با نزدیک شدن زمان انتخابات در امریکا پیروزی و شکست هر کدام از کاندیداها، در جامعه درون و برون کشور استرس و اضطراب ایجاد نموده است.
طرفداران ترامپ مدعی هستند که با پیروزی ایشان تکلیف جمهوری اسلامی یکسره میشود و طرفداران بایدن معتقد هستند که ایشان اینکار را با کمترین آسیب انجام خواهد داد.
در این نوشتار فارغ از درستی و غلطی این نوع دیدگاهها سعی شده از زاویه دیگری به این موضوع و موارد مشابه که در آینده رخ میدهد پرداخته شود.
با رجوع به تاریخ ایران و متون ادبی متوجه میشویم که ایرانیان اولین مردمانی بوده اند که اعتقاد به وجود نجات دهنده و ناجی داشته اند و همیشه چشم انتظار ظهور وی بوده اند و در ادیان باستانی ایرانی؛ اسامی مختلفی بر روی وی گذاشته شده است و پس از شکل گیری ادیان ابراهیمی و ورود به ایران و ساختن مذاهبی مانند شیعه این دیدگاه نیز به همان شکل ادامه پیدا کرده است.

همچنین تاریخ ما و تمدن های باستانی متاثر از نفوذ ایرانیان؛ پر است از داستان سرایی در رابطه با اسطوره هایی که یک تنه تغییر و تحول و یا نجات مردم یک کشور را از دست دشمنان و ستمگران رقم زده اند.
پافشاری و اصرار به این دیدگاه در طول تاریخ چند هزار ساله ایران سبب شده است که ما از ملتی عملگرا به مردمی خنثی و چشم انتظار و برده قضا و قدر و نقشه به اصطلاح الهی جهت آزمایش ایمانمان تبدیل شویم و همیشه چشم انتظار ظهور یک ناجی باشیم و هیچ تلاشی جهت ارتقا اگاهی خود، بهبود وضعیت فردی، خانوادگی و اجتماعی مان نکنیم و فقط با دعا و انتظار کشیدن؛ منتظر ظهور ناجی خودمان باشیم، ناجی که هیچگاه نیامده و نخواهد آمد همانگونه که در مسیر تاریخی ایران و سایر کشورها وضعیت های ناگوار و بدتری نسبت به جمهوری اسلامی تجربه شده و هیچ ناجی ظهور نکرده است.
امروز نیز بجای شروع تغییر در خود و جامعه و تلاش برای تغییر شرایط تحمیلی؛ منتظر ظهور ناجی از کشور امریکا هستیم تا بیاید و ما را از شر این رژیم نجات دهد غافل از آن که آنچه برای این اشخاص مهم است منافع خود و کشورشان هست نه دردی که ما میکشیم و اگر وجود جمهوری اسلامی سبب تامین منافعشان شود هیچ اصراری در تغییر حکومت نخواهند داشت همانگونه که در ماجرای کوی دانشگاه، قیام 88 و مثال های دیگر رفتارشان ثابت کرده است.

 


"تغییر در سرنوشت با شروع تغییر در خودمان آغاز میشود و از طریق کسب آگاهی و عمل کردن به آن."
آنچه در تاریخ کشورهای پیشرفته میبینیم مردم آنها با دست کشیدن از خرافه های دینی و فرهنگی، رشد اجتماعی، اقتصادی و سیاسی را در کشورهای خود آغاز نمودند و امروزه عطسه سبب صبر و به تاخیر انداختن کارها نمیشود، فقر و بیماری دلیل امتحان الهی و قضا و قدر نمیباشد و داشتن ثروت، آزادی بیان، آزادی اندیشه و آزادی فردی بعلت تسلط شیطان بر دنیا نمیدانند بلکه آن را چیزی طبیعی و جزو حقوق قانونی خود میدانند و این جوامع کماکان برای کسب آزادی بیشتر و حقوق مناسب تر و حفظ آن دست از تلاش و عمل برنمیدارند.
حال بیاییم بجای نگرانی از انتخاب رئیس جمهور در کشوری دیگر یا دست به دامان شدن کشورهای اروپایی، که بیایند و ما را از شر این حکومت فاسد نجات دهند؛ خودمان تغییر را اغاز کنیم و تلاش کنیم از شر خرافه ها و سستی های فکری و عملی نجات پیدا کنیم.
باور داشته باشیم ایران در مقابل کائنات و جهان هستی آنقدر کوچک و بی اهمیت است که اگر ناجی هم وجود داشته باشد پس از هزاران سال نگهداری وی نزد خدا!!! او برای نجات ایران فرستاده نخواهد شد، همانگونه که اگر قرار به وجود ناجی و ظهور وی بود وضعیت کره زمین در طول تاریخ با فجایع بدتر از جمهوری اسلامی اینگونه نبود.
بنابراین همانگونه که خداباوران معتقد هستند سرنوشت هیچ ملتی تغییر نخواهد کرد مگر خودشان بخواهند و تغییر کنند بیاییم تلاش کنیم جهت رسیدن به فردای بهتر.
شروع تغییر یعنی حرکت فردی برای کسب علم و آگاهی، رهایی از خرافات و الگوهای دیکته شده از طریق ادیان و سیستم های حکومتی و رسانه ها
به امید آگاهی و رهایی و فردایی روشن


دکتر حسین رحیمی

عضویت در نهاد مردمی

عضویت افراد در نهاد مردمی به سه صورت پشتیبانان حقیقی ، پشتیبانان حقیقی درسایه و یا پشتیبانان مستعار می باشد. هم میهنان ساکن در ایران فقط می توانند به عضویت مستعار نهاد مردمی در آیند.
از شما هم میهن گرامی دعوت می شود برای همکاری با هموندان  نهاد مردمی که برای استقرار نظامی دموکراتیک در ایران تلاش می نمایند به نهاد مردمی بپیوندید و ما را در اجرای پروژه های سرنگونی فرقه تبهکار اسلامی حاکم در ایران یاری فرمائید.

برای خواندن راهنمای ثبت عضویت اینجا کلیک کنید

 سیمای نهاد مردمی

سیمای نهاد مردمی هر یکشنبه و آدینه در فیس بوک بطور زنده اجرا و همزمان از رادیو نارمک پخش می شود 

یکشنبه ها و آدینه ها این برنامه از ساعت 12 نیمروز غرب امریکا برابر با 21 اروپای مرکزی و 11 و نیم شب ایران آغاز می شود و  برنامه های یکشنبه همزمان از شبکه تلویزیونی اندیشه نیز پخش و در طول هفته بازپخش می شود.

برای بازدید برگه فیس بوک نهاد مردمی اینجا کلیک کنید

Image3.jpg

سرزمینمان ایران

itan26.jpg

آرشیو سیمای نهاد مردمی

مبارزات مردمی

Image21.jpg

کارزار 9 شب

 

#نه_شب