یکی از مباحثی که همیشه در مورد آن بحث و جدل وجود دارد حفظ جایگاه مذاهب در ایران فردا و یا حذف کلی مذاهب میباشد که نظرات موافق و مخالف بسیاری درباره آن مطرح میباشد.
افرادی که مخالف حضور مذهب هستند به پیشینه تاریخی مذاهب رجوع میکنند و فجایع و بلایایی که حکومت های مذهبی در تاریخ بشریت بوجود آورده اند را مثال میزنند.
تاریخ حکومت مسیحیان در اروپا که سبب کشتار بسیاری از مردم بخصوص بانوان گردید به اسم مبارزه با جادوگری و همچنین کشتار بسیاری از نخبگان با عنوان مبارزه با علم که ضد کلام خدا میباشد، شکنجه ها، دادگاههای تفتیش عقاید و مثال های بسیار

که در قرون وسطی جامعه از آن رنج میبرد و انقلاب فکری و رنساس سبب تغییر بافت جوامع غربی و پیشرفت روزافزون آن جوامع گردید.
در مورد جوامع اسلامی حکومت هایی مانند عثمانی و لشکرکشی ها به اروپا و کشور خودمان ایران که تاریخی 200 ساله از مقاومت مردم ایران را رقم زد و در قرون اخیر ظهور داعش، طالبان و جمهوری اسلامی در ایران ما وارث قرون وسطی با اسم دیگری شده ایم که ثمره تفکر مذهبی در حکومت میباشد.
در ادیان دیگر مانند زرتشت نیز حضور رهبران دینی در دربار ساسانیان پایه گذار سقوط امپراطوری عظیم ایران گردید.
افراد موافق این ایده با توسل به مثال های بالا خواهان حذف کلی ادیان در جوامع میباشند.
در مقابل گروه مخالف با این نظریه، معتقد هستند که ادیان در پوست و استخوان انسان ریشه دارد و نباید حذف شود و حذف ادیان سبب لجام گسیختگی جوامع و شیطانی شدن آنها میگردد!!! و جوامعی که مذهب در آنها نقشی ندارد جوامع بی بند و بار و رو به سقوط هستند و عده ای از مردم اگر چیزی به نام کنترل دینی نباشد لجام گسیخته شده و به دیگران آسیب میرسانند.
حال با این مقدمه بایستی دید کدام تفکر صحیح است.
انچه مسلم و مبرهن میباشد وجود هر ایدئولوژی تک محور چه مذهبی چه غیر مذهبی پایه گذار دیکتاتوری در جامعه میباشد و اگر ایدئولوژی مذکور ریشه مذهبی داشته باشد و فرد حاکم خود را نماینده خدا بداند، در چنین جامعه ای تفکر آزاد، حریم خصوصی، تفکر نقادانه، امری محال و خلاف مصلحت الهی میباشد و با کسانیکه اشاعه دهنده این دیدگاهها باشند برخورد صورت میگیرد و این افراد یا به زندان انداخته میشوند یا اعدام یا مجبور به مهاجرت و حذف میشوند (آنچه در 40 سال اخیر به وفور دیده ایم) بنابراین هیچ ایدئولوژی مبتنی بر این نوع تفکر درآینده ایران جایی ندارد حال ممکن است ادیان مختلف ابراز دارند که دین ما فرق میکند و اگر ما باشیم این اتفاقات نمیافتد اما با رجوع به تاریخ مشخص میشود اینگونه ادعاها عبث و تلاش برای بقا میباشد.


