جمهوری اسلامی از آغار تسلط بر ایران نه تنها با قوانین و احکام خود شدیدترین و واپسگرانه ترین برخوردها را با زنان ایران داشته، بلکه تنها حکومتی در جهان امروز است که زنان را علیه زنان تجهیز می کند.
این حکومت سال هاست تنها زنانی را برای اداره کارها و مسئولیت های دولتی و وابسته به دولت انتخاب می کند که به شدت با برابری های زن و مرد مخالف هستند. یکی از این زن ها مینو اصلانی مسئول سازمان «بسیج جامعه زنان» است.
او روز گذشته در یک نشست خبری تعهد ایران به سازمان ملل برای تحقق «تساوی جنسیتی» را «خلاف قانون» دانسته و از قوه قضائیه خواسته «با هر تلاشی برای برابری جنسیتی و تخلفات افراد و ملاقات با افراد جاسوس برخورد کند».


مینو اصلانی حتی «مبارزه با خشونت علیه زنان» را ناشایست دانسته و اقدامات برخی جریان‌ها در راستای بزرگنمایی خشونت علیه زنان را در تضاد با مصالح زنان ایرانی و امری منسوخ و غربی خوانده است.
«بسیج جامعه زنان» که مینو اصلانی اکنون مسئولیت اداره آن را دارد در ابتدای انقلاب با نام بسیج خواهران و هم‌زمان با شکل گیری بسیج مستضعفین و به خواست روح الله خمینی شروع به کار کرد. این سازمان سپس در سال 1991 نام خود را به «بسیج جامعه زنان» تغییر داد. کار این سازمان ظاهرا برگزاری همایش هایی در تجلیل از عفاف و حجاب، تربیت کارشناسان در ارتباط با عفاف و حجاب، مطالبات به اصطلاح حقوقی از مجامع بین المللی در ارتباط با حمایت از حجاب زنان در این کشورها، تشکیل تظاهرات مختلف در مقابل سفارت خانه هاست. اما در اصل وظایف اصلی هزارها زنی که در این سازمان کار می کنند، به این ترتیب است: مقابله با زنانی که برای برابری حقوق خود تلاش می کنند، برهم زدن تظاهرات زنانی که گرایش های لیبرال و سکولار دارند، سرکوب مقاومت زنان، بازداشت زنان معترض و مسایلی از این دست.
من هنوز نتوانسته ام آمار تعداد زنانی را که در این سازمان کار می کنند پیدا کنم اما تا سال 1994 تعداد زنان بسیجی 147 هزار نفر بوده است.
زنان این سازمان زن ستیز به طور حرفه ای مرتب آموزش می بیند و همه شان بلافاصله پس از گرفتن شغل بسیحی صاحب حقوق های خوب، بیمه درمانی و خانه می شوند.
نکته جالب در این جاست که تمامی این زن ها و زنان دیگری که در خدمت سیاست های زن ستیزانه جمهوری اسلامی هستند از یک سو چون همین خانم اصلانی معتقدند که «وظیقه زن مادر بودن و رسیدگی به امور همسر است» و از سویی خودشان مشاغل بیرون خانه دارند و شانه به شانه ی مردهای حکومتی به سرکوب و بیداد مشغولند.
از فیس بوک شکوه میرزادگی

بازدید کننده گرامی، مطالبی که در این تارنما منتشر می شوند ، در راستای آگاهی رسانی و باور و احترام به آزادی اندیشه و بازتاب آزاد آن است و لزوما بیانگر دیدگاه های نهاد مردمی نیست و همواره نویسندگان پاسخگو خواهند بود. برای پیشگیری از اشاعه واژه های غلط که امروزه در اینترنت متداول شده است خواهشمندیم اگر با املای نادرست واژه ای در این مطلب روبرو می شوید آنرا به ایمیل نهاد مردمی اعلام فرمائید.

 

سرزمینمان ایران

iran21.jpg

آرشیو سیمای نهاد مردمی

مبارزات مردمی

Image7.jpg

از فیس بوک نهاد دیدن کنید