استفاده از اصطلاح «خلیج فارس»، «خلیج» و «شط‌ العرب»

1. اصطلاح «خلیج فارس» در مدارک، نشریات و بیانیه‌های دبیرخانه سازمان ملل به عنوان نام جغرافیایی استاندارد برای منطقه دریایی بین شبه‌جزیره عربستان و جمهوری اسلامی ایران به کار می‌رود. اصطلاح کامل «خلیج فارس» همیشه زمانی که در متون به این منطقه آبی اشاره می‌شود و در صورت لزوم برای تکرار، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

2. اصطلاح «خلیج» در مدارک، نشریات و بیانیه‌های صادر شده از سوی دبیرخانه سازمان ملل استفاده می‌شود تا به مناطق همسایه این ناحیه دریایی در یک پاراگراف و یا به شرایط اطراف این منطقه آبی اشاره شود. اصطلاحات «منطقه خلیج»، «ناحیه خلیج» و «دولت‌های خلیجی» نمونه‌های این مورد هستند.

3. در مدارک خلاصه‌شده و دقیق، وقتی نقل‌قولی از یک مقام ذکر شده یا اظهارات یک کشور منتشر می‌شود و همچنین زمانی که نتیجه مشورت اعضای سازمان ملل اعلام می‌شود، دبیرخانه بدون هیچ تغییری واژگانی را که گوینده، دولت یا عضو شورا به کار برده، منتقل می‌کند.

4. در صورت وجود تردید، از کارمندان خواسته می‌شود با بخش کنترل ویراستاری تماس بگیرند تا پس از رایزنی دقیق، اقدام شود.

5. دستورالعمل کنونی جایگزین بیانیه فوق، اصلاحات 1 و ضمائم 1 و 2 می‌شود، مگر این که از اصطلاح «شط‌العرب» استفاده شود.

 

بازدید کننده گرامی، نوشته هایی که از هم میهنان در این تارنما منتشر می شوند، در راستای آگاهی رسانی و باور و احترام به آزادی اندیشه و بازتاب آزاد آن است و نویسندگان شخصا مسئول نظرات و نوشته های خود هستند. دیدگاه‌ ها و اندیشه های ابراز شده در این مطالب، لزوما سیاست یا مواضع نهاد مردمی را منعکس نمی‌کنند.

عضویت در نهاد مردمی

عضویت هم میهنان و افراد در نهاد مردمی به دو صورت پشتیبانان حقیقی برای ساکنین خارج کشور و یا پشتیبانان مستعار برای هم میهنان ساکن در ایران  می باشد.
از شما هم میهن گرامی دعوت می شود برای همکاری با هموندان  نهاد مردمی که برای استقرار نظامی دموکراتیک در ایران تلاش می نمایند به نهاد مردمی بپیوندید و ما را در اجرای پروژه های سرنگونی فرقه تبهکار اسلامی حاکم در ایران یاری فرمائید.

برای خواندن راهنمای ثبت عضویت اینجا کلیک کنید

تولیدات نهاد مردمی

در دفتر روابط عمومی نهاد مردمی، بخش تولیدات با همکاری گروه محتوا و گروه نویسندگان کلیپ هائی برپایه اخبار روز و رویدادهای مربوط به ایران تهیه می شود که در شبکه های مجازی نهاد مردمی شامل فیسبوک، یوتیوب، تلگرام و اینستاگرام منتشر می شوند.
کلیپ های ایران چه خبر بطور روزانه تهیه و منتشر می شوند
برای بازدید و یا اشتراک در شبکه های مجازی نهاد مردمی روی لوگوهای زیر کلیک نمائید

Image2.jpg

نه به

قراردادها و

موافقنامه ها

با 

روسیه و

چین

چین و

روسیه

می باید

ایران را

ترک کنند

   
 سرزمینمان ایران  مبارزات ملت ایران آرشیو سیمای نهاد مردمی