در شرایطی که شرایط اقتصادی کشور بحرانی است و مؤسسات و سازمان‌های بسیاری با زحمت و مشقت می‌توانند حقوق و مزایای پرسنل خود را پرداخت کنند و از سوی دیگر بسیاری از کارگران به دلیل معوقات چندین ماهه خود در اعتراضات کارگری به سر می‌برند، شركت‌ها و مؤسساتی که «مردم نهاد» خوانده شده‌اند، برای پیگیری حكم اعدام سلمان رشدی، جایزه تعیین كردند.

به گزارش خبرنگار «آمدنیوز»، وب‌سایت مشرق از تعیین جایزه یک میلیارد تومانی برای قاتل سلمان رشدی خبر داده و نوشته است که «شركت‌كنندگان حاضر در چهارمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی، به مناسبت سالروز صدور حكم ارتداد سلمان رشدی توسط امام خمینی (ره) جایزه بیش از یک میلیارد تومانی برای اعدام وی تعیین كردند.»

«سِر احمد سلمان رشدی»، نویسنده و مقاله‌نویس هندی‌الاصل تبعه انگلستان است که چهارمین اثر وی مشهور به «آیات شیطانی» اعتراضاتی را در کشورهای اسلامی برانگیخت.


پس از این اعتراضات، فتوای صادره از سوی امام خمینی مبنی بر ضرورت کشتن وی، باعث شد تا سلمان رشدی سالیان درازی به زندگی مخفیانه روی آورد و تنها در مناسبت‌های خاص در انظار ظاهر شود.

سلمان رشدی در ۲۸ خرداد ۱۳۲۶ در شهر بمبئی هند در خانواده‌ای مسلمان به دنیا آمد و دانشگاه کمبریج انگلستان تحصیل کرده‌ است.

گفته شده جایزه یک میلیارد و هشتاد و یک میلیون تومانی مخصوص قتل سلمان رشدی، توسط ۴۰ مؤسسه و رسانه شركت‌كننده در نمایشگاه تأمین شده است.

بخش عمده‌ای از این مؤسسات از بودجه عمومی کشور و درآمد حاصل از فروش نفت ایران ارتزاق می‌کنند.

نهاد مردمی - قابل توجه ایرانیانی که در اعتراض به تعلیق ویزاهای امریکا مدعی بودند که ایرانیان تروریست نیستند!

بازدید کننده گرامی، مطالبی که در این تارنما منتشر می شوند ، در راستای آگاهی رسانی و باور و احترام به آزادی اندیشه و بازتاب آزاد آن است و لزوما بیانگر دیدگاه های نهاد مردمی نیست و همواره نویسندگان پاسخگو خواهند بود. برای پیشگیری از اشاعه واژه های غلط که امروزه در اینترنت متداول شده است خواهشمندیم اگر با املای نادرست واژه ای در این مطلب روبرو می شوید آنرا به ایمیل نهاد مردمی اعلام فرمائید.

 

سرزمینمان ایران

pol_khajoo.jpg

آرشیو سیمای نهاد مردمی

مبارزات مردمی

Image17.jpg

از فیس بوک نهاد دیدن کنید