م. روشنی - از دریچه دید اینجانب ایدولوژی عرفان نسج گرفته از افکاردیندارانیست که در دین غوطه ورند. اینان مدعی هستند که انسان از راه دین به کمال انسانیت و خوشبختی خواهد رسید. در سایه ی دین تقوا و آرامش خاطر در انسان بارور گردیده از جنایات و زشتکاریها فاصله خواهد گرفت. اینان غافل ازآنند که هر ایدئولوژی و پرستشی ابزار دست حیله گران و سود جویان قرار خواهد گرفت. منشأ عرفان، دین و خداست. عرفا و الاهیون نیز پرستشیان خدا و دین آوران و پاسداران دین و اعقاب و انصار آنانند. تاریخ نشان داده که آورندگان دین و اعقاب ایشان با ابزار دین و خدا، خونهای بیکران ریخته اند، چپاولهای بی نظیر کرده اند و تجاوز کاریهای بی اندازه نموده و می نمایند. از پایه گذار ادیان سامی حضرت ابراهیم گرفته تا خاتم پیمبرش محمد بن عبدالله همه با دروغ ، حیله ، تزویر ، خون ریزی ، غارت و تجاوز ، تحقیر و زورگوئی دین را به انسانها تزریق کرد ند و اعقاب آنان همچنان کشتار و خون ریزی و غارت و چپاول را ادامه داده و میدهند. خدای این دین آوران که بقول آنان بر همه چیز قادر است و الاهیون و عرفا هم او را میپرستند چنانکه به نظر میرسد، عاجز بوده که رسولان خود را چنان آموزش دهد و قدرت فهم و شعور به آنها عطا فرماید که بتوانند با صلح و صفا بدون جنگ و خون ریزی کسانی را که بقول پیمبرانش بیراهه میروند به راه راست هدایت فرمایند و لازم به کشتار و خون ریزی و تجاوز به خود و زن و فرزندانشان نباشند.

قتل و غارت و ترور را محمد از فامیل خود و اهالی حجاز شروع و با غارت کاروان عمویش ابوسفیان و اموال یهودیان به جمع آوری مال و پیروان و رواج دین میپردازد

و اعقاب ایشان هر سال چندین بار بنام غزای تابستانی و یا زمستانی به کشورهای همجوار و دور دست یورش برده به نام دین و خدا با خونریزی، غارت و اسیری گرفتن مرد و زن و بچه های بی گناهان و تقسیم غنائم بین سپاهیان غارتگر و افزودن به بیت المال خلیفه میپرداختند.

چطور میتوان به خدای مهربان و رحیمی که با بی رحمانه ترین طریق، کشتار و غارت و تجاوز و برده گیری و دروغ را مباح کرده ایمان آورد ؟
درکتاب مقدس انجیل پر از دروغها و تجاوزات و غارت و کشتارها توسط ابراهیم و اعقاب ایشان است . رجوع کنید به کتاب اول موسی سوره 12 ، سوره 20 آیه یک تا 18 ، سوره ی 26 آیه 8 تا 11 ، ، سوره 34 و.کتابهای 2و3و4و5 موسی کتاب یسوا ،. کتاب شاهان و کتب دیگر انجیل خالی از کشتار و دروغ و ریا و تجاوز نیست
عیسی مسیح هم طبق بررسی و ارزیابی طبیب مصری که به در خواست «هرودس شاه بنی اسرائیل » انجام شده است در مورد مرده زنده کردن و شنوا کردن کرها و سیر کردن هزاران مردم گرسنه با دو قرص نان و معجزات دیگر ایشان دروغ گزارش شده است . کشتار و غارتگری های اعقاب عیسی مسیح « نمونه جنگهای صلیبی » بی نظیر است .
عرفا و الاهیون، مولانا جلال الدین محمد بلخی ، رومی را الگو و مدرس عرفان میدانند . نظری به به مثنوی معنوی که کتاب مقدس عرفان ایشان است بیاندازیم خواهیم دید از 25625 بیت در شش دفتر اشعار ایشان بیش از 80 درصد آن در باره ی ادیان و تمجید از پیمبران و اعقاب و انصار ایشان است. پر ازتعریف این مهاجمان وحشی که از خون مردان و زنان و کودکان وطن ما آسیاب به گردش در آوردند میباشد .

