انتشار اخبار دروغ یکی از تاکتیکهای امنیتی رایج در وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه و سپاه سایبری است، اخباری که برای مخدوش کردن اخبار حقیقی جنایات رژیم که توسط مردم افشا می شوند و اخبار درستی هستند اعمال می شود.

در این تاکتیک ابتدا یک سوژه دروغین انتخاب می کنند، مثلا عکسی از کشته شده های جنگ در عراق یا سوریه را انتخاب می کنند و یا از سردار سپاهی که چند روزی است از او خبری منتشر نشده ـ یا ترکیدن کپسول گازی در نقطه ای از کشور و … سپس آن را به نیروهای سایبری می دهند تا به طور گسترده در اینترنت پخش کنند و مثلا همه باهم عنوان می کنند که اینها تصاویر کشته شده های قیام در خوزستان ـ این سردار دیروز از کشور با چمدان دلاری گریخت، علیرضا پناهیان و مجتبی خامنه ای ترور شدند و …

و البته بسیاری هم فریب این تاکتیک را خورده و این مطالب را بازنشر می کنند، سپس در گام بعدی عده ای دیگر به تصور این که منابع موثقی که می شناسند آن را نشر کرده اند آن را بازنشر دوباره می کنند، غافل از این که منبع موثقی که بهش اعتماد کرده اند فریب خورده است، به این ترتیب این مطلب توسط تعداد زیادی به طور گسترده منتشر می شود.

 

 

در ادامه بعد از مدتی که به اندازه کافی این مطلب دروغین منتشر شد، نیروهای امنیتی و یا خبرگزاری هایشان همچون فارس و تسنیم و … دست به مستند سازی و انتشار مطالبی می زند که مشاهده نمایید ـ چگونه دشمنان نظام اتهام دروغین به ما می زنند و شهید سازی می کنند و یا سردار فلانی هم اکنون در محل کارش هست و… و استناد می کنند به اصل مطلبی که منبع خبرشان در واقع خودشان بوده اند.

این یک شیوه رایج امنیتی است که تمامی نظامهای دیکتاتوری برای تخریب مخالفانشان به آن دست می زنند و جالب است بدانید اولین بار این شیوه در اِشتازی سازمان امنیت آلمان شرقی بکار گرفته شده و هدفش تخریب اخبار نشریه اشپیگل در آلمان غربی بوده است.

منبع؛ ایران بریفینگ

عضویت در نهاد مردمی

عضویت افراد در نهاد مردمی به سه صورت پشتیبانان حقیقی ، پشتیبانان حقیقی درسایه و یا پشتیبانان مستعار می باشد. هم میهنان ساکن در ایران فقط می توانند به عضویت مستعار نهاد مردمی در آیند.
از شما هم میهن گرامی دعوت می شود برای همکاری با هموندان دیگر نهاد مردمی که برای استقرار نظامی دموکراتیک در ایران تلاش می نمایند به نهاد مردمی بپیوندید و ما را در اجرای پروژه های سرنگونی فرقه تبهکار اسلامی حاکم در ایران یاری فرمائید.

برای خواندن راهنمای ثبت عضویت اینجا کلیک کنید

 سیمای نهاد مردمی

سیمای نهاد مردمی هر یکشنبه و آدینه در فیس بوک بطور زنده اجرا و همزمان از رادیو نارمک و رادیو تلویزیون صدای ایران پخش می شود 

یکشنبه ها و آدینه ها این برنامه از ساعت 12 نیمروز غرب امریکا برابر با 21 اروپای مرکزی و 11 و نیم شب ایران آغاز می شود و  برنامه های یکشنبه همزمان از شبکه تلویزیونی اندیشه نیز پخش و در طول هفته بازپخش می شود.

برای بازدید برگه فیس بوک نهاد مردمی اینجا کلیک کنید

passmigirim.jpg

سرزمینمان ایران

masjed_shah.jpg

آرشیو سیمای نهاد مردمی

مبارزات مردمی

Image1.jpg

کارزار 9 شب

 

#نه_شب