جناب امینی گرانقدر
با درود های شایسته،
و با سپاس از همه تلاش های گرانقدر جنابعالی. باید اعتراف كرد كه افرادی امثال من در شب تیره وطن و در كج و كوج تاریخ و سیاست و فرهنگ وطن، راهمان از میان آموزه های ارزشمند اساتیدی چون شما می یابیم و سعی می كنیم به كجراهه نرویم، و من فقط و فقط با شرمساری فراوان باید نكته نظر خود را بیان كنم، مبادا كه امر مشتبه به جسارت شود.
 و اما موضوع سخن من و دلیل این نوشتار،
بیانات سراسر حقیقت مدار و صحیح جنابعالی در این سخنرانی خطاب به شاهزاده، به تمامی نقشه راهیست برای نجات میهن و آینده مردم ایران و نظام نوین احتمالی مشرف به اقتدار در ایران.
اما دریغ و حسرت كه به قول شاملو هزاران سخن داشتیم و آن نگفتیم كه به كار آید، زیرا یك سخن در میانه نبود "آزادی"
اینك فرهیختگان و بزرگان ما هزاران دانش و بینش و توانایی و ظرفیت های بسیار دارند، اما "آنگونه" بیان نمی كنند كه بكار آید..!؟ و سخنان جنابعالی در این مقال از چنین ویژگی بر خوردار است.


امیدوارم فرصتی دست دهد و سخنان و بیانات خودتان را یكبار دیگر بشنوید، و ببینید چگونه شاهزاده را در نیم ساعت اول سخنانتان مورد سر زنش قرار می دهید و به عدم اطلاع از تاریخ و در معرض اشتباهات پدر بزرگ و پدر قرار داشتن  متهم می كنید و یا احتمال درغلتیدن او در همان اشتباهات را می دهید و بقول روانشناسها كاملا احساس گناه را پُر می دهید، و سپس در ده دقیقه آخر اعلام همكاری در جهت آرمان نجات میهن می دهید!؟
اولا عرض كنم كه من به تمامی در صفحه شما هستم و دقیقا فرموده و راه كار شما در تشكیل جبهه بزرگی از بزرگان و اندیشمندان و فرهیختگان را كاملا ضروری می دانم و یقین دارم  با تشكیل یك جبهه قدرتمند ملی با اولین نشست كارستانی ملی رقم می خورد و سقف رژیم در هم می شكند.
اما شایسته بود جای سخنان ده دقیقه آخر را با نیم ساعت اول تعویض می كردید!!
هم شما می دانید و هم من میدانم تفاوت این دو در كجاست، به شیوه ایكه شما بیان فرموده اید شاهزاده باید احساس گناه كند و برای رفع گناهان تاریخی پدر بزرگ و پدر از بزرگانی مانند شما در خواست عاجزانه كند تا شما بزرگان مبادا احساس كوچكی و حقارت بینید، اما مدام با نحوه بیاناتتان شاهزاده را در جایگاه حقارت و گناه قرار داده اید و می دهید، و یا ایشان بیایند رسما پدر خود را تحلیل كنند و چندین بار خود را خاك مال كنند تا نسل فرهیختگان هم نسل پدر مجاب شوند كه این معذرت تاریخی صورت گرفته!؟
در فراز دیگر شاهزاده، متهم به ایجاد فرشگرد و تكیه بر آن شده است و این امر را انحرافی بزرگ در رویگرداندن ایشان از بزرگانی مثل خودتان تلقی می كنید، غافل از اینكه روش و منش دادن احساس گناه فرهیختگانی مانند شماست كه شاهزاده را به دامن جوانان فرشگرد می راند زیرا شما متاسفانه دست از این احساس گناه بی مورد بر نمی دارید و دائماً كوله بار بیست و هشت مردادی را به دوش می كشید !؟
صمیمانه عرض میكنم نه اینكه بیانات شما غلط باشد، اما در جای غلط و به شیوه غلط بیان می شود و دریغ كه حاصل این گسست به زیان ملی ما تمام خواهد شد. حال اگر به جای این احساس گناه دادن ها، خود جنابعالی پیشگام شوید و صد نفر از پیشگامان و فرهیختگان را متحد كنید و به شاهزاده اعلام فرمائید كه برای نجات میهن در معیت او هستید و او می تواند به مشاورات شما تكیه كند، شما یقینا یك اعتماد به نفس و یك حرمت نفس شایسته لازم را به او می دهید تا ایشان دقیقاً و صحیحا طبق فرموده های شما بی محابا به دامن اجانب نغلتد.
در واقع تمام رمز ناكامی تاریخی ما در زمان محمد رضا شاه عدم اعتماد به نفس او در قدرت بود كه او را مجبور كرد تا به ملایان تكیه كند، نگاه غضب آلود جبهه ملی و حزب توده راهی برای او باقی نگذاشته بود. قطعا شاه ظرفیت اتحاد با روشنفكران را بهتر می داشت اگر خود را به پشتیبانی آنها مستظهر می دید. او جوان بود و تنها و پدرش ترك وطن كرده بود و تمنیات بر سر كار آورندگان نیز گناه بزرگ او شمرده میشد !؟
جناب آقای امینی آیا از خودتان پرسیده اید چرا جبهه ملی در ظرف چهل سال گذشته نتوانسته است حداقل یك حزب كارآمد و یك اپوزوسیون بسازد!؟ تا امروز كه وطن بدان نیاز دارد آستین بالا بزند و كاری بكند؟؟ اگر بنا به احساس گناه دادن باشد، گناه تمام شبه روشنفكران سابق كمتر از شاه و شاهزاده نیست!؟
در واقع فقط یك نفر در تاریخ معاصر ما مبرا از گناه بینش است و آن شادروان احمد كسروی است كه نامش با زحمات شایسته خود جنابعالی است كه به نسل جدید منتقل می شود.
در خاتمه با عرض ادب مجدد تمام زحمات جنابعالی را پاس می دارم و صمیمانه آرزو می كنم، جنابعالی پیش قدم شده و همانگونه كه برای رفع عیوب فرزند خویش اقدام می فرمائید جمعیتی از فرهیختگان ملی را از تمامی جناح ها و نحله ها تشكیل دهید و به شاهزاده گرامی قدرت و اعتماد دهید و به گام های او در این راه دشوار استواری بخشید، و گرنه یك شاه زاده جوان تنها قطعا و حتماً حریف آمریكا و عربستان و رژیم نمی شود. اما اگر شما و شما ها "باشید" كارستان در یك قدمی ایران است.
هموطن جمهوری خواه شما
ناصر آقاجانی
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

بازدید کننده گرامی، مطالبی که در این تارنما منتشر می شوند ، در راستای آگاهی رسانی و باور و احترام به آزادی اندیشه و بازتاب آزاد آن است و لزوما بیانگر دیدگاه های نهاد مردمی نیست و همواره نویسندگان پاسخگو خواهند بود. برای پیشگیری از اشاعه واژه های غلط که امروزه در اینترنت متداول شده است خواهشمندیم اگر با املای نادرست واژه ای در این مطلب روبرو می شوید آنرا به ایمیل نهاد مردمی اعلام فرمائید.

 

سرزمینمان ایران

iran10.jpg

آرشیو سیمای نهاد مردمی

مبارزات مردمی

Image16.jpg

از فیس بوک نهاد دیدن کنید