 


در نظر مولانا بی دینان و دیگر اندیشان یعنی کفار انسانهای نا پاک ، نجس ، دروغگو ، سیاه کار، بی رحم، بی اعتماد و خطا کارو قسی القلب و جاهلند . به عقیده اینجانب دریچه دید ایشان با آخوندان کنونی چندان تفاوتی نداشته جز اینکه هوشمندانه با نقل و حکایت تعدادی از داستانهای آموزشی و معقول سعی دارد دین مبین اسلام را اشتها آور به مریدان خود بخوراند البته شغل ایشان هم همین بوده واز این طریق امرار معاش مینموده است چون تا آنجا که من اطلاع دارم مانند شعرای معاصر خود از راه مداحی پادشاهان و حکم رانان زندگی خود را نمیگذرانده است بلکه از راه موعظه و اشتهاد و دریافت خمس و ذکات و سهم امام میزیسته است او ابتدا پس از آشنائی با مولانا محمد بن علی بن ملک دادتبریزی موسوم به شمس تبریزی قریحه و ذوق شاعری دروجودش بیدار میگردد و به سرودن شعر میپردازد بنابر این میتوان به کسانیکه میگویند کتاب کلیات شمس تبریزی اثر مولانا جلال الدین بلخی نیست بلکه خود شمس تبریزی آن را سروده است به نظر من هم نزدیکتر به حقایق است چون تا زمانیکه شمس را نمی شناخته با شعر و شاعری چندان میانه ای نداشته بلکه سفت و سخت مشغول موعظه و تبلیغ دین بوده است. اشعارشیوا و گفته های مسحور کننده ی شمس تبریزی عشق ایشان را به شعر و شاعری بر انگیخته و بارور کرده است . از طرفی دیگر دلیل صد در صد مستند و معتبری نیست که بخاطر عشقی که به شمس داشته بنام اواین اشعار را گفته باشد .


م. روشنی

 

 

عضویت در نهاد مردمی

عضویت هم میهنان و افراد در نهاد مردمی به دو صورت پشتیبانان حقیقی برای ساکنین خارج کشور و یا پشتیبانان مستعار برای هم میهنان ساکن در ایران  می باشد.
از شما هم میهن گرامی دعوت می شود برای همکاری با هموندان  نهاد مردمی که برای استقرار نظامی دموکراتیک در ایران تلاش می نمایند به نهاد مردمی بپیوندید و ما را در اجرای پروژه های سرنگونی فرقه تبهکار اسلامی حاکم در ایران یاری فرمائید.

برای خواندن راهنمای ثبت عضویت اینجا کلیک کنید

تولیدات نهاد مردمی

در دفتر روابط عمومی نهاد مردمی، بخش تولیدات با همکاری گروه محتوا و گروه نویسندگان کلیپ هائی برپایه اخبار روز و رویدادهای مربوط به ایران تهیه می شود که در شبکه های مجازی نهاد مردمی شامل فیسبوک، یوتیوب، تلگرام و اینستاگرام منتشر می شوند.
کلیپ های ایران چه خبر بطور روزانه تهیه و منتشر می شوند
برای بازدید و یا اشتراک در شبکه های مجازی نهاد مردمی روی لوگوهای زیر کلیک نمائید

Image1.jpg

نه به

قراردادها و

موافقنامه ها

با 

روسیه و

چین

چین و

روسیه

می باید

ایران را

ترک کنند

   
 سرزمینمان ایران  مبارزات ملت ایران آرشیو سیمای نهاد مردمی