مسعود نقره کار -

1
جواد لعل محمدی، معلم آزاده و آزایخواه ، برای چندمین بار دستگیر ودر اسارت حکومت اسلامی ست. شایعه ها و خبرها در مورد این معلم مبارز نگران کننده است، اما ورای هر آنجه گفته شده و شود، جواد لعل محمدی، و امضاء کنندگان بیانیه های 14 نفر با خواست ها، گفتار و کردارشان نقشی ستایش برانگیز در جنبش آزادیخواهانه و عدالت جویانه در میهنمان ایفا کره اند. هم اکنون 7 تن از امضاء کنندگان بیانیه 14 نفر در زندان هستند و مبارزه و مقاومت خویش را جانانه و تاثیر گذار از درون شکنجه گاه های رژیم ادامه می دهند. آنان که بیرون زندان اند نیز به همراه خانواده زندانیان و حامیان بیانیه 14 نفر در داخل و خارج از کشور در راه تحقق خواست های مندرج در بیانیه به مبارزه ادامه داده و خواهند داد.

2
" بیانیه14 نفر"خردادماه سال 1398 منتشر شد. این بیانیه نخستین حرکت سیاسی و مدنی ای بود که طی سه دهه اخیر با حضور و فعالیت علنی سیاسی، مدنی و صنفی تهیه کنندگان آن، خواست و مبارزه برای دگرگونی های سیاسی و اجتماعی بنیادین درجامعه، " لغو نظام ولایت فقیه” و ” گذر کامل از جمهوری اسلامی” را مطرح کرد.
امضاءکنندگان بیانیه 14 نفر ازکنشگران سیاسی، مدنی و صنفی، و اکثر آنان ازمعلمان مبارزشهر مشهد( حلقه معلمان مشهد) و فعالان جنبش صنفی معلمان هستند. اینان سربازان و جانبازان میدان جنگ، مبارزان عرصه های مختلف صنفی و مدنی، تحمل کنندگان رنج محرومیت های مختلف فردی و خانوادگی و اجتماعی، و قربانیان زندان و شکنجه اند. این 14 نفر با بیان شفاف و صریح مواضع سیاسی وطرح خواست ها و هدف ها نشان داده اند که شفافیت و صراحت در حرکت های فراحزبی و سازمانی، همراه با اقدام در بستری ملی و به عنوان عناصری از یک جنبش ملی، حتی با تعدادی اندک می تواند تاثیرگذار و منشاء اثر شود و مورد حمایت وسیع مردم قرار گیرد،

تاثیرگذاری و حمایتی که با فاصله گرفتن از فرقه گرائی وفرقه گرایانِ سیاسی و ایدئولوژیک رو به فزونی داشته است. اینان خردمندانه و جسورانه برابرِ حکومتی جاهل و جانی ایستاده اند.


در سند پرارزش و ماندگار" بیانیه تکمیلی 14 نفر" آمده است:
…"هموطنان گرامی
ما چهارده تن، بی هیچ واهمه و پروایی، جمهوری اسلامی را نظامی برآمده از قوانین استبدادی می دانیم و با نشانه رفتن دقیق
مبانی و مظهر مفاسد این نظام که همانا “قانون اساسی” و جایگاه ولی فقیه و” رهبری “ست، خواستار مطالبات بر حق خود و بخش وسعی از مردم خویشیم.
به بیانی واضح تر، ما با کلیت این حکومت و حاکمیت و همه نهادها و قوای آن مخالفیم و معتقدیم هیچ راهی برای بازسازی و
نوسازی این رژیم وجود ندارد.
.ما چهارده تن، در پی “گذار کامل” و مسالمت آمیز از این رژیم “ایران ویران کن”، و در پی برپایی انتخاباتی آزاد هستیم
ما نیز در آرزوی برخورداری حکومتی دموکراتیک و سکولار بوده که اعلامیه جهانی حقوق بشرسر لوحه مجلس آینده اش
برای تدوین و تبیین مدرنترین قانون اساسی عصر حاضر باشد.
پس، آنچه که ما چهارده تن با انتشار نخستین بیانیه ی خویش در پی آن بوده و هستیم، یک مطالبه فراجناحی برای عبور
".کامل از نظام جمهوری اسلامی بوده و متعلق بهمه آزادیخواهان راستین با هر گرایش سیاسی و عقیدتی است
….

