دعوت به شرکت در نخستین همایش جهانی نهاد مردمی

موضوع: راهکارهای ایرانیان برای سرنگونی جمهوری اسلامی

برای سرنگونی جمهوری اسلامی می باید درمقابل ماشین سرکوب آن، ماشین مبارزه را طراحی و راه اندازی کرد. ازهم میهنان گرامی دعوت می شود برای ارائه راهکارهای مبارزاتی خود و یا شنیدن راهکارهای دیگران در همایش جهانی نهاد مردمی حضور یابند

.زمان: شنبه ۶ ژوئن۲۰۲۰برابربا ۱۷خرداد۱۳۹۹ساعت۱۰و نیم شب ایران،۸شب اروپای مرکزی،۱۱بامداد غرب امریکا.
 سقف زمانی: ۲ساعت

چه کسانی می توانند شرکت کنند: تمامی هم میهنان برانداز درون وبرون مرز

توجه: در این همایش هم میهنان فرصت خواهند داشت که به نوبت نظرات و راهکارهای خود را بیان نمایند. حضورشما را هیچیک از شرکت کنندگان در همایش نخواهد دید

ثبت نام: برای شرکت در این همایش، نیازی به ثبت نام از قبل نمیباشد. برای ورود به همایش، در روز و زمان اعلام شده به لینک www.azadi1399.com رفته، نام و ایمیل خود را وارد کرده و در همایش شرکت می کنید. این لینک از ۱۵دقیقه قبل از آغاز همایش فعال می شود

برای اطلاعات بیشتر با ایمیل info@nahademardomi.com تماس بگیرید 

رسانه‌های جمهوری اسلامی ایران از اخبار انفجار ناشی از «خرابکاری» در بندر فجیره و آتش‌سوزی شماری از کشتی‌های تجاری، از جمله دو نفتکش سعودی، با تحلیل‌هایی استقبال کردند که طعم رضایت و رنگ شادمانی در آن‌ها مشهود بود؛ نحوه برخوردی که می‌تواند بازتاب هماهنگ‌شده نگاه و نظر مسئولان نظامی و سیاسی جمهوری اسلامی ایران تلقی شود.
در این رابطه، خبر‌گزاری مهر، از رسانه‌های نزدیک به اصول‌گراها، در «تحلیل» مفصلی به «خلا امنیتی» در امارات اشاره کرد و «تکذیب ناشیانه» گزارش انفجار روز یکشنبه را «رسوایی بزرگ» خواند و حتی خبرگزاری دولتی ایرنا در نوشته‌ای انفجارهای فجیره را «کابوس مالکان آسمانخراش‌های جنوب خلیج فارس» خواند.
پیش‌تر، تلویزیون دولتی ایران مصاحبه‌ای با علی حاجی‌زاده، فرمانده هوا‌فضای سپاه پاسداران، را پخش کرد که این فرمانده سپاهی گفته بود «وضعیت آمریکایی‌ها طوری است که انگار گوشتی زیر دندان ما هستند و اگر تکان بخورند سرشان را می‌زنیم»، مصاحبه‌ای که متن نوشتاری آن را سایت‌های داخلی ایران، از جمله تابناک، رسانه منسوب به محسن رضایی، فرمانده سابق سپاه پاسداران و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، نیز منتشر کردند.

حاجی‌زاده در تحلیل اغراق‌آمیز و ساده‌انگارانه‌اش از ظرفیت‌های تهاجمی ایران و ضعف‌های دفاعی آمریکا، در تلویزیون دولتی ایران مدعی شد که «به دلیل قرار داشتن ناو هواپیما‌بری که حداقل ۴۰ تا ۵۰ هواپیما روی خود دارد و شش هزار نیرو در خود جمع کرده و همچنین پایگاه‌های آمریکایی قطر، امارات، بحرین و افغانستان در برد موشک‌های «نقطه‌زن» جمهوری اسلامی ایران، تهدید‌های گذشته برای ما الان یک سیبل (هدف) است».
حاجی‌زاده در نمایش تلویزیونی خود، که بی‌تردید فقط بینندگان داخلی را مد نظر داشت، مورد پرسش قرار نگرفت و البته توضیح هم نداد که صرف «هدف گرفتن» یک مکان یا موضع ضامن موفقیت در مورد اصابت قرار دادن و از میان بردن آن نیز است یا خیر؟
واقعیت این است که تاسیسات و تجهیزات نظامی نیروهای چند‌ملیتی حاضر در مناطق مجاور آب‌های خلیج فارس از پیشرفته‌ترین ظرفیت‌های دفاعی و تهاجمی روز برخوردارند، در حالی‌که نیروی تهاجمی کنونی ایران علیه آمریکا و کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس کهنه، اندک و به‌شکل انحصاری متکی بر ظرفیت موشکی با «قابلیت‌های تاکتیکی» است.

