکراتها شدیم،تا بفهمیم هیچ امامزاده ای خصوصا دولتهای مدعی حقوق بشر ،معجزه ای برای ما نخواهند کرد،همین دولت فرانسه بود که زیر درخت سیب ویلای نوفل لوشاتو اژدها می پرورد وجیمز کالاهان از دولت فخیمه و هلموت اشمیت ازجمهوری فدرال آلمان و جیمی کارتر یانکی نامردی که در لباس دوست خنجر از پشت می زد، سر سفره ژیکاردستن در گوادولوپ  ،  سرنگونی شاه و نابودی ایران را رقم زدند، تا حالا که درها به ظاهر بسته بود سودهای میلیاردی از قراردادهای پشت پرده می بردند و درست همان زمانی که امت دیوانه گلویشان از مرگ بر امریکا و انگلیس و اسرائیل پاره می شد ،اقایان معمم که امروز در پی یک بازی ساختگی ،اماده می شوند اگر لازم بشود نقش سوپاپ اطمینان را بازی کنند، با لباس مبدل قراردادهای خرید سلاح می بستند(رجوع شود به کتاب پول خون نوشتهٔ «اری بن مناشه» ترجمه «دکتر مسعود انصاری») از این پس که درها باز شد همه با هم اطراق خواهند کرد بر سر سفره تاراج ایران.هیهات........هیهات.................همین یک کلمه گوادولوپ کافیست برای خواندن حدیث مفصل .....کاش ایرانی می فهمید این ضربه مهیبی که خورده و سی و هفت سال است ، گیج و مبهوت دور خودش می چرخد یک راه حل بیشتر ندارد،و ان با اتکا به خویشتن، برخاستن و دوباره ساختن وطن است بی هیچ امیدی از دیگری.هیهات........هیهات.......ارزوی محال.......
پاینده باد ایران
س.زرندی

عضویت در نهاد مردمی

عضویت افراد در نهاد مردمی به سه صورت پشتیبانان حقیقی ، پشتیبانان حقیقی درسایه و یا پشتیبانان مستعار می باشد. هم میهنان ساکن در ایران فقط می توانند به عضویت مستعار نهاد مردمی در آیند.
از شما هم میهن گرامی دعوت می شود برای همکاری با هموندان دیگر نهاد مردمی که برای استقرار نظامی دموکراتیک در ایران تلاش می نمایند به نهاد مردمی بپیوندید و ما را در اجرای پروژه های سرنگونی فرقه تبهکار اسلامی حاکم در ایران یاری فرمائید.

برای خواندن راهنمای ثبت عضویت اینجا کلیک کنید

 سیمای نهاد مردمی

سیمای نهاد مردمی هر یکشنبه و آدینه در فیس بوک بطور زنده اجرا و همزمان از رادیو نارمک پخش می شود 

یکشنبه ها و آدینه ها این برنامه از ساعت 12 نیمروز غرب امریکا برابر با 21 اروپای مرکزی و 11 و نیم شب ایران آغاز می شود و  برنامه های یکشنبه همزمان از شبکه تلویزیونی اندیشه نیز پخش و در طول هفته بازپخش می شود.

برای بازدید برگه فیس بوک نهاد مردمی اینجا کلیک کنید

passmigirim.jpg

سرزمینمان ایران

damavand2.jpg

آرشیو سیمای نهاد مردمی

مبارزات مردمی

Image10.jpg

کارزار 9 شب

 

#نه_شب