دعوت به شرکت در نخستین همایش جهانی نهاد مردمی

موضوع: راهکارهای ایرانیان برای سرنگونی جمهوری اسلامی

برای سرنگونی جمهوری اسلامی می باید درمقابل ماشین سرکوب آن، ماشین مبارزه را طراحی و راه اندازی کرد. ازهم میهنان گرامی دعوت می شود برای ارائه راهکارهای مبارزاتی خود و یا شنیدن راهکارهای دیگران در همایش جهانی نهاد مردمی حضور یابند

.زمان: شنبه ۶ ژوئن۲۰۲۰برابربا ۱۷خرداد۱۳۹۹ساعت۱۰و نیم شب ایران،۸شب اروپای مرکزی،۱۱بامداد غرب امریکا.
 سقف زمانی: ۲ساعت

چه کسانی می توانند شرکت کنند: تمامی هم میهنان برانداز درون وبرون مرز

توجه: در این همایش هم میهنان فرصت خواهند داشت که به نوبت نظرات و راهکارهای خود را بیان نمایند. حضورشما را هیچیک از شرکت کنندگان در همایش نخواهد دید

ثبت نام: برای شرکت در این همایش، نیازی به ثبت نام از قبل نمیباشد. برای ورود به همایش، در روز و زمان اعلام شده به لینک www.azadi1399.com رفته، نام و ایمیل خود را وارد کرده و در همایش شرکت می کنید. این لینک از ۱۵دقیقه قبل از آغاز همایش فعال می شود

برای اطلاعات بیشتر با ایمیل info@nahademardomi.com تماس بگیرید 

چهل سال است که حکومت اسلامی به عناوین مختلف میراث فرهنگی، تاریخی و طبیعی ایرانزمین را ویران و یا نابود کرده است. یکی از عملیات این حکومت که به ويژه در دوران حسن روحانی گسترش پیدا کرده، خصوصی سازی بناهای تاریخی و محوطه های طبیعی و واگذاری یا فروش آن به سرمایه دارهای وابسته به حکومت بوده است. این سرمایه دارها نه تنها هیچ دانش و آگاهی از مسایل میراث فرهنگی و تاریخی ندارند، بلکه بیشتر قصدشان سودجویی از این میراث است. قصدی که آگاهانه یا ناآگاهانه (همانطور که در چهل سال گذشته بارها اتفاق افتاده ) به ویرانی یا نابودی این آثار می انجامد.

سکوتِ از سر ترس کوشندگان و علاقمندان میراث فرهنگی از یک سو، و عدم شناخت و آگاهی اکثریت مردمان ایران از اهمیت این آثار (به دلیل کمبود آموزش) سبب شده که حکومت و وابستگان سودجویش با وقاحت و گستاخی بیشتری دست به عملیات سودجویانه ی تخریبی خودشان بزنند.

تازه ترین کاری که مسئولین حکومتی این روزها در حال اجرایی کردنش هستند، توطئه خارج کردن «جنگل های هیرکانی» از فهرست میراث طبیعی جهانی یونسکو و سپردنش به شرکتی وابسته به سران حکومتی می باشد.

شرکت مزبور، با همدستی مسئولین دولتی، در حال اجرایی کردن طرح ساختن «تله کابین»ی در بخشی از جنگل های هیرکانی می باشد.

جنگل‌های هیرکانی یا جنگل های گرگان چند ماه پیش در نشست یونسکو در باکو در فهرست میراث جهانی ثبت شد.(1). در تعریف یونسکو گستره ی جنگل های جهانی شده ی هیرکانی شامل پنح استان ایران می شود. اما آن گونه که این روزها مسئولین دولتی می گویند: «از آنجا که بخشی از جنگل های هیرکانی مثل «علی آباد کتول» و یا «جنگل کبود» قبلا در محدوده استان سمنان و جنگل ابر ثبت شده می توان آن را از جنگل های هیرکانی جدا کرد»(2).

 

 

آقای عیسی اسفندیاری، یکی از کوشندگان میراث فرهنگ استان گلستان، در این باره می گوید: «جنگل های هیرکانی علی آباد کتول، در قالب دو سایت ابرشرقی و ابرغربی، در یونسکو به ثبت رسیده اند و بیش از شش هزار هکتار از محدوده ی هفت هزار هکتاری سایت «ابرشرقی» هستند... همچنین کل نزدیک به یازده هزار هکتار از جنگل های هیرکانی که در یونسکو به نام سایت «ابرغربی» نام گذاری شده از منطقه ی سرخداری افراتخته در دهنه زرین گل آغاز و شامل کل ارتفاعات چینو، ریگ چشمه تا پشت سد کبود وال (کاسه سر) در شهرستان علی آباد کتول می شوند».

با این حال و با وجود هشدار برخی دیگر از کارشناسان میراث طبیعی ایران، اکنون مسئولین دولتی مصمم هستند به طور غیرقانونی «جنگل کبود» را که بخشی از جنگل های هیرکانی ست به نام شهرستان سمنان از جنگل های هیرکانی جدا کرده و آن را در اختیار شرکتی بگذارند که قصد ساختن تله کابین و تاسیسات دیگری را در آنجا دارد.

جنگل های زیبای هیرکانی اثری بازمانده از عصر سوم زمین شناسی و دوره یخبندان است و جدا کردن بخشی از آن و یا کارگذاری تله کابین و یا انجام هر عملیات دیگری بدون اطلاع یونسکو، امکان خروج این اثر را از فهرست میراث جهانی به دنبال خواهد داشت. خروجی که منجر به عدم نظارت یونسکو بر این اثر خواهد شد.

شکوه میرزادگی
27 نوامبر 2019

------------------------------------------------------------

جنگل های هیرکانی جولای 2019 جهانی شد

درباره جدا کردن بخشی از جنگل جهانی هیرکانی

 

عضویت در نهاد مردمی

عضویت افراد در نهاد مردمی به سه صورت پشتیبانان حقیقی ، پشتیبانان حقیقی درسایه و یا پشتیبانان مستعار می باشد. هم میهنان ساکن در ایران فقط می توانند به عضویت مستعار نهاد مردمی در آیند.
از شما هم میهن گرامی دعوت می شود برای همکاری با هموندان دیگر نهاد مردمی که برای استقرار نظامی دموکراتیک در ایران تلاش می نمایند به نهاد مردمی بپیوندید و ما را در اجرای پروژه های سرنگونی فرقه تبهکار اسلامی حاکم در ایران یاری فرمائید.

برای خواندن راهنمای ثبت عضویت اینجا کلیک کنید

 سیمای نهاد مردمی

سیمای نهاد مردمی هر یکشنبه و آدینه در فیس بوک بطور زنده اجرا و همزمان از رادیو نارمک و رادیو تلویزیون صدای ایران پخش می شود 

یکشنبه ها و آدینه ها این برنامه از ساعت 12 نیمروز غرب امریکا برابر با 21 اروپای مرکزی و 11 و نیم شب ایران آغاز می شود و  برنامه های یکشنبه همزمان از شبکه تلویزیونی اندیشه نیز پخش و در طول هفته بازپخش می شود.

برای بازدید برگه فیس بوک نهاد مردمی اینجا کلیک کنید

passmigirim.jpg

سرزمینمان ایران

Image1071.jpg

آرشیو سیمای نهاد مردمی

مبارزات مردمی

Image4.jpg

کارزار 9 شب

 

#نه_شب