 


کلاهک‌های انفجاری موشک‌های ساخت ایران حتی در صورت بهبود قابلیت هدف‌گیری آن‌ها، یا به‌قول حاجی‌زاده «نقطه‌زن» شدن، و قابلیت تخریبی آن‌ها، در صورت اصابت به هدف، محدود است.
هرچند قایق‌های تند‌روی نیروی دریایی سپاه تهدید جدی علیه شناورهای تجاری و نفتکش‌های عبوری یا پهلو‌گرفته در آب‌های خلیج فارس به شمار می‌روند، از زمان حمله عوامل القاعده به ناوشکن آمریکایی یو.‌اس.‌اس کول (USS Cole) در سال ۲۰۰۰ و به‌خصوص بعد از رزمایش دریایی سال ۲۰۰۲ برای تمرین نحوه مقابله با تهدیدات قایق‌های تند‌رو، قابلیت‌های دفاعی آمریکا برای مقابله با این تهدید افزایش چشمگیری یافته است.
حمله علیه ناو هواپیما‌بر آمریکایی آبراهام لینکلن (کلاس نیمیتز با ظرفیت یکصد هزار تن و مجهز به ۹۰ فروند هواپیما و هلیکوپتر) از زیر آب و با استفاده از اژدر، به دلیل قابلیت دفاعی این‌گونه ناوهای دو‌جداره ممکن نیست و تاکنون اژدر به هیچ ناو هواپیما‌بر مدرنی اصابت نکرده و آسیب نزده است.
در صورت اصابت موشک از هوا، باز هم ناو هواپیما‌بری در کلاس ناو آبراهام لینکلن غرق نخواهد شد و برای وارد کردن خسارات جدی به آن می‌بایست از موشک‌های کروز مافوق سرعت صوت ساخت روسیه موسوم به یاخونت (Yakhont) و کلاهک اتمی استفاده کرد، که در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران به هیچ‌یک دسترسی ندارد.
اما تبلیغات رسانه‌ای از نوع مصاحبه تلویزیونی اخیر حاجی‌زاده و تحریکات محاسبه‌نشده و در عین حال هماهنگ‌شده رسانه‌های داخلی جمهوری اسلامی ایران در پی انتشار گزارش انفجار در فجیره و آتش‌سوزی چند فروند کشتی تجاری و نفتکش در آب‌های خلیج فارس، می‌تواند طبیعت تنش‌های سیاسی و رسانه‌ای کنونی در منطقه را به‌سرعت تغییر دهد و برخورد‌های نظامی تلافی‌جویانه را اجتناب‌ناپذیر سازد، زمینه‌سازی برای وضعیت متفاوتی که بی‌تردید هزینه‌های آن برای ایران به‌مراتب بیشتر از ادامه وضع موجود خواهد بود.
رضا تقی زاده
برگرفته از ایران اینترنشنال

عضویت در نهاد مردمی

عضویت افراد در نهاد مردمی به سه صورت پشتیبانان حقیقی ، پشتیبانان حقیقی درسایه و یا پشتیبانان مستعار می باشد. هم میهنان ساکن در ایران فقط می توانند به عضویت مستعار نهاد مردمی در آیند.
از شما هم میهن گرامی دعوت می شود برای همکاری با هموندان دیگر نهاد مردمی که برای استقرار نظامی دموکراتیک در ایران تلاش می نمایند به نهاد مردمی بپیوندید و ما را در اجرای پروژه های سرنگونی فرقه تبهکار اسلامی حاکم در ایران یاری فرمائید.

برای خواندن راهنمای ثبت عضویت اینجا کلیک کنید

 سیمای نهاد مردمی

سیمای نهاد مردمی هر یکشنبه و آدینه در فیس بوک بطور زنده اجرا و همزمان از رادیو نارمک و رادیو تلویزیون صدای ایران پخش می شود 

یکشنبه ها و آدینه ها این برنامه از ساعت 12 نیمروز غرب امریکا برابر با 21 اروپای مرکزی و 11 و نیم شب ایران آغاز می شود و  برنامه های یکشنبه همزمان از شبکه تلویزیونی اندیشه نیز پخش و در طول هفته بازپخش می شود.

برای بازدید برگه فیس بوک نهاد مردمی اینجا کلیک کنید

passmigirim.jpg

سرزمینمان ایران

iran9.jpg

آرشیو سیمای نهاد مردمی

مبارزات مردمی

Image2.jpg

کارزار 9 شب

 

#نه_شب