وقتی دولت با مذهب ادغام شد، و دولت یک مذهب را به عنوان مذهب رسمی کشور اعلان کرد آسیب‌های بسیاری به بدنه اجتماع وارد میشود. اول اینکه مردم دروغگو میشوند چرا که برای تامین اقتصادی باید تظاهر به قبول مذهب رسمی کنند. دوم اینکه چون دولت طرفدار مذهب رسمی کشور است به رشد مذاهب دیگر کمک نخواهد کرد و این باعث تضعیف ایمان مردم به مذاهب خود میگردد. به عنوان مثال، اگر ما در ایران آزادی مذهب داشتیم، چه بسا میلیون‌ها ایرانی به مذهب مسیحی رو میاوردند، ولی آنها که مسلمان شیعه یا سنی باقی میماندند مسلما نان واقعی خواهند بود و نه مسلمانان دروغین که مصلحتی و به خاطر منافع مالی تظاهر به مسلمان بودن میکنند و اما در زندگی خصوصی خود بی‌ایمان هستند و از هیچ فسق و فجوری کوتاهی نمیکنند. وقتی مذهب از دولت جدا شد و دولت هیچ مذهب رسمی نداشت، آنوقت لایق‌ترین و شایسته ‌ترین مدیران بر مصدر کار قرار میگیرند بدون توجه به اینکه چه مذهبی داشته باشند.

به عنوان مثال، وزیر نفت میتواند مسیحی باشد، وزیر اقتصاد میتواند کلیمی باشد، وزیر کشور میتواند بهائئ باشد و وزیر کشاورزی میتواند زرتشتی باشد و غیره. همانگونه که در آمریکا، اروپا و ژاپن این چنین است. آنها معتقدند که مذهب یک مقوله شخصی و خصوصی است و هیچ ربطی به کار و تخصص حرفه‌ای افراد ندارد و دولت حق دخالت در مذهب شهروندان ندارد و همین است یکی از رموز پیشرفت و ترقی کشور‌های ثروتمند جهان امروز. لذا، برای نجات از دیکتاتوری مذهبی که باعث فساد و فقر و عقب ماندگی میگردد، ما شهروندان ایران زمین دارای این حق مسلّم قانونی هستیم که برای حفظ منافع ملی خود، فرزندان و نسل‌های بعد قانون اساسی جمهوری اسلامی را  باطل کرده و به جای آن یک قانون اساسی نوین که نمونه‌های آن در وبسایت ( www.ghanoon.org ) به همت میهن پرست گرامی جناب سهراب چمن آرا دست چین شده جایگزین نماییم. 

 

این حرکت ملی را نباید یک فاجعه بدانیم و فکر کنیم امری غیر ممکن است. مردم ایران زمین باید بدانند که کشور ایران یک مزرعه نیست که نظام آخوندیسم، یا علی خامنه‌ای، یا برادران لاریجانی، یا روحانی، و ۸۶  عضو شورای نگهبان و و و صاحب آن باشند، بلکه کشور ایران زمین از آن شهروندان ایران زمین است و دولت کارمندان حقوق بگیر ایشان. شهروندان در واقع کار فرمای دولت هستند و مانند هر کار فرمایی حق دارند در صورت عدم رضایت به هر علتی کارمند یا کارمندان خودرا اخراج کنند. قانون اساسی هم قرآن نیست، بلکه یک قرارداد اجتماعی بین شهروندان است که بر اساس آن امور سیاسی، اقتصادی و اجتماعی خودرا اداره کنند و مانند تمام قرارداد‌های بشر مشمول مرور زمان میشود و نیاز به دوباره نگری و توافق و تمدید دارد.

 به عنوان مثال اگر پدر بنده با آخوند محل زمان کودکی من قرار دادی امضا کرده بود که آخوند محل قیم بنده باشد، من وقتی به سن قانونی رسیدم صاحب این حق هستم که این قیم را بپذیرم یا خیر، به خصوص اینکه پس از رسیدن به بلوغ و دانش و بررسی حسابهای خانواده متوجه میشوم که نه تنها قیم مزبور دزدی‌های فراوانی کرده، بلکه به چندی از دختران خانواده هم به زور تجاوز نموده، و حتا چند تن از اقوام و پسر عمو‌های مرا که اعتراض کردند را با استخدام چاقو کش‌های محل که نامشان را پاسدار گذاشته به قتل رسانده. آخوند مربوطه که در آنوقت به علی گدا معروف بود و با الاغ به سفره ابوالفضل ما میامد، حالا آیت الله شده و با اموال دزدی از خانواده من صاحب بنز و راننده و هلیکوپتر و اسب‌های چند میلیونی و محافظان چاقوکش شده و به من میگوید قرارداد پدرم قابل مذاکره نیست چرا که در آن زمان چهل سال پیش ۹۸ در صد اعضای خانواده من به آن رای دادند. اما حرف من به ایشان این است که اکثر آنها که به آن قرار داد رای دادند یا به رحمت ایزدی پیوستند یا آنقدر پیر و فرسوده ا‌ند که با مردن تفاوتی ندارند و اما نسل من با ده‌ها برادر و خواهر جوان و وارث قانونی اموال پدرم و خانواده آن قرارداد چهل سال پیش را باطل میدانیم و اصلا نیازی به داشتن قیم احساس نمی‌کنیم و مهم تر اینکه میخواهیم حسابرس تعیین کنیم تا به حسابهای خانواده رسیدگی نموده و تسویه حساب کنیم و اصولا مذهب را از اداره امور املاک خانوادگی جدا کنیم و مدیران متخصص بدون توجه به نوع مذهب ایشان استخدام کنیم، اما این آقای آیت الله خامنه‌ای و  شرکای عوام فریب خود به همراه محافظان چاقوکش‌شان ما را عوامل فتنه، جاسوس آمریکا و اسرائیل، دشمنان اسلام و و و میخواند و برای ما راه دیگری نگذاشته جز اینکه از زیرزمین خانه پدری چماق‌های خود را برداشته و محله خود را از وجود این اراذل و اوباش پاک ساخته و سرنوشت خود و خانواده را بدست گرفته و با صلح و صفا به زندگی ادامه دهیم.

پسر عموها و دختر عموها و کلیه اقوام و شهروندان لطفا آماده شوید چرا که چهل سال غفلت کافیست.
فریدون خویئ

بازدید کننده گرامی، مطالبی که در این تارنما منتشر می شوند ، در راستای آگاهی رسانی و باور و احترام به آزادی اندیشه و بازتاب آزاد آن است و لزوما بیانگر دیدگاه های نهاد مردمی نیست و همواره نویسندگان پاسخگو خواهند بود. برای پیشگیری از اشاعه واژه های غلط که امروزه در اینترنت متداول شده است خواهشمندیم اگر با املای نادرست واژه ای در این مطلب روبرو می شوید آنرا به ایمیل نهاد مردمی اعلام فرمائید.

 

سرزمینمان ایران

iran10.jpg

آرشیو سیمای نهاد مردمی

مبارزات مردمی

Image3.jpg

از فیس بوک نهاد دیدن کنید