پرسش بعدی در این است که آیا ادیان بایستی به حیات خود ادامه بدهند یاخیر؟ آنچه مشخص است نیاز به دین را در تمام افراد نمیتوان متوقف نمود اما میتوان آن را کنترل نمود. داشتن یک عقیده خاص چه مذهبی چه غیرمذهبی از ارکان دموکراسی و آزادی فکر است به شرطی که آن تفکر به دیگران و جامعه آسیب نرساند لذا افراد میتوانند تفکر دینی داشته باشند اما به شروطی:
• عدم تبلیغ و اصرار به قبولاندن عقاید خود به دیگران
• عدم بحث های برتری جویانه مبنی بر برتری دینی بر دین دیگر. بایستیی باور کنیم برخلاف ادعاهای علمای دینی هیچ دینی بر هیچ دینی برتری ندارد و فقط میتوان گفت عقیده ای خوب است که پیروان آن خوب باشند.
• انجام امور و مراسم دینی از سطح جامعه حذف گردد و تبلیغات دینی میسر نباشد.
• دروس دینی از نظام آموزشی حذف و اگر کسی علاقه ای به دین خاصی داشت درمراکز آموزشی آن ادیان میتواند اموزش ببیند.
• لفظ مقدس بودن از مشاغل مبلغین دینی (آخوند، کشیش و...) حذف گردد زیرا همه مشاغل در جای خود مقدس هستند و در واقعیت بکار بردن لفظ تقدس بزرگترین عامل به انحطاط کشیده شدن یک جامعه توسط باور تقدس میباشد. مشاغل دینی هیچ فرقی باسایر مشاغل ندارند.
• افراد شاغل در این مشاغل بایستی با لباس شخصی در جامعه تردد نمایند و لباس کارشان را فقط در اماکن کاریشان به تن نمایند.
• مکانهای زیارتی تعطیل و تغییر کاربری به بیمارستان ، دانشگاه، مدرسه و امثالهم بدهند.
• حوزه های علمیه تعطیل و افراد علاقه مند به الهیات یا مشاغل مربوطه از طریق دانشگاه اقدام نمایند تا افراد بیسواد و متوهم ( یکی از اقدامات مهم معاینه روانی افراد میباشد زیرا شیوع توهم در این افراد بسیار شایع میباشد. توهمی مانند شنیدن صدای خدا و صحبت کردن خدا با ایشان و یا هدایت از طریق خدا) در این مشاغل وارد نشوند تا از انحراف و تکرار تاریخ جلوگیری شود.
• بحث های عقیدتی در سطح جامعه بایستی ممنوع باشد و مذهب افراد حریم خصوصیشان باشد و نبایستی درمورد این عقیده سوالی پرسیده شود.
• افراد براساس توانایی های تحصیلی و فردی به کار گرفته شوند نه دلایل مذهبی. از کلیه فرم ها سوال در مورد مذهب حذف گردد چون داشتن یک مذهب خاص دلیل برتری نمیباشد.
• مراسم مذهبی در داخل منازل یا ساختمانهای تعبیه شده جهت آنها انجام شود بدون آنکه سبب تجاوز به حریم خصوصی دیگران شود.
بطور خلاصه ایران فردا جامعه ای سکولار و بدون نقش برجسته مذهب در جامعه میباشد. جامعه ای مبتنی بر رعایت حریم خصوصی و تفکر آزاد و نقادانه بدون تقدس اندیشی.
به امید ایرانی آزاد.
دکترحسین رحیمی

عضویت در نهاد مردمی

عضویت افراد در نهاد مردمی به سه صورت پشتیبانان حقیقی ، پشتیبانان حقیقی درسایه و یا پشتیبانان مستعار می باشد. هم میهنان ساکن در ایران فقط می توانند به عضویت مستعار نهاد مردمی در آیند.
از شما هم میهن گرامی دعوت می شود برای همکاری با هموندان دیگر نهاد مردمی که برای استقرار نظامی دموکراتیک در ایران تلاش می نمایند به نهاد مردمی بپیوندید و ما را در اجرای پروژه های سرنگونی فرقه تبهکار اسلامی حاکم در ایران یاری فرمائید.

برای خواندن راهنمای ثبت عضویت اینجا کلیک کنید

 سیمای نهاد مردمی

سیمای نهاد مردمی هر یکشنبه و آدینه در فیس بوک بطور زنده اجرا و همزمان از رادیو نارمک پخش می شود 

یکشنبه ها و آدینه ها این برنامه از ساعت 12 نیمروز غرب امریکا برابر با 21 اروپای مرکزی و 11 و نیم شب ایران آغاز می شود و  برنامه های یکشنبه همزمان از شبکه تلویزیونی اندیشه نیز پخش و در طول هفته بازپخش می شود.

برای بازدید برگه فیس بوک نهاد مردمی اینجا کلیک کنید

passmigirim.jpg

سرزمینمان ایران

iran22.jpg

آرشیو سیمای نهاد مردمی

مبارزات مردمی

Image24.jpg

کارزار 9 شب

 

#نه_شب