فوران خشم مردم در قیامهای اخیر نتایج اقتصاد مقاومتی ولی فقیه را نشان داد. اقتصاد مقاومتی با تحمیل ریاضت کشی به مردم به نهادینه کردن فقر بیشتر طی سالهای اخیر کمک کرده است.
در حالی که مردم شهرهای استان خوزستان از آلودگی هوا قادر به تنفس نیستند و ریزگردها یکی از مشکلات روزمره مردم شده است، سهم مبارزه با ریزگردها از برداشتی «صندوق توسعه ملی» کمترین میزان را دارد.
خامنه ای مجوز برداشت ۴ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی را صادر کرد. صندوق توسعه ملی، محل نگاهداری درصدی از درآمدهای نفت و گاز و فرآورده های نفتی و میعانات گازی است که برداشت از آن فقط با اجازه ولی فقیه امکان دارد.


خامنه ای این ۴ میلیارد دلار را چنین سهمیه بندی کرده است.

تقویت بنیه دفاعی ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار به طور عمده به سپاه (۶۰ درصد)

مقابله با ریزگردها ۱۵۰ میلیون دلار

بازسازی مناطق زلزله زده و سیل زده ۱۰۰ میلیون دلار

صدا و سیما ۱۵۰ میلیون دلار

این سهمیه بندی نشان دهنده بی ارزش بودن جان مردم مناطق زلزله زده و مردم شهرهای استان خوزستان برای رژیم است. منبع این صندوق که از محل درآمد ثروت طبیعی مردم مانند نفت و گاز است و سهم مردمی که زیر پاهایشان این ثروت طبیعی است از بلندگوی مورد تنفر مردم (صدا و سیما) کمتر است. جان مردمی که در محاصره شن و ریزگردها قرار دارند و به مرضهای بی شمار دچار شده اند، از سپاه پاسداران که امنیت بیت خلیفه ارتجاع را تامین می کند، کمتر ارزش دارد.

در حالی که در مناطق زلزله زده، هر روز جانهای بیشتری در اثر سرما و نبود امکانات بهداشتی گرفته می شود، ولی فقیه بی رحمانه کمترین میزان را به مردم این مناطق اختصاص داده است. در حالی که رسیدگی به زلزله زدگان در استان کرمانشاه، رسیدگی به ریزگردها در استان خوزستان و رسیدگی به بحران آب در بیشتر نقاط ایران باید در الویت بودجه بندی قرار گیرد، بودجه نهادهای فرهنگی که به تبلیغ ارتجاع و خرافات می پردازند، افزایش یافته است.
زینت میرهاشمی

بازدید کننده گرامی، مطالبی که در این تارنما منتشر می شوند ، در راستای آگاهی رسانی و باور و احترام به آزادی اندیشه و بازتاب آزاد آن است و لزوما بیانگر دیدگاه های نهاد مردمی نیست و همواره نویسندگان پاسخگو خواهند بود. برای پیشگیری از اشاعه واژه های غلط که امروزه در اینترنت متداول شده است خواهشمندیم اگر با املای نادرست واژه ای در این مطلب روبرو می شوید آنرا به ایمیل نهاد مردمی اعلام فرمائید.

 

سرزمینمان ایران

Image107.jpg

آرشیو سیمای نهاد مردمی

مبارزات مردمی

Image24.jpg

از فیس بوک نهاد دیدن کنید