 

 

3
انتشاراین بیانیه به شکل جمعی و با روشی که تدوین کنندگان این بیانیه اتخاذ کردند، و نیزحرکتی که بعد از انتشار این بیانیه شاهد بوده ایم، تجربه ای تازه و اقدامی متفاوت بوده است.
پس از انتشاراین بیانیه حمایت های گسترده از خواست های مندرج در بیانیه و تدوین کنندگان آن در خارج و داخل کشورابعادی گسترده و دورازانتظاریافت. واکنش حکومت اسلامی نیز قابل پیش بینی بود .حکومت اسلامی از همان روزهای آغازین انتشار بیانیه دست به کار شد. شایعه پراکنی، اتهام زنی و تخریب امضاء کنندگان بیانیه، ایجاد رعب و وحشت، تهدید و ضرب و شتم، فشار بر خانواده های 14 نفر، بازداشت و زندانی و شکنجه کردن اکثرافراد این مجموعه و گروه های 14 نفر، به ویژه 14 تن از بانوان کنشگر سیاسی و مدنی شروع و شدت یافته است. با این احوال با گذشت بیش از دوسال ازانتشاراین بیانیه و فشارهای ماموران امنیتی و یورش حکومت و دستگیری ها و زندانی کردن ها مبارزه آنان از درون و بیرون زندان باهمراهی حامیان آنان در داخل و خارج از کشورادامه یافته است.
درحال حاضر اکثرافراد جمع 14 نفر نخست، و تعدادی از جمع 14 نفراز زنان کنشگر سیاسی و مدنی، و حامیان آنان در زندان هستند. پیش از دستگیری ها گفتند که زندان ادامه راهی ست که برگزیدند و مبارزه درزندان و از زندان ادامه خواهد یافت. تردید ی نیست که درداخل کشور 14 نفرهای دیگر، به ویژه نسل جوان، راه آنان را ادامه داده و خواهند داد. ما نیز در خارج از کشوربه عهد و پیمانی که با این عزیزان بسته ایم وفادارخواهیم ماند.
من بر این باوربوده و هستم که : فعالیت و مبارزه ی حاصل ازتدوین و انتشار بیانیه ۱۴ کنشگر سیاسی و مدنی، یک جنبش سیاسی آزادیخواهانه و عدالت جویانه را بنیان گذاشته است. اثر بخشی و اعتبار این بیانیه را نه فقط اصول و خواست های آزاد اندیشانه، آزادیخواهانه و عدالت جویانۀ مندرج دراین بیانیه، که شجاعت و جسارت مدنی و عقلانی تدوین کنندگان و خانواده های آنان، و زنان و مردانی که به حمایت از این بیانیه برخاسته اند، تضمین کرده اند.

بازدید کننده گرامی، نوشته هایی که از هم میهنان در این تارنما منتشر می شوند، در راستای آگاهی رسانی و باور و احترام به آزادی اندیشه و بازتاب آزاد آن است و نویسندگان شخصا مسئول نظرات و نوشته های خود هستند. دیدگاه‌ ها و اندیشه های ابراز شده در این نوشته ها، لزوما سیاست یا مواضع نهاد مردمی را منعکس نمی‌کنند.

عضویت در نهاد مردمی

عضویت هم میهنان و افراد در نهاد مردمی به دو صورت پشتیبانان حقیقی برای ساکنین خارج کشور و یا پشتیبانان مستعار برای هم میهنان ساکن در ایران  می باشد.
از شما هم میهن گرامی دعوت می شود برای همکاری با هموندان  نهاد مردمی که برای استقرار نظامی دموکراتیک در ایران تلاش می نمایند به نهاد مردمی بپیوندید و ما را در اجرای پروژه های سرنگونی فرقه تبهکار اسلامی حاکم در ایران یاری فرمائید.

برای خواندن راهنمای ثبت عضویت اینجا کلیک کنید

تولیدات نهاد مردمی

در دفتر روابط عمومی نهاد مردمی، بخش تولیدات با همکاری گروه محتوا و گروه نویسندگان کلیپ هائی برپایه اخبار روز و رویدادهای مربوط به ایران تهیه می شود که در شبکه های مجازی نهاد مردمی شامل فیسبوک، یوتیوب، تلگرام و اینستاگرام منتشر می شوند.
کلیپ های ایران چه خبر بطور روزانه تهیه و منتشر می شوند
برای بازدید و یا اشتراک در شبکه های مجازی نهاد مردمی روی لوگوهای زیر کلیک نمائید

Image2.jpg
   
 سرزمینمان ایران  مبارزات ملت ایران آرشیو سیمای نهاد مردمی